Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 104
Like Tree13Одобрявам

General ASHB12LDC - нов и миришещ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1

    General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Здравейте
    На 1 септември тази година ми монтираха ASHB12LD (plasma). Още от първия ден като се включи на охлаждане започва да мирише на кисело (прословутата миризма от климатик...) След малко изчезва (като включи компресора и започне да охлажа) но след известно време (до колкото разбирам като мине в режим на вентилатор) отново почва да мирише. Периодите на миризма са различно дълг. След известно време цялата стая се превръща в едно вонящо място. До колкото знам подобни симптоми са нормални за климатик който не е бил сервизиран (почистен) - но да се появи още от първия ден - доста ме изненада/притесни
    Това което знам за проблемa е:
    1. Когато климатика охлажда се кондензира вода по вътрешния топлообменник и се стича във ваничката
    2. Като се повиши температурата във вътрешното тяло (като изключи компресора) водата която се е обтекла и наситили с бактерии/мухъл започва да се изпарява и да вони

    Това което проверих
    1. Вътрешното тяло няма наклон (т.е. не е наклонено надясно където е изхода на водната тръба) - равно е като тепсия - това нормално ли е? Наклона който трябва за да се изтече водата от кой се прави за този модел - от вътрешната ваничка която е наклонена или трябва да се монтра "леко" наклонен.
    2. Направих теста със сипване на вода върху вътрешния топлообменник - сипани 400мл вода - след 2 часа "излязоха" 245мл = 155мл останаха вътре. До колкото ми е известно е нормално да има "загуба" т.е. част от водата "полепва" по тръбите и вътреното тяло и когато наклона е малък не може да се източи цялата

    Въпроси
    1. Нормално ли е да има такова количество "загуби" на вода - тръбен път под 3 метра (около 2.5м)
    2. Какво да правя - почистване на вътрешното тяло е очевидното решение - но до колко ще е ефективно при положение че видимо няма нищо по него (т.е. чисто е) а и климатика е чисто нов (или поне би трявало )
    3. Трябва ли да има наклон на вътрешното тяло - нормалната логика говори че би трябвало да има (за да се изтича водата) но има технически решения (чрез осигуряване на този наклон вътре) така че да не е необходим наклон - някой знае ли как е за този модел?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #2

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Вътрешното тяло трябва да е хоризонтално.Наклон се дава на дренажната тръба която отвежда конденза от него.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #3

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от teon
    Вътрешното тяло трябва да е хоризонтално.Наклон се дава на дренажната тръба която отвежда конденза от него.
    мерси за отговора ама нещо не го разбирам - как водата се оттича от самото тяло ако наколна се дава само от дренажната тръба? - тя се намира в десния край. Как водата от лявата част на климатика стига до тази дренашна тръба? Не е възможно това да се случва само от наклона на дренажната тръба. Ако бърка моля те обясни ми по-подрборно

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #4

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Тези дето си изкарват хляба с производство на вътрешни тела са го мислили това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #5

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Тези дето си изкарват хляба с производство на вътрешни тела са го мислили това.
    мерси за отговора
    Щях да се съглася с теб веднага ако чисто новия ми климатик не вонеше на умрели катерички.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Изхода на ваната е по ниско от самата вана и изходящата тръба минава отзад и ако не е бандажирана в снопа с тръбите се гъне и прави гуша която задържа водата. Но дори и да е така не е това причината да мирише защото тази вода няма допир с вентилирания въздух.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #7

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Изхода на ваната е по ниско от самата вана и изходящата тръба минава отзад и ако не е бандажирана в снопа с тръбите се гъне и прави гуша която задържа водата. Но дори и да е така не е това причината да мирише защото тази вода няма допир с вентилирания въздух.
    Мерси за компетентния отговро
    ако съм разчел правилно
    "Изхода на ваната е по ниско от самата вана" - значи ваната е трапецовидна или триъгълна и самата и форма гарантира "наклон" за оттичане?
    "ако не е бандажирана в снопа с тръбите" - имаш в предвид "вътре във вътрешно тяло да е бандажирана"? - от вън всичко е с бандаж (но отвътре незнам)

    в заключение: според теб факта че въреното тяло няма наклон по посока на дренажа не е причина за миризмата - т.е. нормалния монтаж е изцяло хоризонтален без "допълнителен" наклон?

    По отношение за измерената разлика на водата - 400мл сипани - 245 илзезли = 155мл останали вътре - какво можеш да коментираш - нормално ли е или "има проблем" с изхвърлянето на водата?
    Мерси предварително

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Тази миризма не може да идва от нищото при това още от първият ден, а пък днес е четвъртият. Така от нищото да мирише не става. Миризмата трябва да идва от някъде или нещо.

    Да не би дренажният маркуч от вътрешното тяло да е включен към водосточна или някаква друга тръба или може би от вън да мирише така, ако има контейнери за боклук.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #9

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Тази миризма не може да идва от нищото при това още от първият ден, а пък днес е четвъртият. Така от нищото да мирише не става. Миризмата трябва да идва от някъде или нещо.

    Да не би дренажният маркуч от вътрешното тяло да е включен към водосточна или някаква друга тръба или може би от вън да мирише така, ако има контейнери за боклук.
    дренажа е нормален - не влиза никъде. Миризмата се получава единствено ако климатика е отделял влага във вътрешното тяло. Единственото нещо за което се сещам е по вътрения топлообменник да са се развили гъбички/бактерии докато е бил на склад. От вън със сигурнос не е - намирам се на 14 етаж и определено миримата не е от вън - още повече че се появява в зависимот от това какво прави в момента климатика - ако е на режим отопление няма проблем (освен ако преди това не е бил на охлаждане и съответно в него не се отделила вода). Това което в момента ме вълнува най много е дали разликата от 150мл вода е нормална (виж първия пост) и дали е нормално да е хоризонтален. Причината за това е че до него има гардероб който от 1-ви седи "изпразнен" защото го местих за монтажа и сега нямам търпение да прибера в него обратно нещата. Т.е. ако след като говоря с фирмата от която е взе и решат нещо да го сервизират ще ми се наложе отново да "разтоварвам" гардероба. Това което забелязвам е че като че ли миризмата "отслабва" първите 1-2 дни беше нетърпима - сега като че ли се появява по-рядко и по за малко. Най лесно се размирисва по следния начин - слагам го на 18 градуса изтудяване, след около 30 мин го превключвам на 30 градуса отопление - след 1-2 мннути като почне да "грее" от него излиза мокра струя въздух (нормално) която обаче мирише на "кисело"

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #10

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg

    2. Направих теста със сипване на вода върху вътрешния топлообменник - сипани 400мл вода - след 2 часа "излязоха" 245мл = 155мл останаха вътре.
    Здрасти, как така след 2 часа ? Като му сипеш вода тряя да изтече почти веднага. Аз като си чистих вътрешното тяло, пръсках с меглио и след това с вода, но всичко изтичаше веднага. Нещо не е наред с дренажа при тебе.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Тялото трябва да е монтирано хоризонтално, при всички марки и модели е така.

    Не може чисто нов климатик още с първото си тръгване да мирише на лошо, като от мухъл. Този климатик нов ли е, има ли вид на неупотребяван? Да не са го свалили от някой недоволен клиент заради проблеми и след позабърсване да са ти го сложили. За да има условия за растеж на мухъл, гъбички и прочие трябва условията да са тъмнина, топлина и влага, но ако цялото тяло е било изложено на тези условия то мухъла трябва да е по-цялото тяло, а не само по топлообменника.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #12

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    Здрасти, как така след 2 часа ? Като му сипеш вода тряя да изтече почти веднага. Аз като си чистих вътрешното тяло, пръсках с меглио и след това с вода, но всичко изтичаше веднага. Нещо не е наред с дренажа при тебе.
    ами "почти веднага" излезе половината от тези 250 мл - останалата част се точиха сумати време - т.е. на мен ми писна след 2 часа да го чакам - при мен дренажа е с много лек наклон и предполагам заради това толова време се "точиха"

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #13

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Тялото трябва да е монтирано хоризонтално, при всички марки и модели е така.
    Мерси за информацията!
    Имаше "вид на нов" - върху вътрешното тяло имаше от онези сините лепенки с които се затварят движищи се елементи. Но дали е наистина нов няма как да съм сигурен.
    за това че би трябвало върху цялото тяло да има мухъл (ако е от склад) съм съгласен - не се бях сетил за това. Факта обаче е един - климатика почва да мирише като се "овлажни"...

    П.С. сега погледнах серийния номер върху кашоните с които дойде - вътрешното е с S/N E007749, външното с S/N E007739 - различни са но са "близки" така че би трябвало или и двете да за "стари" или кашоните му да са "сменени". От вътрешното тяло отчупиха частта която покрива "правилната" дупка през която трябва да излязат тръбите така че предполагам поне пластмаста му е нова

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Вариант е да има фабричен проблем с оттичането на ваната за конденза.Има и друго - на монтажните инструкции пише, че маркуча за дренажа се мести, ако се монтира в някои от възможните монтажни позиции, но до сега не съм виждал някоя бригада да мести маркуча, независимо от къде вади пакета.Това явно е свързано с доброто оттичане.След работа на охлаждане, пускаш ли изсушаването.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #15

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Вариант е да има фабричен проблем с оттичането на ваната за конденза.Има и друго - на монтажните инструкции пише, че маркуча за дренажа се мести, ако се монтира в някои от възможните монтажни позиции, но до сега не съм виждал някоя бригада да мести маркуча, независимо от къде вади пакета.Това явно е свързано с доброто оттичане.След работа на охлаждане, пускаш ли изсушаването.
    мда... фабричния дефект винаги е опция... но това не обяснява защо мирише от ден първи...
    това с монтаж на маркуча не го разбрах - според инструкциите за монтаж който имам (останаха след монатжистите) мястото за монтаж на дренажната тръба е едно и след това се огъва (за страничен монтаж) или не се огъва (ако се излиза отдолу). Изсушаването го пускам - резултата е че през това време (докато съхне) мирише, след това като се пусне разбира се не мирише докато не започне да кондензира вода и да се оттича. Ако се остави дълго време на изстудяване след известно време пак започва да мирише (явно кондезна почва да се изпарява)...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. general-9-ka
    От pavcho във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 06-02-14, 07:02
  3. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  4. General 09 LDC - проблем
    От ivo2s във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-11, 13:37
  5. General ASHB12LDC - свети ли лампичка, когато размразява?
    От koki_84 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 12-10-10, 18:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе