Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така

    Цитат Първоначално публикувано от karata_ccc
    Колеги, здравейте отново. Наблюдавах климатика си и мисля че вибрациите идват от перката. Забелязах че след разкрежаване тя се върти на диста високи обороти, докато ако го спра и пусна след това перката се върти но доста бавно. Става въпрос за перката на външното тяло. Въпроса ми е възможно ли е повреме на defrost перката да се облива с вода от кондензатора и като тръгне да се появяват вибрациите, или да е дебалансирана по някакъв начин и въобще възможно ли е тя да е в основата на всичко.
    По скоро ще се чува една равномерно периодично чаткане ако е така както описваш, което ще се намалява честотата си при намаляване оборотите на външната перка и ще увеличава честотата при увеличаване на оборотите й.

    Според мен ти се натрупва лед в областта на компресора и/или има някакъв резонанс между компресора и металните части и самия бетонов фундамент върху който е закрепен климатика.

    Според мен разумното ти решение е с бормашина с тънко свредло 1 до 2 милиметра да разпробиеш от край до край в хоризонтал всеки един от тампоните като направиш 4 до 6 непресичащи се дупки.Така ще "омекотиш" тампоните и доста голяма част от вибрациите или резонанса ще изчезне.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #17

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?

    За колегата justify:
    1.Не мисля че шума е от натрупване на лед по компресора, понеже ако е така защо след като го спра и веднага след това пусна климатика вибрацията изчезва.
    Забелязвам друго нещо: след defrost машината започва да работи в някакъв друг режим: по- шумен с по високи обороти на перката и само в началото и на компресора. След спиране и пускане това се маха и започва да работи мн тихо, дори и в началото. Тази шумна работа се запазва до първо изключване.

    2.Това с тампоните: предполагам целта ти е да намалиш площа на напречното им сечение и по този начин вмвесто да носят 120кг да носят да речем 60кг. Това обаче не променя плътността на самия материал която е от значение за предаване на вибрациите. Незнам това правил ли си го, че твърдиш че има ефект.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #18

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?

    karata_ccc мисля,че проблема не ти идва от перката,защото ако е дебалансирана проблема ще ти е постоянен ,а не след дефрост само,и дори принудително да я намокриш няма да ти е проблемна.Явно отива към софтуерно,и от там към компресора който се държи по различен начин преди и след първият дефрост.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #19

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC ст

    За Justify:
    1.Не мисля, че шума е от натрупване на лед около компресора понеже след като го спра и пусна климатика спира да бучи което едва ли щеше да е така ако имаше лед. Разликата обаче е в оборотите на перката...

    2.Като редуцираш напречното сечение на тампоните ще намалиш само носещата им способност, но не и плътността на материала която е важна за предаването (заглушаването) на вибрациите към основата. Незнам ако си го правил и има ефект- млъквам

    Все още си мисля, че перката е в основата, но ще се поровя още малко да видим до къде ще ме отведе любопитството

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?

    Цитат Първоначално публикувано от karata_ccc
    За Justify:
    2.Като редуцираш напречното сечение на тампоните ще намалиш само носещата им способност, но не и плътността на материала която е важна за предаването (заглушаването) на вибрациите към основата. Незнам ако си го правил и има ефект- млъквам
    Като редуцираш напречното сечение на тампоните променяш тяхната коравина. Съответно става по-малка и ако преди това не е било изпънено условието за виброизолация сега може и да е изпълнено. Работната честота на компресора върху собствената честорта на климатика поставен върху тампоните трявба да е по голяма от коренквадратен от 2.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #21

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Според мен разумното ти решение е с бормашина с тънко свредло 1 до 2 милиметра да разпробиеш от край до край в хоризонтал всеки един от тампоните като направиш 4 до 6 непресичащи се дупки.Така ще "омекотиш" тампоните и доста голяма част от вибрациите или резонанса ще изчезне.
    Нарушавайки целостта на на структурата, не се ли намаляват якостните качества на материала? Това няма ли да доведе до по-бързото му разрушаване, т.е. по-бързо стареене и влошаване на качествените характеристики? А, като прибавим и атмосферните влияния(влага, слънце и т.н.), които вероятно ще улесним, нарушавайки целостта на изделието, мисля, че ефекта ще е доста спорен.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #22

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?

    Е какво ще ги сменя всяко година и разпробива

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC става шумен и остава така?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Нарушавайки целостта на на структурата, не се ли намаляват якостните качества на материала? Това няма ли да доведе до по-бързото му разрушаване, т.е. по-бързо стареене и влошаване на качествените характеристики? А, като прибавим и атмосферните влияния(влага, слънце и т.н.), които вероятно ще улесним, нарушавайки целостта на изделието, мисля, че ефекта ще е доста спорен.

    Нарушават се якостните качества разбира се, но когато тампона е предвиден да носимоспособност 120 или 60 кг, а външното тяло тежи 36 кг от 4 до 16 хоризонтални непресичащи се дупки направени със свредел от 1 милиметър от край до край на тампона няма да поставят в опасност закрепването на външното тяло.


    Що се отнася до плътността на материала, то тя няма да се намали от направените дупки, но ще се намали плътността на тампона.
    За предаване на вибрациите не е все едно дали структурата на тампона е плътна или прилича на швейцарско сирене на дупки или пък на гъба...
    Мога само да повторя, че при избора къде да се дупчи тампона трябва да се вложи интелект.

    Това е най-лесния вариант ако има приличен достъп до външното тяло без да сваля тампоните-може да продупчат на място.От друга страна е достатъчно да се обвият с алуминиево фолио, за предпазване от слъчевите лъчи.От вятър и дъжд не необходимо.Ще ги сменя когато е необходимо на 10-15 години ако издържи климатика толкова.

    Предлагам решение без да се влагат пари, кво съм виновен, че не си е взел/проконтролирал фирмата за ей такива тампони
    http://www.mikarclima.com/products.p...=4&group_ID=13
    Еми и на мен не ми сложиха и си реших проблема-наредих от горе и от долу гумирани метални шайби да държат, а по средата наредих силиконови шайби и сега няма вибрации.
    Спирам с философстванията, че няма голям смисъл от тях.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    10
    #24

    Re:Защо след разскрежаване климатика Fuji Electric 12LDC ст

    Какъв словесен двубой се е завихрил тук... Не ми се ще да коментирам спора за тампоните... Просто като съм търсил... не съм намерил показаните от justify за което мн. му благодаря. По- добре наистина от тях да се сложи- 25кг/тампон звучи наистина в пъти по-добре от 120кг/тампон каквито са Aeroflex A-40.
    Благодаря на всички включили се- явно нещата са си софтуерни, а дали е грешка или не... само с доставчика може да си говорим по тая тема. Ако няма нещо съществено по въпросите поставени в темата предлагам да и се сложи край.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSA24LC - става ли за 40m² ?
    От eratron във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 14-10-10, 03:05
  2. Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?
    От One665 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 75
    Последно: 09-01-10, 20:50
  3. Fuji Electric RS-12UC - така ли трябва да работи?
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-09, 11:17
  4. защо става така със субтитрите?
    От obshtinska_mishka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-05, 09:52
  5. защо става така ?
    От nikolin във форум За Форума
    Отговори: 4
    Последно: 26-08-04, 23:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе