Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

Отново за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    2
    #16

    Отговор: Отново за избор на климатик

    Може ли да се намеся и аз в дискусията? Този избор няма да удовлетвори желанието Ви за топлина в много студени дни. Не е достатъчно мощен дори и да поддържа температурата която търсите...но избора и парите са ваши, така че ако решението ви е окончателно мога само да пожелая късмет с избора. Колегата Ви писа, че за тези температури трябва да заложите поне 70-75 W/m.куб. и е дяволски прав. Иначе при така посочените минусови температури за Вашия раойн - има сериозна вероятност да ползвате климатика само като вентилатор....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #17

    Отговор: Re:Отново за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от RebelAct Виж публикацията
    предпочитам нов до към 1700лв. Panasonic CS-E12NKE евентуално
    ако знаеш за тези кинти каква машина секънд хенд можеш да вземеш..........и аз купувах само ново,докато не видях как работят БОКЛУЦИТЕ.бих продал гаранционните ми дайкини,за да си купя още някой БОКЛУК.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Отговор: Re:Отново за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ако знаеш за тези кинти каква машина секънд хенд можеш да вземеш..........и аз купувах само ново,докато не видях как работят БОКЛУЦИТЕ.бих продал гаранционните ми дайкини,за да си купя още някой БОКЛУК.
    Те па тия нови Даикини са едни добри климатици само фаленето им голямо.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #19

    Отговор: Отново за избор на климатик

    велев,ако за ftx50 и ftx71 кажеш,че са лоши климатици............тези двата са добре балансирани цена-качество.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #20

    Отговор: Отново за избор на климатик

    Здравейте,виждам че темата е актуална,пък и силно ме вълнува.Изправен съм пред дилема,какъв климатик да сложа.Вече съм се спрял на марка,ще помоля само за съвет,кой от двата да бъде.Малко пояснение;От Шумен съм.Тялото ще бъде монтирано на изток.Стаята която трябва задължително да отоплява/с малко дете сме на 2 год. -спалня /е източно изложение,с една външна изолирана от вътре стена с гипсокартон и вата 5 см.Прозореца е 2.5 кв.м .PVC ,,ТИСЕН,,немска 5 камерна с обикновен стъклопакет.Таванът също е изолиран с вата.13.5 кв.ми около 36 куб.м.Под нас се отоплява стаята на дърва.Желана температура в помещението 22-23 гр. мах.Само вечер за около 40 мин . докато къпем малката може да завишим до 25-26 гр.Марката на климатика е МИТСУБИШИ.Въпросът е дали да е ,,ЕЛЕКТРИК,,GE 25 или ,,ХЕВИ 25J.За първите казват,че повече се продават,защото COP-а им бил голям =4.57,но пък били пълни с електроника.За ,,хеви,,казват че били ,,тежката артилерия,,на МИТСУБИШИ,,.Оборудвали самолети,кораби и т.н.Очаквам предложения.Благодаря предварително.Разлика в цената е около 100 лв.В полза на хевито.То е по-скъпо.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #22

    Отговор: Отново за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от skromnia Виж публикацията
    Здравейте,виждам че темата е актуална,пък и силно ме вълнува.Изправен съм пред дилема,какъв климатик да сложа.Вече съм се спрял на марка,ще помоля само за съвет,кой от двата да бъде.Малко пояснение;От Шумен съм.Тялото ще бъде монтирано на изток.Стаята която трябва задължително да отоплява/с малко дете сме на 2 год. -спалня /е източно изложение,с една външна изолирана от вътре стена с гипсокартон и вата 5 см.Прозореца е 2.5 кв.м .PVC ,,ТИСЕН,,немска 5 камерна с обикновен стъклопакет.Таванът също е изолиран с вата.13.5 кв.ми около 36 куб.м.Под нас се отоплява стаята на дърва.Желана температура в помещението 22-23 гр. мах.Само вечер за около 40 мин . докато къпем малката може да завишим до 25-26 гр.Марката на климатика е МИТСУБИШИ.Въпросът е дали да е ,,ЕЛЕКТРИК,,GE 25 или ,,ХЕВИ 25J.За първите казват,че повече се продават,защото COP-а им бил голям =4.57,но пък били пълни с електроника.За ,,хеви,,казват че били ,,тежката артилерия,,на МИТСУБИШИ,,.Оборудвали самолети,кораби и т.н.Очаквам предложения.Благодаря предварително.Разлика в цената е около 100 лв.В полза на хевито.То е по-скъпо.
    GE 25 има по голям максимум освен КОП-а,проблема е, че цената като не е много висока и пада в по-ниска категория на пръв поглед. Имам такова и съм много доволен, колкото по-студено толкова повече топлина дава.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #23

    Отговор: Отново за избор на климатик

    http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...va.html-ами за това какво ще кажеш?благодаря предварително.

    - - - Updated - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    GE 25 има по голям максимум освен КОП-а,проблема е, че цената като не е много висока и пада в по-ниска категория на пръв поглед. Имам такова и съм много доволен, колкото по-студено толкова повече топлина дава.
    Ще се радвам,ако си бил откровени малката ще прати целувки.Утре отивам да доразпитам още за машинката в магазина.

    - - - Updated - - -

    Ще се радвам,ако си бил откровени малката ще прати целувки.Утре отивам да доразпитам още за машинката в магазина.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #24

    Отговор: Отново за избор на климатик

    skromnia дай ми точен линк ,че този : http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...va.html
    е много общ и не-мога да гадая за кой точно питаш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #25

    Отговор: Отново за избор на климатик

    GE 25 серията на митсубиши електрик.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #26

    Отговор: Отново за избор на климатик

    Аз съм за Панасоника.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #27

    Отговор: Отново за избор на климатик

    Днес в друга фирма ми предложиха 4 модела - отново всичките 12ки, между тях въпросните Fuji и Panasonic. Едно нещо не ми е ясно - защо ако фирмите могат да ми продадат по-скъп и мощен климатик не ми го предлагат, да не би да печелят по-малко от тях или повечето потребители във форума се презапасяват

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #28

    Отговор: Отново за избор на климатик

    RebelAct, колко повече обикаляш, толкова повече ще се объркаш. Посъветвахме те за конкретен модел който ще ти свърши перфектна работа. Ето ти пълните му данни и от теб остава да си намериш читави хора които да ти го монтират и поддържат в последствие. Защото и двете неща са от значение.
    Panasonic CS-E12NKEW
    Модел: 2012 година
    Работно напрежение: 220V
    Хладилен агент:R410A
    Страна произход:Malaysia
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура(27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 3.5 (0.85 ~ 4.0) kW, 11946 BTU (2901 ~ 13652)
    Консумирана електроенергия: 905 (250 ~ 1180) W
    EER: 3.87 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура(20° в помещението):
    Отоплителна мощност:4.4 (0.85 ~ 6.7) kW, 15017 BTU (2901 ~ 22867)
    Консумирана електроенергия: 1090 (245 ~ 1930) W
    COP: 4.04 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Допълнителни функции:
    · Сензор за присъствие (контрол на температурата и предотвратяване на загуби на електроенергия); · Patrol sensor за следене качеството на въздуха; · Е-ion почистваща система, обогатяваща въздуха с отрицателни йони и озон;

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #29

    Отговор: Отново за избор на климатик

    Послушай Сашо

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #30

    Отговор: Отново за избор на климатик

    Като предлагате този модел на ,,ПАНАСОНИК,,наистина може би си заслужава.Днес ходих и поразпитах,но в нашия град/беден,нямаме такава покупателна способност/нямат впечатления.Да са монтирали 10-на бройки и нямат инфо.Все пак климатика е нов модел.А сега даже е излязал и Panasonic CS/CU-E09NKE-3 - Econavi 2012 различава се с това че имал два датчика за движение.Управителят на ,,ТЕХНОПОЛИС,,сподели,че бил с такъв,само че модел 2011 и е много доволен за изминалата зимаСметката му за ток не надхвърляла 110 лв.Чудя се дали да вярвам на него и на вашите препоръки.Бъдете по убедителни.Раздвоявате ми и ме карате да загърбя доказаните марки като ,,МИТСУБИШИ,,ХЕВИ И ЕЛЕКТРИК пред тепърва доказващия се модел на ПАНАСОНИК.Пък и като се има в предвид времето когато компресорите им ,,гърмяха,,просто доверието им се срина тотално пред потребителите.Очаквам вашите коментари.Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отново въпрос свързан с монтажа и избора на климатик
    От maxuel82 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 183
    Последно: 26-07-12, 22:52
  2. Отново за избор на плеър
    От listening във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 57
    Последно: 04-10-11, 04:36
  3. отново избор на климатик
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-11, 08:07
  4. Отново сравнения и избор
    От owerto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 17-02-10, 10:12
  5. Отново за избор на 17" LCD
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-04-05, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе