Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #16

    Re: Fujitsu ASY 12USB температурен датчик

    Цитат Първоначално публикувано от barona75
    при зададени 16градуса си потдържа 21-22 градуса.
    При мен се държи по същия начин, но сега с падането на външните температури спада и температурата в стаята.
    Днес при -4° навън зададени 16° температура в помещението 18-19°.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    34
    #17

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    и при мен е така.Когато беше по топло разликата беше 4-5 градуса.А сега при по-студено е около 2 градуса.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #18

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    Цитат Първоначално публикувано от luboivanoff
    и при мен е така.Когато беше по топло разликата беше 4-5 градуса.А сега при по-студено е около 2 градуса.
    Е, всички ли са така от този модел или вече са ги оправили? Ама като гледам, че са на промоция по 749 лв. Да купуваме ли? И 9-ката ли е така?

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #19

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    Собственик съм на такъв климатик от около 15 дена и при мене има същия проблем с разликата в температурите. Иначе си работи ок.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    9-ката в стаята на бабата няма проблуми с температурата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #21

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    9-ката в стаята на бабата няма проблуми с температурата.
    To 9-ката явно е ОК, но 12-ка ще ми е по-добре за около 50 м³ хол, макар и топъл и южен...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #22

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    Цитат Първоначално публикувано от godjara
    Собственик съм на такъв климатик от около 15 дена и при мене има същия проблем с разликата в температурите. Иначе си работи ок.
    В 14m² стаята си сложил 12USB или в 21m² ? General или Fujitsu е? Сподели как се справя, на колко време спира след като достигне зададената температура и след колко време се вкл. пак?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #23

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    Цитат Първоначално публикувано от niki72
    на колко време спира след като достигне зададената температура и след колко време се вкл. пак?
    По принцип този модел има минимално време за работа на компресора 3мин. и толкова за "почивка".
    А на колко време ще включва и изключва зависи от желана темп. която искаш да поддържаш и топлозагубите на помещението.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #24

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    Стаята в която съм сложил 12USB e 14m2 марката е Fujitsu. На колко време спира и се пуска зависи от външната температура несъм засичал точно. Направи ми впечатление, че 12LGC-то на брат ми духа по топъл въздух от 12usb незнам дали това е нормално.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    Нормално е.На 12 USB мощността спада много от 2 градуса надолу.При -7 отдава 1650 вата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #26

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    За съжаление и аз ще се включа в темата. Климатикът обаче е ASYA-12LGC. Машината е монтирана в стая 5.3 х 3.5 х 2.8 с две външни стени с дебелина 60 см, без изолация, 5 камерна PVC дограма и 30 мм стъклопакет. Ако задам 23 градуса поддържа прилично 20-22 градуса дори и в големите студове, обаче.... Обаче ако намаля температурата нощем или денем докато съм на работа на 19 или 20 градуса, климатикът сякаш се успива и като се прибера/събудя, в стаята е 14-16 градуса. Веднага вдигам на 23 градуса, но понякога му трябват 20-30 мин да се усети и да започне да духа топло. Като се усети, обаче, прави ураган, за да вдигне бързо до 23 градуса, тъй като разликата със стайната температура е голяма. Изобщо има нещо гнило...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #27

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    Цитат Първоначално публикувано от Airfan
    За съжаление и аз ще се включа в темата. Климатикът обаче е ASYA-12LGC. Машината е монтирана в стая 5.3 х 3.5 х 2.8 с две външни стени с дебелина 60 см, без изолация, 5 камерна PVC дограма и 30 мм стъклопакет. Ако задам 23 градуса поддържа прилично 20-22 градуса дори и в големите студове, обаче.... Обаче ако намаля температурата нощем или денем докато съм на работа на 19 или 20 градуса, климатикът сякаш се успива и като се прибера/събудя, в стаята е 14-16 градуса. Веднага вдигам на 23 градуса, но понякога му трябват 20-30 мин да се усети и да започне да духа топло. Като се усети, обаче, прави ураган, за да вдигне бързо до 23 градуса, тъй като разликата със стайната температура е голяма. Изобщо има нещо гнило...
    Ще разводним темата на хората . Това си е за друга тема, но при мен е същата ситуация с 12LGC. Климатика се "успива", при зададена Т, по-малка от 21ºС. При работа на минимално натоварване, даже не му идва идея да се размрази и трупа скреж и почва да духа хладен морски бриз. Налага се да го "лъжа", задавайки по-висока Т, за да се размрази и заработи нормално. Най-вероятно, софтуера е недоклатен(недомислен де ), ама ние сме умни глави български и "ша го борим"

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #28

    Re:Fujitsu ASY12USB - температурен датчик

    Ясно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Fujitsu ASY12USB - технически проблем
    От dandy72 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 08-12-10, 20:39
  2. Fujitsu ASY12USB - непоносим шум
    От jeliax във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 03-07-10, 16:26
  3. ELITE AS-12ER4 - стойности на температурен и тръбен датчик
    От didiron във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 21-11-09, 19:12
  4. Температурен датчик (сонда)
    От vincho във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 02-05-09, 14:01
  5. Fujitsu ASY12USB - умря
    От sir във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 15-01-08, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе