Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 67
Like Tree22Одобрявам

Fuji RSG 12 LECA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #31

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Може скоро да разкарам и последната ми мидея няма да я търпя да лапа като за три.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #32

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Може скоро да разкарам и последната ми мидея няма да я търпя да лапа като за три.
    Като се продаваха Мидеи,бяха супер икономични/два пъти по малък разход от изхвърлените 100v/,сега пък лапали тройно...след някоя година,да не се окаже,че и на фуджиците им е пораснал апетита?
    zzz одобрява това.

  4. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #33

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Колега Велев аз одавна ги раскарах он-оф машините оставих само няколко в офиса и в още едно търговско помещение понеже несе ползва дененошно Замених ги с нордикти в къщи и сам доволен парното остана в историята .

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #34

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от turboie Виж публикацията
    Колега Велев аз одавна ги раскарах он-оф машините оставих само няколко в офиса и в още едно търговско помещение понеже несе ползва дененошно Замених ги с нордикти в къщи и сам доволен парното остана в историята .

  6. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #35

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    За Януари сметката ми за ток беще 54лв. най голямата ми сметка до сега. Това е с бойлер,пералня,хладилник/фризер,телевизор и климатика. А него го засякох от 03.01.13 до 26.01.13 = 132kw от климатика аз ги смятам грубо по 0.18 ст. =23.76лв
    Държа го на 22градуса и ауто вентилатор. Да чукна на дърво много дора машинка.....
    Преди 3 дни съседа над мен монтира една Мидея 12ка - развали ми рахатлъка..... като легна и единствено неговия чувам кога се включва и кога пъшла.....

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #36

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    А бе хора, вие фотосинтезирате ли, как живеете не знам. Тия печки, бойлери, перални и хладилници само за декор ли са. На мен лятото тока ми е 50-60лв., нямам бойлер, топлата вода ми е на газ, всички осв. тела са ЛЕД или енергоспестяващи.

    За климатика същата работа - 0.75ст на ден. Това са 4кВтч, демек 0.166кВт/ч. Красива работа, ама само в сънищата...
    tweeg, bobovo, Mega и 6 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #37

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Аз се отоплявам на дърва а сметката ми за декември(към E.ON) е 120 лв, NO COMENT

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #38

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Смятай ,ако си на климатик,колко ще ти падне сметката
    bdjon и Features харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #39

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Както в една друга тема беше писано,сметни тези 166вт ПО копа на климатика и преценете дали с 350-400вт може да се стопли стая от 13 до 17кв както беше писано.И не забравяйте че коп е даден при +7гр а при 0 или-4?Хайде със здраве .

  12. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #40

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А бе хора, вие фотосинтезирате ли, как живеете не знам. Тия печки, бойлери, перални и хладилници само за декор ли са. На мен лятото тока ми е 50-60лв., нямам бойлер, топлата вода ми е на газ, всички осв. тела са ЛЕД или енергоспестяващи.

    За климатика същата работа - 0.75ст на ден. Това са 4кВтч, демек 0.166кВт/ч. Красива работа, ама само в сънищата...
    Прав си, и аз разсъждавам като теб инемога да повярвам, голям кефф.
    Хладилни/фризера харчи по 4.50лв. на месец... засечен е. Пералнята също е високклас, телевизора и него съм го засичал, че си лапка по 0.80вата без никакви икономични трежими.
    Лаптопа колко ли харчи??? Крушки ябълки... тва’ е положението.
    Ти какво очакващ за панелна гарсониера 41кв.м двамата с жена ми и детето на2.7г.
    Каквото и да си говорим, ако не заложиш пари напред в качествени електроуреди с висок енергиен клас, всеки месец ще те е яд за компромиса който си направил.


    Съседа над мен е с един Нипон 16ка за стая като моята 17кв.м и с него иска даси топли целия апартамент 41кв.м....
    Оплаква се, че много пари давал за ток. И за това си купи за другата стая от около 13кв.м - Мидея 12 пак конвенционална да бръмчи да харчи но да е 400лв с монтажа. И то какъв монтаж няма да навлизам в подробности.
    Затова не ми коментирай подигравателно това което пиша, не съм тук за да лъжа, а за да науча нещо ново и да споделя впечатленията си от моя климатик.
    Ако се'повърнеш' малко по в началото ще прочетеш!
    Този пост е редактиран от boiski; 30-01-13 в 08:58.
    smqnab одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #41

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от boiski Виж публикацията
    За Януари сметката ми за ток беще 54лв. най голямата ми сметка до сега. Това е с бойлер,пералня,хладилник/фризер,телевизор и климатика. А него го засякох от 03.01.13 до 26.01.13 = 132kw от климатика аз ги смятам грубо по 0.18 ст. =23.76лв
    Държа го на 22градуса и ауто вентилатор. Да чукна на дърво много дора машинка.....
    Преди 3 дни съседа над мен монтира една Мидея 12ка - развали ми рахатлъка..... като легна и единствено неговия чувам кога се включва и кога пъшла.....
    За 23 дни 23лева за 30 дни 30лв и това при температури доста над нормалните за януари.Чолаков даже даваше снимки от аз репортера че ходите на плаж.При температури от -5 нагоре и особенно и с мъгла сметката да не стане по 2,5.И за да не ме разбереш погрешно че се заяждам ще ти кажа че ползвам фуджитсу Нокрия от 5години и съм фен на марката.Дано февруари паднат температурите за по дълго време от 2-3дни и ще видиш съвсем различна сметка .С пожелания за безпроблемна работа ,лек и успешен ден.П.П При тази сметка климатика харчи 240вт а не 166вт.
    Този пост е редактиран от krasi_soft; 31-01-13 в 08:01.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    10
    #42

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от boiski Виж публикацията
    За Януари сметката ми за ток беще 54лв. най голямата ми сметка до сега. Това е с бойлер,пералня,хладилник/фризер,телевизор и климатика. А него го засякох от 03.01.13 до 26.01.13 = 132kw от климатика аз ги смятам грубо по 0.18 ст. =23.76лв
    Държа го на 22градуса и ауто вентилатор. Да чукна на дърво много дора машинка.....
    Преди 3 дни съседа над мен монтира една Мидея 12ка - развали ми рахатлъка..... като легна и единствено неговия чувам кога се включва и кога пъшла.....

    Само не мога да разбера хвалиш ли се или се оплакваш? Щото аз на твое място бих се оплаквал. Да не почвам да смятам при едни нормални (за мен) хигиенно-битови навици на тричленно семейство, колко ток ще изгори, само бойлера.
    Нека се придържаме към същността на темата, а именно как се държат климатиците, а не стопаните им. Защото аз например съм си наумил да климатизирам и последната стая в апартамента и искрено ме интересуват реалните отзиви на потребителите на актуалните модели на пазара.
    karambam одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #43

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    boiski
    54лв. са си 45лв без ддс, което е 24-26лв изразходена електроенергия, което е 138-140кв. 160 ги сложи. Та въпроса ми е какви са тия уреди от висок клас / най-вече бойлера дето е жив нагревател / дето в съвкупност консумират 10-на киловата на месец.
    Гледай да не се усетят.
    Mega одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #44

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Хм, точно в бойлера е разковничето.
    И в моя апартамент е пълно с високо технологични уреди, но като минават 4 човека по 2 пъти на ден през банята и сметките за ток леко порастват.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #45

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Хм, точно в бойлера е разковничето.
    И в моя апартамент е пълно с високо технологични уреди, но като минават 4 човека по 2 пъти на ден през банята и сметките за ток леко порастват.
    Зависи какъв е бойлера, ако е термопомпен прави към 25-30 лв. на месец за четири човека като жаби.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12 LECA
    От isb76 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 346
    Последно: 08-02-21, 14:10
  2. Дефрост при ASYG 12 LECA
    От ste4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-15, 20:35
  3. Отговори: 7
    Последно: 23-06-14, 21:36
  4. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  5. fujitsu 14 leca
    От galilei във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 11-01-12, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе