Резултати от 1 до 9 от общо 9

Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    12
    #1

    Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.

    Здравейте! Моля за малко помощ или мнение. Климатикът Fujitsu ASYA 12LGC е нов на месец и половина. Вчера при опит да го включа не тръгна. Operation светна, отвори клапите, след което timer мига по 2 пъти и до там. Преди 2 седмици ми направи същия номер, но след изключване от контакта (за 15мин.), изваждане на батерийките на дистанционното (и ресет от него) нещата се оправиха. Помислих, че е проблем в таймера от вероятен токов удар или колебания в напрежението. Вчера и днес обаче след подобни операции, положението не се оправя. Изтеглих си кодовете за грешки, но това не ми помага особено. Климатика си има гаранция и вдруги ден ще ме посети поддръжката, но се чудя дали мога да направя нещо полезно по въпроса.
    Ще се радвам за мнение,че е много жега тези дни.
    Има ли като цяло за модела, лоши партиди,заводски дефекти и т.н.? Може ли да е дефектирал външен модул (платка) или евентуално нещо друго?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Re:Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.

    eternal_frost добре дошъл във форума
    Прочете ли тази тема? Там има описан подобен проблем със същия модел климатик.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    12
    #3

    Re:Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.

    Прочетох темата преди да пиша, но уви изводите не ми дават решение за момента. Някой ако се сети нещо ще се радвам да сподели.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    12
    #4

    Re:Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.

    От вчера съм на хлад... За да довърша темата да поясня. Оказа се дефектирала платка във външното тяло. Сменена е с нова. Не знам само дали е често срещан този проблем или просто съм изтеглил късата клечка...

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3
    #5

    Re:Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.

    zdraveite iaz imam problem s fujitsu 12 lgc .sam minava v rejim na taimer i po4va da miga samo taimera postoianno bez da topli klimatika leko samo poduhva vatre6noto tiala.kak stava cialoto tova ne6to sled kato obeskreji van6noto tialo kompresora po4va da bu4i silno nabira oboroti i izvednaj spira a vatre6noto tiala zaduhva i izvednaj izpuska silno vazdyh(izpa6kva para vsiaka6)povtaria se tova niakolko pati i klimatika minava v rejim na taimer da miga taimera i spira da topli sled restart tragva no ne sled dalgo pak sa6toto kakvo da pravia ve4e edin pat hodi na remont garancionen no kazaha 4e vs.e ok mojebi e bilo ot toka ama prodaljava vse taka da si go pravi klimatika pomogaite ms predvaritelno

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Re:Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.

    simply, Добре дошъл във форума. Като за начало ще те помоля, да пишеш на български език! Машината има повреда и този проблем се индикира, чрез сигнал на таймер. Извикай техниците които отговарят за твоя климатизатор да направят диагностика и да решат проблема.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3
    #7

    Re:Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.

    виках ги но без резолтат караха го за ремонт и казаха че вс е наред ниамало проблем а всащност продалжава да го прави

  10. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #8

    Re:Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.

    Майко мила!!!

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3
    #9

    Re:Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.

    а имате ли на идея от какво може да е този проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer
    От mihov79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 135
    Последно: 01-08-12, 16:03
  2. 12LDC - operation и timer мигат 4 пъти, след това само timer 3 пъти.
    От nako-bako във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 06-01-12, 23:26
  3. Fujitsu ASYA 12LGC - следи от смазочно масло
    От ipnaid във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-11, 00:25
  4. FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV
    От bate kan4o във форум Климатици Daikin
    Отговори: 25
    Последно: 31-01-11, 12:17
  5. MITSUBISHI MSZ-GC35 VA или FUJITSU ASYA- 12LGC
    От iankas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 06-08-10, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе