Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 99

Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #61

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Немо ,тъкмо от утре вечер го дават да застудява доста ,и ще видиш машината в "бойна" обстановка и ще можеш да прецениш ,дали си се презапасил излишно, или ще ти е по "мярка" "Наутилус".

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #62

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    До сега няма някой да се е оплакъл, че му е зле с преоразмерен климатик... колеги какво ви става?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #63

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Иначе ако климатика му прави течение заради силната струя просто ще го лимитира от към вентилатор - така хем ще редуцира он/офф процеса хем ще намали течението (за сметка на 5-10лв на месец)
    Няколко лева отгоре едва ли ще съборят Немо. Въпросът е друг. Малко от хората, пишещи тук, имат монтирани клими 12-ки в малки помещения. Още по-малко са си сложили машини в стаи с 3 външни стени. При мен има и двете. Единият(12-ка) е в помещение, редуцирано до приблизително 18 м2, след ремонт и преустройство, което е с 3 външни стени. Другият( 12-ка LGC) е в маломерна спалня, която е с 3-4 м2 по-голяма от стаята на Немо. Като събера 2+2, получавам приблизителна представа, за какво иде реч. При положителни температури, ако се държи на "quiet", климатика остава незабележим. При по-ниски температури, нещата коренно се променят. Не знам от коя част на България е Немо, но ако е на север от Балкана и държи на температура 24*С, то в това помещение с 3 външни стени не виждам как ще ги постигне, ако не държи вентилатора на "med". Дори и да е на "Auto", вероятно пак ще държи високо обороти, поради големите топлозагуби.

    П.П. Немо, дано си преценил добре нещата. До сега си ползвал Panasonic 12-ка. Това добре, но не знам дали имаш идея, че може да има огромна разлика в режимите на работа на два различни климатика с близки параметри при отопление, но от различни марки. Тази разлика я усещам всеки ден. За това се напъвам толкова да пиша по тази тема. Успешен монтаж и да го ползваш дълги години !

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #64

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Немо ,тъкмо от утре вечер го дават да застудява доста ,и ще видиш машината в "бойна" обстановка и ще можеш да прецениш ,дали си се презапасил излишно, или ще ти е по "мярка" "Наутилус".
    Истинската "бойна обстановка" ще започне другата седмица... Тома Неверни да погледне тук:

    http://sinoptik.bg/?lid=100727523


    http://sinoptik.bg/?lid=100727011
    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Няколко лева отгоре едва ли ще съборят Немо. Въпросът е друг. Малко от хората, пишещи тук, имат монтирани клими 12-ки в малки помещения. Още по-малко са си сложили машини в стаи с 3 външни стени. При мен има и двете. Единият(12-ка) е в помещение, редуцирано до приблизително 18 м2, след ремонт и преустройство, което е с 3 външни стени. Другият( 12-ка LGC) е в маломерна спалня, която е с 3-4 м2 по-голяма от стаята на Немо. Като събера 2+2, получавам приблизителна представа, за какво иде реч. При положителни температури, ако се държи на "quiet", климатика остава незабележим. При по-ниски температури, нещата коренно се променят. Не знам от коя част на България е Немо, но ако е на север от Балкана и държи на температура 24*С, то в това помещение с 3 външни стени не виждам как ще ги постигне, ако не държи вентилатора на "med". Дори и да е на "Auto", вероятно пак ще държи високо обороти, поради големите топлозагуби.

    П.П. Немо, дано си преценил добре нещата. До сега си ползвал Panasonic 12-ка. Това добре, но не знам дали имаш идея, че може да има огромна разлика в режимите на работа на два различни климатика с близки параметри при отопление, но от различни марки. Тази разлика я усещам всеки ден. За това се напъвам толкова да пиша по тази тема. Успешен монтаж и да го ползваш дълги години !

    е АЙДЕ СЕГА, аз имам 16-ка в 14.5 квадрата стя(спалня) и 16-ка в 17 квадрата офис, малко са тези като мен.За повече впечатления с технически показатели и история питайте БОРД МЕН.

    Много-о-о си е добре с 16-ка в 14.5 квадрата(около 37 кубика-мансарда е със скосена една стена изатова е "около").Същата работа и за офиса преди бях казал, че 21 градуса е най-добре за офис, ПОПРАВЯМ СЕ 23 градуса е най-добре за офис.

    Комфорта е индивидуално чувство.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #65

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Изобщо не вярвай на синоптик бг, вчера и онзи ден написали, че в Русе 14:00ч ще бъде 12-14 градуса , аз онзи ден измерих 2 градуса а вчера 6. Много посредствено сайтче.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #66

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    аз съм фен на това - http://www.timeanddate.com/weather/b...a/sofia/hourly
    ама е само за софия

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #67

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Изобщо не вярвай на синоптик бг, вчера и онзи ден написали, че в Русе 14:00ч ще бъде 12-14 градуса , аз онзи ден измерих 2 градуса а вчера 6. Много посредствено сайтче.

    И миналата година имаше такива "СКЕПТИЦИ" като теб, но виж какво се случи: https://forum.setcombg.com/index.php/topic,43516.0.html

    Предлагам да не спамим повече в тази тема когато стане въпрос за температура ами да се пренесем в тази тема https://forum.setcombg.com/index.php/topic,43516.0.html , то и без това 2010год. още не е минала...а има януари, февруари и март от зимата...Някой съфорумници ОТ ЗОР чак си съжалиха климатиците и ги изключиха да не се уморят...

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #68

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    аз имам 16-ка в 14.5 квадрата стя(спалня) и 16-ка в 17 квадрата офис
    абе то верно че LDC-то е по мощно от стандартна 12-ка ама чак пък да минава за 16...

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #69

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    абе то верно че LDC-то е по мощно от стандартна 12-ка ама чак пък да минава за 16...
    Дори е повече от 16-ка.
    Баце 16 400 БТУ в режим отопление(номинална мощност), какво ще кажеш по въпроса...

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #70

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Дори е повече от 16-ка.
    Баце 16 400 БТУ в режим отопление(номинална мощност), какво ще кажеш по въпроса...
    абе аз му знам БТУ-то нали съм със същия - ама нали и тези 9-тки, 12-ки, 14-ки и т.н. (супер безсмислени като номерация според мен - ама това е друга тема) - ги лепят смятано в режим охлаждане? Т.е като кажеш "имам 16-ка" се разбира в режим на охлаждане?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    35
    #71

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Айде да ми е честит



    Първи впечатления-много е тих,вътрешното тяло почти не се чува,външното е една идея по-шумно от холския FTX50GV.Тествах тихият режим-верно е много тих,за спалня ще върши чудна работа Сега остава да падне студ да го видя колко му е силицата.Доволен съм от покупката(1200лв.с монтажа).Ако има някой въпроси с радост ще помагам.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #72

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Хайде ,честита придобивка, като гледам, скоро ще можещ да му разбереш възможностите.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #73

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    е то при тия температури е нормално да тих - то оставаше и при +10 да бръмчи и пуфти като трактор. Утре по тва време ще кажеш как е

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #74

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от HEMO
    Айде да ми е честит

    първи впечатления-много е тих,вътрешното тяло почти не се чува,външното е една идея по-шумно от холския FTX50GV.Тествах тихият режим-верно е много тих,за спалня ще върши чудна работа Сега остава да падне студ да го видя колко му е силицата.Доволен съм от покупката(1200лв.с монтажа).Ако има някой въпроси с радост ще помагам.

    Айде, честито и от мен.Дълго и безаварийно да си го ползваш.

    Другата седмица, ще му тестова за ниските температури, тогава очаквай да е по-тихо външното тяло, сега е много топло и неизменно се изключва и форсира след това при включване.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #75

    Re:Климатик Fujitsu ASYA12LGC - отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    е АЙДЕ СЕГА, аз имам 16-ка в 14.5 квадрата стя(спалня) и 16-ка в 17 квадрата офис, малко са тези като мен.За повече впечатления с технически показатели и история питайте БОРД МЕН.

    Много-о-о си е добре с 16-ка в 14.5 квадрата(около 37 кубика-мансарда е със скосена една стена изатова е "около").Същата работа и за офиса преди бях казал, че 21 градуса е най-добре за офис, ПОПРАВЯМ СЕ 23 градуса е най-добре за офис.

    Комфорта е индивидуално чувство.
    Мммм-даааа! Justify, ако не ме лъже паметта, на няколко пъти съм засичал твои постове, в които горещо препоръчваш "преоразмеряване", при избор на климатик. Напълно съм съгласен с теб, ако климатика ще се ползва за отопление. Да, ама, в момента съм малко пообъркан, бе, човек. Ти напълно уби всичко детско в мен за две секунди, с представите ти за преоразмеряване . Как работят тези климатици при по-високи температури? Почвам да се чудя, защо ли ги произвеждат тези 7-ци, 9-ки и 12-ки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 20:46
  2. Проблем с ОСИ в Климатик Fujitsu ASYA12LGC ---- РЕШЕН
    От milenk във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 24-06-11, 16:28
  3. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 18:16
  4. Fujitsu ASYA12LGC или Hitachi RAS/RAC-E14H2 ?
    От иванвас във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 24-08-10, 20:24
  5. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе