Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Fujitsu ASY12USB - технически проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #1

    Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    Привет на всички!
    Имам горепосоченият модел, който е закупен преди около 2 седмици. В процеса на експлоатация констатирах следния проблем: в режим на отопление независимо каква температура ще задам- 18;20;23 градуса климатикът поддържа само температура от 25 градуса. Съответно съм уведомил техниците за този проблем. Тяхното първоначално мнение е да сменят температурния датчик на вътрешното тяло. Мисълта ми е дали някой се е сблъсквал с подобна ситуация и дали поблема ще е само в температурния датчик или има някакъв дефект в електронния блок за управление?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Fujitsu ASY 12USB- технически проблем

    Малко вероятно е да е само датчика за стайна температура. Може да имало проблеми с тази платка на друг монтиран климатик, да е свалена от него ремонтирана и сложена на този, а първоначалната от този сложена на другия.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #3

    Re:Fujitsu ASY 12USB- технически проблем

    Не е от датчика, пробвай на охлаждане и ще видиш, че поддържа точно зададената температура.
    И при мен на отопление държи с 3-4° отгоре. Едва при -10° навън започва да държи зададените градуси. Просто имат някакъв бъг в електрониката.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #4

    Re:Fujitsu ASY 12USB- технически проблем

    ОК! Благодаря за споделенето.
    Позаинтересувах се, понеже случайно разбрах, чрез мои познати, че и друг клиент има аналогичен проблем със същия климатик.
    Ако наистина е така, то на това му казвам производствен дефект.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    И сега какво правим при производствен дефект?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #6

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    Търсим си правата по български - с много врява. Другият вариянт е да си мълчиш и да стоиш постоянно на 25°С.

    У нас ако чакаш с едно интелигентно казване на проблема на носещите гаранцията, те да реагират като германци - да намерят решение на проблема ти без да им пилиш постоянно на главите е в повечето случаи кауза пердута.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #7

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    Еми на човека са му казали, че ще му го оправят, нека да изчакаме преди да изказваме генерални мнения, а колегата Techno доколкото аз виждам от подписа му, няма точно същия климатик, а и дори да има, може просто серията или дадена доставка да е с дефектни датчици или нещо друго и ако ги отремонтират, не виждам къде е проблема. Винаги е имало дефектни паритиди и винаги ще има, въпроса е да си отстраняват дефектите след като се покажат и за сметка на произовдителя - търговеца, да не е за сметка на клиента.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #8

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    И аз съм на мнение че "добрата" фирма се познава по начина по който си отстранява проблемите. Нека изчакаме да видим какво ще стане.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #9

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    eddy, климатикът ми е абсолютно същия под марката Fuji, имам приятели с общо пет броя под трите марки и всичките се държат по един и същи начин. Дадена бройка държи с 2-3°, друга с 4-5° над зададеното, но това при топло време и в зависимост от обема на помещението. Но пак казвам не е от датчика а от електрониката.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    34
    #10

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    Имам същия климатик от скоро.Интересува ме някой мерел ли е температурата на топлия въздух.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #11

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    На моя климатик изходящата въздушна струя е 50 градуса със сигурност. До толкова ми отчита термометъра.

  14.  
     
  15. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #12

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    и при мен е така .

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #13

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    Колеги, затварям темата. Проблемът се оказа, че е в електронната платка и по-точно софтуера. Касае се най-вероятно за фабричен дефект. В сервиза на фирмата вносител не извършват препрограмиране на софтуера, а подменят цялата платка. Поради липса на такава /изчерпани са сервизните количества/ се наложи да подменя този модел с друг. От фирмата, от която бях закупил климатика бяха изключително коректни.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #14

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    Точно така трябва да постъпи една коректна фирма държаща на клиентите си. Адмирации и кажи името на фирмата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    34
    #15

    Re:Fujitsu ASY12USB - технически проблем

    Интересно какво ще го правят сега климатика.Да му е честит на следващия потребител

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASY12USB - температурен датчик
    От barona75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 06-01-11, 09:28
  2. Fujitsu ASY12USB - непоносим шум
    От jeliax във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 03-07-10, 16:26
  3. Fujitsu ASY12USB - каква трябва да е температурата на издухваният въздух?
    От vankata81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 18-01-10, 12:53
  4. Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB
    От skirmish във форум Климатици Midea
    Отговори: 30
    Последно: 15-11-09, 13:56
  5. Fujitsu ASY12USB - умря
    От sir във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 15-01-08, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе