Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 104
Like Tree13Одобрявам

General ASHB12LDC - нов и миришещ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Ако не е наред оттичането, и задържа вода, дори и ден е достатъчен да се развият бактерии и плесен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #17

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ако не е наред оттичането, и задържа вода, дори и ден е достатъчен да се развият бактерии и плесен.
    мерси - то се е видяло че ще се "оплаквам" в офиса на фирмата - дано само не получа "традиционния" отговор - нали работи - значи няма дафект...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #18

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    09LCC,като нов си миришише от първия ден,когато работи на студено,12LGC нов,не мирише кагато работи на студено.И на мен ми беше странно,ама това е положението.Единият мирише,другия не.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #19

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от genagold1
    09LCC,като нов си миришише от първия ден,когато работи на студено,12LGC нов,не мирише кагато работи на студено.И на мен ми беше странно,ама това е положението.Единият мирише,другия не.
    и какво се слиучи с миришещия? спря ли с времето, оправиха ли го или все още си така?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #20

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Лятото се пускат само в големите жеги,използвам ги главно зимата(ноември-март).Ами този дето си мирише продължава да си мирише лятото.Зимата няма да ти мирише не се претеснявай.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #21

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от genagold1
    Лятото се пускат само в големите жеги,използвам ги главно зимата(ноември-март).Ами този дето си мирише продължава да си мирише лятото.Зимата няма да ти мирише не се претеснявай.
    абе като съм дал 1.5к за климатик - решението да го пускам само зимата не ме устройва - мерси за информацията

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #22

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Просто подай рекламация във фирмата. Форумът не може да ти реши проблема. Можеш да получиш мнения от колегите, но не и решение. И гледай рекламацията да бъде вписана в дневника за рекламации, който фирмата е "длъжна" да поддържа. След това, имаш законно право на претенции, вписани в закона за защита на потребителите. Можеш да си го изтеглиш от интернет. Прочети раздела за рекламации.

    П.П. Сега е началото на септември. Търговецът е длъжен да удовлетвори претенциите ти (ако са основателни), в едномесечен срок, след подаване на рекламацията. В началото на ноември времето ще е по-хладно. Климатикът ще е включван(може би) на отопление. Това ще избие всичката гад вътре(ако причината е мухъл и плесен) и няма да мирише. Дори и да не го включваш на отопление, в по-хладно време миризмата може да изчезне. Ще ти бъде трудно да пребориш търговеца и да докажеш, че си прав. Ако не иска да спази договора може да те мята по върбите, както си иска. Бъди настоятелен! Научи си правата и ако смяташ, че си прав не се отказвай! Успех!

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #23

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Ако съм на твое място ще взема от тоя японски спрей и ще напръскам питата.Мисля че миризмата ще изчезне.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #24

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Кажете си мнението за този модел спрял съм се на него или на FVXS35F/RXS35G подов ,кой от двата да избера стаята която ще отоплявам е
    25-26кв.м . Виждам че Плазмата има много по голяма отдаваща мощност от Дайкина и това ме дърпа все повече към този модел.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #25

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Ако съм на твое място ще взема от тоя японски спрей и ще напръскам питата.Мисля че миризмата ще изчезне.
    навсякъде чета за този японски спрей - обаче никъде не пише къде го продават или как изглежда...ако някой може да ме орентира ще е супер

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #26

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #27

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    мерси - вече знам какво да търся - лошото е че нещо линка към сайта на вносителя е мъртъв - може би вече не внасят - ако някой го е взимал наскоро от някъде да сподели от къде. В София съм. гледам че има и алтернативи - италянски спрей от кауфланд.
    Дали някой може да направи класация (въпреки че си има тема по въпроса - факта че е 6 страници и датира от 2007 май не я прави от най-ефективните) на най-полезните спрейове (без оглед на цената - дали ще дам 10-20-30 лв за спрей ми се вижда без разлика на фона на климатика...)
    Въпреки че подобна "класация" ще е субективна мисля че ще е полезна и за други потребители (може бе отделна тема ще е най-добре). Все пак както се казва "и хубав климатик да имаш все някога трябва да го чистиш"

    А иначе ето как изглежда вътрешния топлообменник - видимо супер чист...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Този цвят на ламелите и корпуса на климатика зеленикав ли е или светлината в стаята минава през зеленикав филтър, като пердета.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #29

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Този цвят на ламелите и корпуса на климатика зеленикав ли е или светлината в стаята минава през зеленикав филтър, като пердета.
    не - цвета е "метален" - корпуса е "бял" или поне нещо близо до бяло - май го водят "перлен цвят" - на снимката белия баланс нещо не го е хванал ауто режима. Иначе преди малко го "тествах" пак климатика - докато работи на студено няма проблем (но почна да изхвърля вода чак след около 1 час - до тогава грам вода не излезе от него - след това почна да извхърля "нормално" според мен). Като му вдигнах градусите от 18 на 26 - ВЕДНАГА (в рамките на 30 секунди) започна да мирише на кисело...
    Общо взето същия резултат но по бавно се постига и ако го настроя на 24 градуса да кажем и го оставя да работи - в момента в който спре да "охлажда" и почне само да върти въздуха се размирисва...

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #30

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Така за всички които все още се интересуват от моя проблем
    след теста описан по долу извода за мен е един - климатика задържа вода в вътрешното тяло което води до неприятната миризма.
    Ето и стъпките на теста който преди малко прикючи...
    1. в 17 ч. пуснах климатика на охлаждане - температура 18 градуса. предварилтелно беше подшушен с 2 последователни програми "coil dry"
    2. до около 18 часа от дренажа на климатика не излезе и грам вода. След това започна регулярно да си сълзи от тръбата
    3. След около 5 мин сълзене го изключих. Сълзенето продължи до около 19:30 - разбира се с постоянно намаляващ дебит.
    4. в 19:30 включих климатика отново на 18 градуса охлаждане. След 10-тина минути от тренажа започна да излиза регулярно капка - същия резултат който получих в точка 2 но след 10 мин работа а не след 1 час.

    Извода за мен е - в климатика се образува воден джоб който е причината за миризмата и за забавеното оттичане на водата в точка 2 и последвалото "бързо" оттичане в точка 4. Водния джоб не се намира в тръбата на дренажа (поне в тази част от нея която е извън вътрешното тяло) - видимо тръбата е със слаб наклон но без "джобове".

    Ще видим какво ще ми обяснят утре във фирмата от която е взет климатика.
    Ако имате коментари по теста ще се радвам да ги чуя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. general-9-ka
    От pavcho във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 06-02-14, 07:02
  3. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  4. General 09 LDC - проблем
    От ivo2s във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-11, 13:37
  5. General ASHB12LDC - свети ли лампичка, когато размразява?
    От koki_84 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 12-10-10, 18:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе