Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 67
Like Tree22Одобрявам

Fuji RSG 12 LECA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #1

    Fuji RSG 12 LECA

    Купих го за 1255лв с монтажа на 31.03.12г го монтираха. Вече 10 дни ползване забелязвам че е наистина много икономичен за сега но вън е топло от 8 - 10 градуса нощем работи добре колкото му задам ги прави дори малко отгоре.

    Разхода като се включи компресора варира между 150 - 450 вата ако зададената е 22 – 23 градуса. Ако е зададена 25 - 26 градуса разхода е около 600 - 800 вата, а при зададени 30 или е на макс пауър харчи около 1300 вата но незная като я достигне дали пак ще влезе в икономичен режим? Не изчаках да стане 30 градуса ….. когато е в режим изчакване консумира 12 – 13 вата не съм сигурен като го загася дали пада на по малко. Незная какъв е резултата и разхода при режим икономичен?

    Вътрешното тяло е тихо но на степен 3 и 4 много силно фучи струята, на 2 е добре но не е за спане а и не е толкова топъл вятъра както на степен 1, на първа степен не се чува нищо все едно е загасен а на метър и половина пред него струята е гореща. Много приятно.Не съм чул никакво пукане и скърцане на пластмасата. Дистанционното ми се струва големичко особено в женски ръце.

    Неприятно е когато си върти турбината за да следи температурата в стаята не вдига клапите нагоре и си духа леко по хладно от стайния въздух.

    За преливането и звука от фреон - има го въпреки че тръбния ми път е 3 метра но да ви кажа е чува се рядко и само когато е тихо в стаята но е много слабо не мога да го опиша но не е като течаща вода нищо подобно поне при мен, и изобщо не пречи на съня.

    Външното тяло, няма какво да кажа всичко е идеално, работи нормално тихо е чува се само вятър от перката, аз съм с дървена дограма и в двете стаи а външното е на една педя от прозореца на детето – както при нея така и в хола не се чува нищо ако се заслушаш може да доловиш само лек вятър понеже е в терасата.

    Като цяло съм доволен за сега и мисля че направих правилния избор дано да съм прав, но зимата ще определи дали това е така.

    Монтажа ми хареса, поне от това което съм чел в темите за монтаж а аз ги изчетох от край до край и при положение че е включен в цената дори повече от доволен. Вакуумиране 15 мин. и после изчакаха още 15мин. Старателно и с професионализъм, доплатих 15 лв за тампоните, исках да сложат за всеки случай. Фирмата е Климатичен свят в Бургас

    Искам да попитам по разбиращите, чел съм за замерване на изходящата температура и понеже не ми я замериха реших аз да пробвам като сложих датчика за външна температура на клапите и при зададени 23 градуса показа 41 градуса на първа степен, и при няколко включвания на компресора повече не се покачи. Нямам представа как се мери и дали това което съм измерил има нещо общо с правилното и какво означава.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334141930[/time]_________________________________________________

    Грозната тераса си има своето обяснение, от 2 седмици съме на квартира тук и вън е студено.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #2

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    От каде да си дръпна едно ръководство за употреба на български?
    Ако има и сервизно няма да е зле.

  4. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #3

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA


  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    28
    #4

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Здрасти и аз имам същата придобивка от към няколко месеца. И сега вечер го пускам за да постопли, понеже имаме бебче.
    Искам да те попитам, на режим отопление, когато достигне температурата, можеш ли да управляваш скоростта на вентилацията, понеже при мен нещо не иска. Без значение каква сила съм задал, си седи на авто. ?!

    А като спадне леко темп. си духа на скоростта, която е зададена от дистанционното...
    Този пост е редактиран от naB4o; 11-10-12 в 22:54. Причина: Добавка на последен ред

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    При повечето Fujitsu е така достигне ли си темп. намаля и степента на вентилатора независимо на коя степен си го настроил нали все пак е all dc инвертор.За сега наблюдавам само при Fujitsu LKC серията ,че не намаля вентилатора на вътрешното тяло при достигане на температурата.
    Този пост е редактиран от bobovo; 12-10-12 в 10:21.

  7. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #6

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от naB4o Виж публикацията
    на режим отопление, когато достигне температурата, можеш ли да управляваш скоростта на вентилацията, понеже при мен нещо не иска. Без значение каква сила съм задал, си седи на авто. ?!
    А като спадне леко темп. си духа на скоростта, която е зададена от дистанционното...
    Нямам такива впечатления, ако е на ауто прави каквото си иска като реша че ще заспиваме го прехвърлям на първа степен и си минава на нея.

    Мен ме дразни защото не си вдига хоризонталните клапи нагоре междо включванията на компресора.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    28
    #7

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Ясно, мерси, понеже на режим студено, си командва вентилатора, според дистанционното. А жената, иска да го ползва като "духалка" в смисъл, да й духа нещо, без значение, че темп. е достигната

  10. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #8

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Хехеее, Тя сигурно се надява и всяка вечер да се прибираш с заплата.......

  11. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #9

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от boiski Виж публикацията
    От каде да си дръпна едно ръководство за употреба на български?
    Ако има и сервизно няма да е зле.

    Намерих ръководството, вече не си спомням от каде и се опитвам да го кача но PDF файла май идва по-голям от разрешеното, за да може ако на някои му потрябват да си ги види.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #10

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Здравейте ! Съжалявам. че се намесвам в темата, но ...
    От вчера и аз имам въпросното чудо на техниката.
    Лошото е ,че в хола имам Дайкин 50GV и сравнението с новия е ..... зле за Фуджицу.
    При зададени 25" Дайкина духа топло а Фуджито хладно. За квадрати няма да говоря 35 към 14.
    Склонен съм да обвиня монтажа , въпреки че и двата ги монтира една и съща фирма.
    Нямаше манометри, бутилки с фреон, вакумиране .... или поне аза не видях - външните тела са върху покрива - 6 метра тръбен път.
    Така ли ще е или да викам момчетата да мерят?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Така е много общо.Дай някакви характеристики на помещението, настройки на машината.Не би следвало да има никакъв проблем с това помещение, колкото и да е студено.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    82
    #12

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    А какво се случва при настройка на 30 градуса на фуджицуто? Дайкина има много голям минимум и може това да те бърка. Или стаята да е топла и затова да си намаля мощността

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #13

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Благодаря момчета! Ползвам Дайкина трета зима. Знам какво е топло от климатик. На работата имаме 18 Хаиер. Топли, като Дайкина. А Фуджицуто тръгна добре ,като го оставиха на 30" , ама като го смъкнах на 25 и хладничко ми се стори. Стаята е малка. С радиатор на 1 е по топла (1KW ) ili pone kolkoto s klimatika na 25". Ще премеря температурите на изходящия въздух. Само да ме ориентирате, какви трябва да са! Климатика не бръмчи. Външното тяло е до Дайкина и е съвсем малко по-шумен въздуха от перката. Има и той тампони. Сняг върху, под и до него няма.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Най-вероятно ти е топло помещението, достига бързо температура и само върти турбината.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #15

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Дай Боже всекиму!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12 LECA
    От isb76 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 346
    Последно: 08-02-21, 14:10
  2. Дефрост при ASYG 12 LECA
    От ste4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-15, 20:35
  3. Отговори: 7
    Последно: 23-06-14, 21:36
  4. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  5. fujitsu 14 leca
    От galilei във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 11-01-12, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе