Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 67

Fuji RSG 12 LECA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #46

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Климатика му работи само на нощна тарифа а през деня работи на принципа на акумулиращата печка.Бойлера и той така .Не се готви в къщата .И да му е живо и здраво детенцето което явно е на готови пюрета.Така сметката от 54лв може и да излезе.Колега нека поработи климатика в реални зимни месеци каквито бяха миналата година,и тогава смятай и пиши.
    Този пост е редактиран от krasi_soft; 06-02-13 в 18:32.

  2.  
     
  3. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #47

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Айде да ви помоля да не ме изкарвате лъжец, или пък мизерник, че не се къпим и не приготвяме храна на детето си. Незнам колко прост трябва да си за да го напишеш това.

    Общо взето климатика при моите условия до сега повече от 25лв. ток' не е изгорил. И 30лв да са с мед да ги намажеш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #48

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Здравейте,

    имам 2 такива, единият отвреме навреме пука от пластмасите при ОН/ОФФ. Само единия. Дайте съвет какво мога да направя, донаместване ? Стената е права, вече проверих. Струва ми се че в горен ляв ъгъл ходи напред назад, а в десния е плътно захванат. Нормално ли е това ?

  5. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #49

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Не разбирам от монтаж но си мисля че е възможно да ти е изтървал дюбела който държи ламарината за стената. Може би ако се откачи в.тяло от ламарината и се застопори тя по-добре ще се оправи.
    Аз отскоро чувам някаква вибрация когато тихо и се притесних да не е оная фтулка за която съм чел, но се оказа че е от тези джади който насочеват струята, като ги пипна и спира.
    Този месец става една година и ще викам сервиза да прави профилактика, ще им кажа да го смажат. Някаде бях прчел че се използва силиконова грес.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #50

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    С два LGC съм - не е по различно и при тях. Пукат обикновенно само след дефрост. По-големия проблем са вибрациите. Единият при мощности около 600W изпада в един резонанс та чак вътрешното тяло побръмква - така си беше и като нов. Лошото е че и другият започна да прави такива магарии, но не съм установил още каква мощност си е избрал за представлението. Хубавото е че стига до тези мощности само след дефрост и то за кратко, ядат малко ток ама следващата зима май нощтна смяна ще има поне един адакс.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #51

    Re: Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Довечера ще го сваля и ще го видя. Подозирам че едно тиксо залепено отзаде в/у стетиопора може да е част от проблема, защото на другия (непукащия) го няма

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #52

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Тая силоконова смазка може ли де вкара във втулката без да се разглобява, че моя се разтрака още на първия месец! Само заради нея не бих си купил втори път Фуджитсу!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #53

    Re: Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Петров Виж публикацията
    Тая силоконова смазка може ли де вкара във втулката без да се разглобява, че моя се разтрака още на първия месец! Само заради нея не бих си купил втори път Фуджитсу!
    Този момент с тракането и при мене се появи на единия след около месец както казваш, но след като го понаместих(разбутах) на металната му стойка изчезна. Подозирам че и при тебе е усукан щом го е нямало в началото и се е появило толкова скоро тракането.

  11. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #54

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Не мисля,че е от усукване-моят се разхлопа на втората седмица,като в началото бях бутал турбината отдолу с отвертка и нямаше грам луфт,а като започна да трака отляво и натиснах турбината-вече имаше луфт!
    Или тампона подскача в гнездото,или оста е изпилила втулката.
    Спасението е като намаля с 2-3 градуса преди спане да не се развърта,до заспиване,а при голям студ...абе продават ги в аптеките по две в комплект!

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #55

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Лично аз имам два Дженерала 12LKC майка ми 12LEC a имам монтирани през 2012г. още 200бр от тази марка и няма нито един клиент със оплакване от тракане. За стените има много случай когато стените са криви и трудно ляга правилно вътрешното и е възможно да е закопчан с усилие и това да е причината. Това със скърцаща втулка имах два три случая със Мидея MSF6

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #56

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Вальо, това че не са ти се оплакали, не означава че няма...И аз съм на мнението, че тази марка си страда от този проблем. Как ти се струва факта, че след смяна на такава втулка (два пъти), с същата но от японски климатизатор, тракането изчезна?! "Дървени" модели са и просто когато човек си взима такава машина трябва да е наясно с кусурите и.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #57

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Не знам аз казвам че нямам и за мен това е истината.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #58

    Re: Fuji RSG 12 LECA

    Абе за тези пари, добре си работят според мене, пък и що горе прилични параметри. Аз лично си взех по-скъп Mitsubishi (GE35VA), с идеята че е по-хубав. Разочаровах се, неадекватно поведение на най-ниската степен на вентилатора (да не говорим за функцията му 19dBa). Сменям степен на вентилатора или температура посред нощ, той започва да се размарзява... питай го защо... Пукаше и съскаше като див звяр. Да не говорим че започна да се чува леко притракване от втулката след 6 месеца и това беше капака... Че лятото постоянно миришеше и те принуйдава да го спреш защото не се диша в стаята няма да споменавам. Все си мисля че нещо направиха докато го инсталираха, но това вече е в миналото

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Лично аз имам два Дженерала 12LKC майка ми 12LEC a имам монтирани през 2012г. още 200бр от тази марка и няма нито един клиент със оплакване от тракане. За стените има много случай когато стените са криви и трудно ляга правилно вътрешното и е възможно да е закопчан с усилие и това да е причината. Това със скърцаща втулка имах два три случая със Мидея MSF6
    Здрасти,
    ако се откачи от долните щипки и се остави просто да виси, би ли решило проблема с прилягането и съответно втулката ?

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #59

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Пробвай нищо няма да загубиш нито ще повредиш с откопчаването. Откопчават се като се натисне навътре тоест нагоре където са двата триъгълника.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #60

    Отговор: Fuji RSG 12 LECA

    Мдам, определено ще опитам, мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12 LECA
    От isb76 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 346
    Последно: 08-02-21, 15:10
  2. Дефрост при ASYG 12 LECA
    От ste4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-15, 21:35
  3. Отговори: 7
    Последно: 23-06-14, 22:36
  4. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 16:49
  5. fujitsu 14 leca
    От galilei във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 11-01-12, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе