Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

General 12 LGC - freon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #1

    General 12 LGC - freon

    Здравейте .......Може някъде да го има но не намерих никаде ... може ли някой д ами каже колко атмосфери е налягането на GENERAL - 12 LGC ...
    Че миналата зима имах ядове с климатина не 1е нямам оше де но ме кръшава фирмата от където го купих че не е от фреон-а
    Ако знае точното налягане на този климатих ще съм му много благодарен .... после ще раскажа повече за климатика и повредите му .
    Мерси предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Отговор: General 12 LGC - freon

    Налягането варира в много широки граници и по него не може да се съди за количеството фреон в климатика. За фреон R410a нормалните налягания в покой варират според температурите от 5 до 15 Bar, а работните от 4 до 35 Bar.

    Направо дай информация за помещението и после за повредите.
    Този пост е редактиран от valen1; 14-11-12 в 05:40.

  4. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #3

    Отговор: General 12 LGC - freon

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Налягането варира в много широки граници и по него не може да се съди за количеството фреон в климатика. За фреон R410a нормалните налягания в покой варират според температурите от 5 до 15 Bar, а работните от 4 до 35 Bar.

    Направо дай информация за помещението и после за повредите.

    помещение 20 квадрата .... но това едва ли има значение защото маи комтажистите ме измикярват ....
    Та ....
    20 кв. стая южно изложение ...
    климатик general 12 lgc неможе да се справи с топленето и изтудяването ..... отще от миналата година е така от зимата демек ....
    необскрежава а замръзва обледенява се ...... при тия температури които има сега ..... стайна температура 20 градуса .... аз сма го пуснал на макс на 30 градуса .... около 1 час работи и измерих стайна температура от 25 градуса .... за мен това е неработещ добре климатик ....
    Зимата ми замръзна званях на фирмата ония ми казват отвори външното тяло отгоре и го облей с топла вода ..... що годе тръгна но стоях на студено и пак замръзна до такава степен че спря да работи външната перка ...
    лятото неможеше добре да охлади ... виках ги .. чаках ги около 1 месец дойдоха ... ужким да замерят фреона ...... климатика работеше около 20 часа преди да дойдат на 16 градуса охлаждане ... дойдоза ... замереха го и казаха че имало фреон 7 атмосфери ..... а някъде ми бяха казали че трябва да е около 20 и малко отгоре .... та затова питам колко трябва да е налягането на фреона в режим на изтудяване и то в максимален режим на работа .....

  5. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #4

    Отговор: General 12 LGC - freon

    Аз като начинаещ любознател в климатичната техника си мисля, че за да разбереш дали ти е достатъчно фреона трябва да се изтегли от климатика, и да се види какво е количеството му. А налягането на фреона в даден момент може да ти покаже как работи компресора.
    На един мой колега два пъти му зареждат климатика докато не му направиха конусите на ново и проблема се реши. Мисля че имаше подобни оплаквания.

    Ако съм написал нещо неправилно, нека да ме коригират за да не стават грешки.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Отговор: General 12 LGC - freon

    Изключи го от контакта.Отвори вратите и прозорците да се охлади помещението и след това затваряш всичко пускаш на 30 градуса вентилатора на макс и мериш 10 мин. след тръгването каква темп. изкарва и каква е външната темп. и пишеш.И не дръж климатика настроен постоянно на 30 гр. че никога няма да ги достигне ,а само мъчиш машината така.Дай си го на 24 гр. вентилатора на макс .

  7. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #6

    Отговор: General 12 LGC - freon

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Изключи го от контакта.Отвори вратите и прозорците да се охлади помещението и след това затваряш всичко пускаш на 30 градуса вентилатора на макс и мериш 10 мин. след тръгването каква темп. изкарва и каква е външната темп. и пишеш.И не дръж климатика настроен постоянно на 30 гр. че никога няма да ги достигне ,а само мъчиш машината така.Дай си го на 24 гр. вентилатора на макс .

    Идеята е не само колко градуса вдига и сваля ... а че замръзва външното тяло .....
    Снощи ми се наложи да го карам доста време на доста висока температура .... излезнах на терасата и имаше доста голяма локва под климаитка ....
    Казвам пак замръзва а необскрежава ... при малко по ниски температури не много по ниски а малко ....
    а това да се вади вади .. да се мери и после пак да се слага то да не е боза .....
    Интересува ме само това ... при работа на климатика в режим на охлаждане при зададена температура от 16 градуса ... работа около час ... колко трябва да е налягането му колко атмосфери

  8.  
     
  9. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #7

    Отговор: General 12 LGC - freon

    И аз снощи го ползвах и при зададени 24 градуса не ми направи нито един дефост. bobovo се опитва да разбере какво му е а ти се дръвчиш. Струва ми се че ако му налеят малко боза ще се оправи.

  10. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #8

    Отговор: General 12 LGC - freon

    Не искам с никой да се дъвча .... искам само да ми се отговори на въпроса някой ако знае ...... трябва ли да се дъвчат някакви безмислени теми ..... интересува ме само колко трябва да е налягането в тия усложия в които съм написал ..... трябва ли да се философства ... трябва ли да се обеснява това или онова ..... излишни приказки ..... и т.н.
    не искам някой да мисли дали има дефект каде може да е и т.н. само искам ...... нищо друго ......

    Извинявам се ако е малко по дръзко ... нооо ... но излишни приказки няма смисъл ... задавам даден въпрос и започва да се философства .... нужно ли е ???

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Отговор: General 12 LGC - freon

    valen1 ти е отговорил достатъчно ясно. Ако искаш да разбереш колко фреон имаш го източи и премери. Тоест, количествотото фреон не се мери в атмосфери а в грамове.

  12. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #10

    Отговор: General 12 LGC - freon

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    valen1 ти е отговорил достатъчно ясно. Ако искаш да разбереш колко фреон имаш го източи и премери. Тоест, количествотото фреон не се мери в атмосфери а в грамове.
    Нали се сещате че фреона е газ ади източи ти този газ и го измери и ако няма фреон какво налягане ще има ???
    Има ли някой в този форум който да може да отговори кратко и ясно на даден въпрос ???
    Аз не съм техник .... а си патя от техници ... интересужа ме само колко количество и налягане при усложията които написах требва да е фреона и налягането му

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #11

    Отговор: General 12 LGC - freon

    Пробвай с 980 грама и 10 бара, но гледай да е пълнолуние и поне след средата на зимата.

    То и газта е газ, ама я продават течна да и се неначудиш.
    Този пост е редактиран от Mega; 14-11-12 в 21:41.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Отговор: General 12 LGC - freon

    Фреона и налягането му са в пряка зависимост от външна и вътрешна температура както и от натоварването на компресора така че няма как да ти отговори някои дето не е мерил тия параметри.
    Фреона има две състояния газообразно и течно така че лесно се обръща от едното в друго състояние със съответната машина и може да се измери.

  16. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #13

    Отговор: General 12 LGC - freon

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Фреона и налягането му са в пряка зависимост от външна и вътрешна температура както и от натоварването на компресора така че няма как да ти отговори някои дето не е мерил тия параметри.
    Фреона има две състояния газообразно и течно така че лесно се обръща от едното в друго състояние със съответната машина и може да се измери.

    Аз не съм техник няма как да го измеря аз ... климатика казах какъв е вече ... работи 1 час лято в режим на изтудяване на 16 градуса ... колко трябва да е налегането ... фирмата така наречената която идва ... измери 7 атмосфери ... а където четох това е много малко за този климатик

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Отговор: General 12 LGC - freon

    7 бара изобщо не е малко за охлаждане.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #15

    Отговор: General 12 LGC - freon

    ок мерси това ме интересуваше .... мерси много ....
    значи е нормално достатачно ... аз не съм го мерил фирмата го мерси извиках ги за профилактика замериха го ужким ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. General 12 LLC бучи
    От general във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 87
    Последно: 16-08-14, 23:32
  3. general-9-ka
    От pavcho във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 06-02-14, 07:02
  4. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  5. DAIKIN R50BEP FREON
    От todor botev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 08-02-12, 19:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе