Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с електромотор вътрешно тяло на 12 ldc

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с електромотор вътрешно тяло на 12 ldc

    Здравейте,
    историята е следната: преди около 2 седмици смених лагери на електромотора на вътрешно тяло и оттогава си имам нова екстра, климатика тръгва когато си иска и изплюва грешка за запецнал мотор на вътрешно тяло. Турбинката се върти добре на ръка и установих, че при пускане на климатика ако и помогна леко със сгънат лист хартия тръгва всеки път. Тръгне ли няма проблеми и си работи добре на всички скорости обаче при размразяване на компресора въртешната турбина спира и е истинско тото дали ще тръгне отново. Според мен проблема е в една платка в самия електромотор марка Panasonic, която трябваше на разпоя от статорните намотки за да стигна до лагерите и може би съм прецакал нещо. Помагайте

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Re:Проблем с електромотор вътрешно тяло на 12 ldc

    Цитат Първоначално публикувано от vesral
    може би съм прецакал нещо. Помагайте
    Прецакал си...Защо не се довери на хора които могат да свършат работата?!

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3

    Re:Проблем с електромотор вътрешно тяло на 12 ldc

    vesral, викай някой разбирач и не го мисли

    Иначе евала, и аз съм го правил:P В големия си мерак да си направя нещо сам, съм го почупвал Важно е да се начешват крастите:D Хубаво е човек да си има хоби.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    34
    #4

    Re:Проблем с електромотор вътрешно тяло на 12 ldc

    Имам шум от дясната страна на вътрешното тяло на 9LDC. Казаха ми, че е лагер на мотора. Съобщиха ми цена от 320 лв. което ме шокира. Дали се сменя само лагера или целия мотор?
    В момента точно това правя - търся резервни части с google. Попадам на разни мотори за около 40-50лв., но не са за Fujitsu General.
    Дайте съвет, за да не стане като с колегата пуснал темата.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #5

    Re:Проблем с електромотор вътрешно тяло на 12 ldc

    Колега, лошото на тия моторчета е че са капсуловани и са с пластмасов кожух, който трябва да счупиш внимателно. После имаш достъп само до предния лагер (който обикновенно се разбива), а за да смениш и задния трябва да разпоиш платката. Та мойто мнение е скачай смело, а сега по темата: четох във форума за Панасоник, че виновен за това нетръгване на мотора е някакъв кондензатор на платката на мотора..
    Някой знае ли нещо повече???

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #6

    Re:Проблем с електромотор вътрешно тяло на 12 ldc

    Колега, какъв беше проблемати с климатика че смени лагерите? Питам щото моя от известно време жужи на ниска скорост та да не са заминали и моите въпреки че е едва на 2 год

  8.  
     
  9. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #7

    Re:Проблем с електромотор вътрешно тяло на 12 ldc

    Повечето мотори са панасоник А лагерите са сменят бих казал трудночко тря много дасе внимава Оргиналните лагери са таивански аз слагам NSK JAPAN оригнали по 5-50 парчето с силиконов сепаратор лагера е 608

    Но ако несте го правили и незнаете как става неви саветвам да пробвате рискувате да повредите платката и наи вече интеграла които е залепен с термо силикон за капака

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с вътрешно тяло на Toshiba RAS-225GDR
    От v_iliev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 06-05-14, 10:40
  2. Проблем с вътрешно тяло на Toshiba RAS-225GDR
    От v_iliev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 06-05-14, 01:33
  3. скърцане от електромотор на вътрешното тяло
    От madojean във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 1
    Последно: 08-01-14, 11:16
  4. Проблем с вътрешно тяло HAIR
    От kriso.3206 във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-13, 12:40
  5. Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло
    От ivakis777 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-12, 09:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе