Резултати от 1 до 10 от общо 10

ASYA12LGC страннни звуци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #1

    ASYA12LGC страннни звуци

    Здравейте, имам ASYA12LGC с външно тяло AOYR12LGC. От скоро го пуснах в режим отопление на 21 градуса, но забелязвам странен звук от вътрешното тяло, който се чува при пренос на фреона от външното към вътрешното тяло. Звука е нещо като глухо бучене с постоянна честота и продължава до момента на "напълване" на вътрешното тяло с фреон. Моето лаишко обяснение е, че звука идва от нещо като клапан, знам ли.... Климатика е на 3 години и до момента не е проверявано нивото на фреона, работи почти изцяло на отопление, лятото не се използва, филтрите се почистват редовно.
    Другото, което много ме дразни при него е, че в най-големите студове му замръзва конденза в тавата преди да е успял да изтече през отвора и започва да се задръства с лед, който преминава под компресора и обледява тампоните му. Резултата е невероятен резониращ звук от работата на компресора, койти се предава по цялата фасада.
    Помагайте колеги, идеи, предложения са добре дошли.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:ASYA12LGC страннни звуци

    По принцип звука от движението на фреона при тръгване и спиране на компресора е почти неизбежен, освен с по-дълъг тръбен път.Твоя не знам колко е, но надали е повече от 4-5 метра.По принцип на ФУД.....и производните това е съпътстваща "екстра".За заледяването на тавата, решението е слагане на нагревател.Има такива с ниска мощност, в повечето сервизи ще ти сложат.Я провери дали външното тяло е нивелирано и дали не е наклонено към дясната част, където е компресора.Ако е така, нивелирай го с шайби.Има и друг начин, ама е малко кардинален - с една оберфреза си разширяваш дренажния отвор, понеже ги правят доста малки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #3

    Re:ASYA12LGC страннни звуци

    Мерси за бързия отговор.
    Да пътя е около 4 метра, кардиналния метод и на мен ми мина през акъла, но е на опашката . А тялото е нивелирано. Къде мога да намеря повече за такъв тип нагреватели. И още - тези климатици имат ли нужда от допълване на фреон, смяна на масло на компресора и други обслужващи дейности? Поздрави.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:ASYA12LGC страннни звуци

    За нагреватели за тавата трябва да видиш по сервизите или тук из форума, сигурно ще се намери кой да ти монтира.Иначе, на всеки климатик може да се наложи презареждане с фреон, ако от някъде е изтървал, но това вече сервиза ще го провери на място.Могат да ти направят и профилактика на цялата машина, което е много полезно ,защото вътрешното тяло и турбината се набиват с прах и машината не работи като хората.Защо не провериш в сервиза, който ти е монтирал машината, дали нямат нагреватели и да ти направят профилактика.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #5

    Re:ASYA12LGC страннни звуци

    Това със сервиза ми е проблема, вече на практикува, но това си е моя грешка от преди три години, че се доверих на ненадеждна фирма. Затова и питам ...

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:ASYA12LGC страннни звуци

    От кой град си, евентуално да те насочим.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #7

    Re:ASYA12LGC страннни звуци

    Не поясних, за което се извинявам - София, Казичене

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:ASYA12LGC страннни звуци

    На ЛС ти драснах два реда за насока.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:ASYA12LGC страннни звуци

    Цитат Първоначално публикувано от katlak
    Здравейте, имам ASYA12LGC с външно тяло AOYR12LGC. От скоро го пуснах в режим отопление на 21 градуса, но забелязвам странен звук от вътрешното тяло, който се чува при пренос на фреона от външното към вътрешното тяло. Звука е нещо като глухо бучене с постоянна честота и продължава до момента на "напълване" на вътрешното тяло с фреон. Моето лаишко обяснение е, че звука идва от нещо като клапан, знам ли.... Климатика е на 3 години и до момента не е проверявано нивото на фреона, работи почти изцяло на отопление, лятото не се използва, филтрите се почистват редовно.
    Другото, което много ме дразни при него е, че в най-големите студове му замръзва конденза в тавата преди да е успял да изтече през отвора и започва да се задръства с лед, който преминава под компресора и обледява тампоните му. Резултата е невероятен резониращ звук от работата на компресора, койти се предава по цялата фасада.
    Помагайте колеги, идеи, предложения са добре дошли.
    То когато си го купувал и цената сигурно ти е харесала ...иначе не виждам как е станало ...

    За обледеняването-преди да мислиш за нагреватели(разход на ток и техници):

    а) хвани пластмасовата решетка отзад на външното тяло и леко я измъкни в долната й част като дърпаш нагоре и леко навън, така че да излезне извън металното тяло.Внимавай да не смачакаш алуминиевите ламели-много са фини.Може(нормално е) леко да стърчи навън в долната й част когато я измъкнеш.Това защото самата решетка в долната и част опира както в алуминиевите ламели на топлобменника, така и в ръба на самата тава(дъно на външното тяло) и това води до задържане на вода след дефрост, пречи на размразяването на скрежа/леда в местата в които има допир или са съвсем близко и води до повторно замръзване на неотеклата се вода веднага след като превключи(след размразяване) на отопление.Внимавай в горната част има една кутийка която е датчика-да не го счупиш-изкарай пластмасовата решетка само в долната й част, отгоре я остави.Когато застуди и започнат климатиците да влизат в режим дефрост ще видиш дали има ефект.Ако това не даде ефект, тогава

    б) дупчи още 1-2 дупки и внимавай да не дупнеш тръбите -дупките не трябва да са с краища закривени нагоре от бургията за да не пречат на водата да се оттича.

    Ако и това не даде резултат

    в) нагревател.

    Успех.

    П.П. За вибрациите-гумени тампони.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #10

    Re:ASYA12LGC страннни звуци

    Благодаря и на двама ви за насоките. Пристъпвам към действие

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилникът издава странни звуци
    От em4000 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-13, 13:59
  2. Странни звуци от 12LGC. Причини!?
    От sandre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 143
    Последно: 18-11-12, 18:30
  3. Хладилник Електролукс - издава дрънчащи звуци
    От plameni_p във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 10-01-10, 11:41
  4. Снимки и звуци от градушката във Варна
    От Suren във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 28-09-04, 11:53
  5. стари програми за музика & звуци
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 19-03-02, 06:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе