Резултати от 1 до 13 от общо 13

ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #1

    ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    След всички ядове през лятото с досадното свистене, най-сетне днес обърнах на отопление и си викам - "Хайде, свършиха ядовете..." .Да, ама не!
    При охлаждане можех да си фиксирам жалузите във всяка позиция така, че да не ми духа на леглото, което е под климатика. При отопление, обаче, жалузите се движат в целия диапазон, но щом натисна SET и веднага се придвижват и застават насочени надолу. Като пусна пак SWING - отново се движат нагоре надолу в пълния диапазон, но искам ли да ги фиксирам в посока напред - не става - слизат отново в долно положение. Що за тъпотия? Знам, че при охлаждане и отопление по принцип се движат в различни равнини, но това да не можеш да фиксираш струята напред....?!
    Да не би пък да е дефект? Как е при Вас?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    21
    #2

    Re:ASHA09LGC - управление на жалузите при отопление

    Умишлено е направено така - топлият въздух се вдига нагоре, затова, при отопление струята автоматично се насочва надолу. Идеята е, че по този начин помещението се отоплява по-равномерно. Мисля, че го пишеше в книжката, но може и да се бъркам.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    7
    #3

    Re:ASHA09LGC - управление на жалузите при отопление

    Цитат Първоначално публикувано от g_ganchew
    След всички ядове през лятото с досадното свистене, най-сетне днес обърнах на отопление и си викам - "Хайде, свършиха ядовете..." .Да, ама не!
    При охлаждане можех да си фиксирам жалузите във всяка позиция така, че да не ми духа на леглото, което е под климатика. При отопление, обаче, жалузите се движат в целия диапазон, но щом натисна SET и веднага се придвижват и застават насочени надолу. Като пусна пак SWING - отново се движат догоре, но искам ли да ги фиксирам в посока напред - не става - слизат отново в долно положение. Що за тъпотия? Знам, че при охлаждане и отопление по принцип се движат в различни равнини, но това да не можеш да фиксираш струята напред....?!
    Да не би пък да е дефект? Как е при Вас?
    Здрасти Колега,
    Аз да те попитам упътването за употреба на климатика прочете ли го?
    Там е описано движението на клапи(елерони) става чрез натискане на бутон "SET" има седем позиции на въпросните клапи които са различни според това на какъв режим е пуснат климатика, т.е. натискаш бутона доката застанат в желаната позиция. А бутона "SWING" си е само за автоматичното движение(реене) - с този бутон неможеш да им задаваш позицията дори и с комбинацията с бутон"SET" която си описал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #4

    Re:ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    Прочел съм и инструкцията и ясно обяснявам какво искам да направя. Много добре знам за какво служат бутоните SWING и SET. Хайде опитайте се да насочите струята в режим отопление право напред - в най-високата точка, достигната при SWING. Натиснеш ли SET веднага жалузите се преместват и застават в посока надолу и духа САМО НАДОЛУ.
    По този начин, ако има легло или диван отдолу (както е при мен) ти духа винаги във врата........

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #5

    Re:ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    А ако няколко пъти подред натиснеш бутона SET не отиват ли там където искаш? Защото си мисля, че с едно натискане на SET просто изключваш функцията SWING и клапите наистина си застават автоматично надолу. При мен си стоят накъдето ги насоча но климатика е 07LCC. Все пак си мисля, че и при теб ще стане.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Re:ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    g_ganchev, послушай колегите! Просто натискай "set" последователно няколко пъти, докато придвижиш клапите до желаното положение

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #7

    Re:ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    Ей, вярно - така е! Ма на, на никой климатик досега не е било по този начин. Все пак затова е форума - благодаря на всички, които помогнаха

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #8

    Re:ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    Не се радвай много - климатика след 30 минути работа измества струята автоматично в "оптималното" положение - т.е. ако на отопление си го насочил да духа напред след 30 мин той отново ще ги премести надолу.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #9

    Re:ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Не се радвай много - климатика след 30 минути работа измества струята автоматично в "оптималното" положение - т.е. ако на отопление си го насочил да духа напред след 30 мин той отново ще ги премести надолу.
    Прав си, но не съвсем . Това е при положение, че няма "потребителски настройки". Автоматичното регулиране на клапите при режим на охлаждане и изсушаване предвижда посока на струята високо към тавана. При отопление е обратното. Струята се насочва към пода. При натискане на бутон "set", автоматичните настройки отпадат и регулираш сам посоката на струята.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    Как ще протече конденз по пода

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #11

    Re:ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Как ще протече конденз по пода
    Като си купиш климатик GREE, примерно

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #12

    Re:ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    При теб какво се случва когато климатика достигне зададената температура?
    Спира ли си вътрешния вентилатор?
    Че на мен ми се струва че моя 07lgc, при достигане на зададената температура, продължава да върти вентилатора със сила съответваща на low и започва да духа хладна струя.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #13

    Re:ASHA09LGC - управление жалузите при отопление ?

    Цитат Първоначално публикувано от joro_tt
    При теб какво се случва когато климатика достигне зададената температура?
    Спира ли си вътрешния вентилатор?
    Че на мен ми се струва че моя 07lgc, при достигане на зададената температура, продължава да върти вентилатора със сила съответваща на low и започва да духа хладна струя.
    Точно така. Върти турбината със скорост малко по- ниска от low. Струва ти се, че духа хладно. Просто "обръща" въздуха за да следи текущата Т*.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 25-10-17, 19:32
  2. Изходяща температура на жалузите
    От bokanegra във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 28-11-12, 19:01
  3. Разглобяване на GENERAL ASHA09LGC
    От toofy във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-11, 13:38
  4. Fujitsu ASYB12LDC - задаване позицията на жалузите
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 31-07-10, 10:04
  5. Проблем с жалузите на Panasonic
    От otkata във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 15-09-08, 09:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе