Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 136

12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #1

    12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Здравейте,и помагайте!
    Имам проблем с Fujitsu 12LGC,през лятото в режим на охлаждане климатика отчете грешка,като 2 пъти едновременно мигат timer и operation а след това operation продължава да мига 5 пъти!Не съм сигурен но в кода за грешки които изтеглих май това означава нещо по тока!Климатика не охлажда а само минава като в режим на вентилация!Сервизните техници дойдоха свалиха външното тяло и го тестваха но май и те толкова разбират колкото мен!Казаха че всичко е нормално и пак ми го монтираха!Но пак същото!Сега обаче в режим на отопление отново прави същото!Отново отчита същата грешка и се чува много странен звук като от нагряване на "реотани"и сякаш вибрации от външното тяло които се предават на вътрешното и след като външното изключи те изчезват!Климатика тръгва да духа топло и има няма 2,3 минути външното тяло изключва а после и вътрешното. После отново това "бръчене" и така няколко пъти до като отчете грешката.Най интересното е че има дни в които климатика си работи нормално до като стане всичко това което ви описах.Нешо се шашва Кажете за бога какво да правя,че ми писна от тези техници!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    mihov79, Гледай да си оправиш климатика докато е в гаранция, ако е в гаранция, защото после най-вероятно ще ти се наложи да купуваш нова електроника за външното тяло за която ще ти вземат 40% от стойността на климатика.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #3

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    valen1
    Ако можеш да ми опишеш по точно грешката!Възможно ли е нещо от самото напрежение което достига до климатика да шашва елктрониката и от там да бърка режима на работа.Защото както казах това се получава не всеки път,има дни в които работи нормално а после Замервах напрежениото което идва
    240V но мисля че не е голям проблем.
    Климатика е още в гаранция но тези 40% които ми каза от стойноста му нещо не ми се нравят.
    Благодаря предварително!

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    mihov79, Outdoor unit control error - Current trip error

    Грешката е универсална за моделите на тези три марки и присъства и при другите модели. Не знам конкретно какъв може да е проблема дали лоша връзка някъде или по-сериозен по електрониката. Ще потърся сега из интернета информация. Ако имаш някакви наблюдения върху проблема може да ги напишеш. Има ли токови удари или други проблеми от енергото, колко време е работил климатика, когато това става, какво правиш, когато стане и как го накарваш да тръгне отново и други такива.

    ----------------------------------------------------
    Според информация от друг модел на Fujitsu грешката се изписва по следният начин IPM error (Current trip error). Значи грешката се следи от инверторният модул, който директно управлява компресора. По английско-езичните форуми прочетох, че подобен проблем може да възникне, ако електрониката в този модул грешно определи завъртането ротора на компресора и в следствие обърка поредността на подаваното трифазно напрежение или ако има електрически или механичен проблем с компресора.

    http://www.tehcomservis.com/forum/to...um=2&topic=782

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    михов79, ВАЛЕН 1 е прав, викай сервиза, тяхно задължение е да ти оправят проблема, тук само насоки могат да ти дадат, но не и да оправят положението.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #6

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    valen1,Определено пак ще им звъня защото и днес отново ми отчете грешката.Изключвам го от контакта и след 10-15мин.пак го включвам и грешката се изчиства но само толкова.Интересното е че в самото начало набира скорост започва да духа топло но не чак толкова топло даже май само обръща въздуха, спира започва това "жужене"сякаш нагрява и пак тръгва вече наистина топло и като че ли си е достигнало температурата в стаята и след2-3 минутки спира.И познайте ГРЕШКА.Прави ми впечатление че външното тяло
    започва да се тресе сякаш му е трудно да тръгне и определено бръмчи доста повече от колкото трябва.
    Чудя се този проблем дали е от вътрешният блок защото когато тестваха външното тяло в сервиза ми казаха че работи перфектно с тяхно вътрешно.И май ще трябва да се сваля и то за съжеление.Този проблем е от 5-6 мес.Лятото както казах минава като в режим на вентилация и духа силно като в режим HIGH.Много е приятно Лошото е че като извиках техниците климатика работеше перфектно и хайде върви им обеснявай че неработи!Та това е за 1300лв. си имам картинка на стената

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Надявам се да разбираш сериозността на проблема и че ако не го оправиш докато е в гаранция после за нов компресор с поставянето ще дадеш към 750 лева. Тази фирма най-вероятно не работи с вносителя и не могат да вземат части, затова и те мотат докато мине гаранцията. Ако пак те замотат пиши в книгата за оплаквания, ако имат такава и пускай жалба в комисията за защита на потребителите и действай бързо.

    От всичката прочетена от мен информация за тази грешка разбрах, че това е стандартна защита на модулите инверторно управляващи мотори, какъвто е компресорът и моторите на вентилаторите при тези, които се управляват инверторно. Конкретно в този случай проблемът е в модула управляващ компресора. Ти също казваш, че има ненормални шумове и вибрации при работа на компресора.

    Въртенето ротора на компресора механично е нестабилно и бърка модула при поредността на подаването на фазите.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #8

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Valen1мерси за съветите!
    Интересното е че гаранционната карта остана в тях.Явно ще имам проблеми!.Магазин ЗДРАВКОМЕРС!-гр.Плевен

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от mihov79
    Valen1мерси за съветите!
    Интересното е че гаранционната карта остана в тях.Явно ще имам проблеми!.Магазин ЗДРАВКОМЕРС!-гр.Плевен
    Мале намерил си от кого да си купиш климатик колко хора ревът от тях.Първо те нямат сервиз монтажниците нищо не отбират от климатици дори днес оправях техен климатик. И гаранционата не се взима а се снима или копира и се пише констативен протокол за дефекта абе ще те въртят много време.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #10

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Velev,що не каза по рано бе човек.
    Днес между другото дойдоха и го свалиха,ще ли да го пращат на София.Дано не ме мотат много.Определено нищо неразбират освен да монтират за друго не стават.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Те и монтажите са едни никакви те дори нямат вакум помпа. А защо аз да ти се обадя трябвало е преди покупката да се поинтересуваш а и в профилите не си пишете нито града нито поща абе анонимни.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Магазина и монтажниците не могат да бъдат държани отговорни за качеството на вложените елементи в климатика от производителя.

    mihov79, Присъства ли на монтажа и обърна ли внимание дали климатика беше вакуумиран.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #13

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от mihov79
    Valen1.Магазин ЗДРАВКОМЕРС!-гр.Плевен
    Доколкото знам гореспоненатия магазин е част от една групичка наречена с гръмкото име Техногруп.Имам наблюдения върху два от магазините им в различни градове и по отношение на климатиците са много зле,и ценовата политика и монтажниците са им МНОГО зле,за ремонти изобщо не ги търси.
    След написаното от Велев почвам да мисля че в цялата "група" не са на ти с климатиците.
    Тъй че НАРОДЕ внимавай какво и най-вече от КЪДЕ си купуваш техниката.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #14

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Здравейте,тази нощ за първи път оставихме климатика пуснат, на сутринта бяхме доста изненадани.Мигат първо зелена и червена лампичка /работа - таймер /два пъти и след това още три пъти само зелена.Четох за грешките и там е записано, че става дума за проблем с тока, но как бих могла да се справя? Благодаря ви!

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #15

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    я пак преброй миганията че нещо не намирам по документите за 2 (оператион) и 5 (таймер) мигания?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25YH4 - мига три пъти лампата на таймера!
    От bobi277 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-14, 17:15
  2. Отговори: 5
    Последно: 14-07-13, 11:55
  3. 12LDC - operation и timer мигат 4 пъти, след това само timer 3 пъти.
    От nako-bako във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 06-01-12, 22:26
  4. Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.
    От eternal_frost във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-11, 07:18
  5. Midea MSG-09HR - мига operation
    От zomane във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-08, 07:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе