Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 58

Отново за избор на плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #1

    Отново за избор на плеър

    Здравейте, нова съм тук и имам нужда от съвет - филолог съм, нямам особена техническа грамотност. :rolleyes:
    На въпроса - нуждая се от устройство, с което да сваля от компютъра си голям брой филми и да ги гледам на LCD-то, по възможност със същото устройство. ??? Какво да е това устройство?
    Мислех да свързвам с кабели, но се отказах, компа и тв-то са в различни стаи, такива дълги кабели не искам.
    Не искам да записвам на DVD, тъй като съм с малки деца, които ги докопват и животът им е твърде къс.
    Мисля или за външен хард диск, свързан с плеър или за плеър, който си има памет.
    Трябва да няма много възможности да объркам някаква съвместимост, на тези въпроси по-трудно отговарям, мога само да цитирам написаното по документи.
    Телевизорът ми е нов, Филипс, лед, 6600 (по памет, нов модел е). Компютърът ми е пет годишен, има само DVI изход, работи под Windows XP. За времето си беше най-доброто, но... вероятно е остарял.
    Представям си го така - включвам устройството към компа, свалям желаните филми, после го нося и включвам къв телевизора и гледам. Да поддържа всички файлове, които обикновено има в торентите.
    Харесах някакви модели, сравнително нови са, но не ми става ясно дали мога да ги ползвам последователно с компютъра и телевизора.
    Дайте ми варианти, ако може конкретни модели, за цена не знам. Със сигурност няма да дам повече от 500 лв., но няма да е лошо дори ако са значително по-малко.
    Добре, обясних го, моля за помощ - цял ден чета и не мога да се ориентирам.


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2

    Re:Отново за избор на плеър

    Има специална тема по въпроса с избора на плеър. Прочетете я внимателно и ще имате отговори на въпросите си, иначе дебата е доста обширен, сама ще се убедите в това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #3

    Re:Отново за избор на плеър

    Виж тук - http://shop.topdigital.bg/index.php?cid=72&p=4

    Има ги и в Технополис и разни други магазини. Имат гаранция и сервиз в България, а и много хора в тоя форум имат някой от тях, така че има и помощ ако се налага
    Който и да е от тези ще върши работа. Плюс един външен хард... С най-евтиния плейър за около 250 лв. за двете ще си ОК.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #4

    Re:Отново за избор на плеър

    Мултимедиини плеяр може да ти предложи спеца по тях,Civica. .Наистина темата е обширна...за това прочети във форума изказванията на колегите УСПЕХ

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Отново за избор на плеър

    Както беше споменато по-горе мога да ти предложа точно това , което търсиш - чисто ново и работещо на 100% за добри пари ! 500лв - това е доста пара само за плеър , не че няма и такива , че и по-скъпи , но ..... е има си хора за всичко !

    Иначе - добре дошла в форума !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #6

    Re:Отново за избор на плеър

    Благодаря, чета в момента и размишлявам.
    За момента стигнах до извода, че или трябва да дам повечко пари за наистина добър плеър, като например Popcorn Hour A-210 или просто временно да си взема един хард диск външен и да ползвам възможностите на новия си телевизор за разчитане на файлове.
    Като във втория случай отново остава опцията за закупуване на плеър по-нататък. Просто ми се иска, като ще купувам техника, да има бъдеще, да не е стар модел.

    Media Player Zinwell ZP-500 А тази евтиния от Метро ще ми свърши ли работа?

    Относно хард диска, ако реша това като временен вариант спешно да си разтоваря компютъра, трябва ли да внимавам за съвместимост с компютъра ми или мога да си взема какъвто ми хареса? Всички ли имат възможност да се свържат с телевизора ми посредством HDMI входа?
    Благодарности.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re:Отново за избор на плеър

    Media Player Zinwell ZP-500 и "наистина добър плеър" нещо не ми се връзват. Вярно, че е на добра цена, но е стар модел, слаб процесор врътка със софтуера.
    Защо не разгледаш А-200. Доста по-евтин е от 210, а е същия напрактика.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    19
    #8

    Re:Отново за избор на плеър

    По какво всъшност е спец Civica, освен по писането по форуми
    Всъшност опитът му с плеъри изглежда се изчерпва с моделите на Egreat, които редовно купува от чужбина и препродава по форумите.
    Все си мисля, че амбулантната търговия и спаменето по форумите не правят човек специалист

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #9

    Re:Отново за избор на плеър

    Цитат Първоначално публикувано от Nataraja
    По какво всъшност е спец Civica, освен по писането по форуми
    Всъшност опитът му с плеъри изглежда се изчерпва с моделите на Egreat, които редовно купува от чужбина и препродава по форумите.
    Все си мисля, че амбулантната търговия и спаменето по форумите не правят човек специалист
    Колега, тук сгреши доста.Не искам да влизам в дебати с теб, но колегата се ползва с добро име и определено е компетентен. Следи постоянно материята и вписва и в чужди форуми. Това, че поръчва и препродава с минимална разлика плеърите говори добре за него, защото има преки наблюдения към продукта. Всеки има право да предпочита дадена марка.
    В този форум повечето хора като Hell,Lazarus18, civicа и др. са наистина много компетентни в тяхната си област и аз съм щастлив, че мога да търся техният съвет и помощ именно тук. За това си мисля, че такива лични нападки са неуместни.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Отново за избор на плеър

    Колега Nataraja , това си е твое мнение , а и аз нямам претенции да съм спец по тази материя , но си имам опит , а и защо не само с една определена марка - това не го разбрах !?
    Пробвал съм и по-скъпи модели на различни производители , е .... не ми допадат много , особено откъм цена , а функциите им са 98.9% еднакви !
    Egreat не си ползвал , нали ?? Като ползваш такъв , може и да поспорим по въпроса !
    Но това не е за тук , колежката има определена нужда от съвет и ако имаш желание - може да помогнеш , а не да спамиш !

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #11

    Re:Отново за избор на плеър

    Diva HD Box+500Gb HDD+HDMI кабел = 219BGN

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #12

    Re:Отново за избор на плеър

    Благодаря на всички за коментарите.
    За този модел от Метро попитах само защото видях някаква тема, в която разбиращи хора твърдяха, че бил като по-скъпите модели. Стори ми се странно да е на такава цена, но производители разни, с различен поглед към пазара и стратегия. Реших, че щом разбиращите му се възхищават, може и да се окаже добър.
    Аз се ориентирах към Popcorn Hour (по отзивите) и естествено ми се иска най-скъпия модел, но няма да стане - та от трите в сайта вероятно ще е най-евтиния. Толкова е масова положителната оценка за него - наистина ли е толкова добър или вносителите пишат много по форумите?
    Искам да ви попитам за него, мога ли да го включа към компютъра първоначално и да копирам колекцията си от филми, които така или иначе съм изтеглила вече. Някои от тях трудно намирам вече активни.
    Искам да ви питам и какво ще рече един торент клиент. Не значи само един сайт, нали? Тъй като аз в повечето имам регистрация и всеки си има предимства.
    И последно, моля помогнете ми и за външния хард диск, за да не пускам нова тема за това.
    Тъй като компютърът се ползва много, някои от филмите искам да си останат в неговата памет, а той е напълно претоварен и едвам крета.
    Искам да взема външен хард диск, който да си остане при компютъра, а докато вземем и плеъра да го включвам към тв-то самостоятелно.
    Какво трябва да знам, трябва ли да търся по документи компонентите на компютъра и да ги покажа в магазина. Някои флашки не работят под Windows XP, същото ли е с твърдия диск?
    Ако може някой да ми каже купи този или този, тръгвам незабавно.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1317386924[/time]_________________________________________________

    "Diva HD Box+500Gb HDD+HDMI кабел = 219BGN"

    Карп, относно тези "Диви" прочетох за много проблеми - неща, от които нищо не разбирам и това ме плаши общо взето. Не, че споделям мненията, само ги регистрирам, тъй като не съм наясно. На мен би ми било по-лесно да си взема такъв, тъй като ги има в Техномаркет, а не само с куриер. А и цената е добра. Но е по-висока от това, което си писал - поне в Техномаркет, може другаде да е по-ниска.

    Тук се сещам да попитам, за Попкорн-а само с куриер ли мога да го взема, ако не съм от София? И ако съм на морето , как се разрешават проблемите около гаранцията, ако нещо не е в ред?

    А какво е мнението на другите, които писахте по-напред, за този модел на Diva?

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Re:Отново за избор на плеър

    На кое море си ? Аз съм от Варна ! Мога да покажа какво имам и да решиш какво ти трябва !

    Попкорна с куриер и ако има проблем , пак с куриер за София !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #14

    Re:Отново за избор на плеър

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    На кое море си ? Аз съм от Варна ! Мога да покажа какво имам и да решиш какво ти трябва !

    Попкорна с куриер и ако има проблем , пак с куриер за София !
    По на юг съм, доста по на юг

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Re:Отново за избор на плеър

    Е , това едва ли е някакъв проблем за куриерите , но трябва да си изясниш какво ти трябва / като функции / и дали да дадеш повече пари за нещо , което ще ползваш на 50% ! Имам някакъв опит с тези джаджи и съм наясно кое се ползва по-често !

    Дивата не е лоша , но модела остаря , вече има по-нов чип с по-добри показатели , но парите и решението за покупката са си изцяло твои !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отново за избор на климатик
    От RebelAct във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 46
    Последно: 30-10-12, 20:26
  2. отново избор на климатик
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-11, 08:07
  3. Отново сравнения и избор
    От owerto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 17-02-10, 10:12
  4. Отново DivX плеър
    От PeterPan във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 27
    Последно: 11-02-07, 11:59
  5. Отново за избор на 17" LCD
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-04-05, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе