Резултати от 1 до 9 от общо 9

относно фуджи12лжц

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #1

    относно фуджи12лжц

    някой може ли да ми обясни следната ситуация дали е нормална.сутрин оставям климата на 20гр.вечер се прибирам и термометъра показва 20-21гр.покачвам чрез дистанционното на 24гр и климата продължава да си подържа 20-21гр поне половин час.чак след рестартиране почва да работи като за 24гр и да вдига температурата в стаята.то бива умна машина /нали смята температурата в стаята/ама си мисля че моя климатик е бавноразвиващ

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: относно фуджи12лжц

    Климатиците не работят като печката или телевизора да реагират моментално.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #3

    Отговор: относно фуджи12лжц

    За да достигне 24 гр. от 20 гр. в стаята ще му трябва време, а времето зависи от външната темп. и загубите на помещението ти.

  5. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #4

    Отговор: относно фуджи12лжц

    нещо не се разбираме.просто климата не започва да да духа по топло след като съм му задал по висока температура/разлика 4 гр/и то поне 30мин.ако го спра и пусна наново веднага почва да духа топло и за около 10мин достига зададената температура/24гр/.а че му трябва време за да достигне зададената температура е вярно.но в единия случай 30мин не може да тръгне да духа топло/не да достига по висока температура/ а след рестарт за 10мин достига зададената по висока температура.мисля че не е нормално колкото и да смята различни параметри преди да започне да покачва температурата

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #5

    Отговор: относно фуджи12лжц

    Машината отчита температурата в стаята чрез въздушен датчик, разположен в горната част на вътрешното тяло. Съвсем нормално е, в горната част на помещението температурата да е по висока и разликата между това което ти търсиш и тази която отчита машината да е по малко от 4°С. Оттам идва ситуацията, че машината не си дава зор да компенсира тази разлика която ти смяташ че трябва да постигне от 20°С до 24°С. Логично е, след като рестартираш машината, датчика да промени стойностите си и при първоначално стартиране да започне да духа по топъл въздух. Модела е инверторен и макар ниско бюджетен, машината ти работи добре. Явно твоите разбирания за начин на работа на подобен уред, на съвпадат с логичната и правилна работа на климатизатора.

  7. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #6

    Отговор: относно фуджи12лжц

    ако климата се съобразява с показанията на този датчик как става така че след рестарт този датчик си променя стойностите.малко нелогично ми се струва температурен датчик да си променя стойностите след рестарт освен ако не е проблематичен

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Отговор: относно фуджи12лжц

    Най-лесно се решава проблема по следния начин:
    -След като се върнете от работа му задавате колкото иска да поддържа в помещението, след това отваряте широко прозореца или вратата за да се проветри за 30 секунди до 1 минута, през това време се преобличате, след което затваряте прозореца, а климатика вече "се е набрал" ...
    За да не губите топлина зимата може да отваряте врата към вътрешността на жилището-коридор или друга стая.По този начин климатика ще влезне в желания от вас режим и "ще се набира" за да достигне бързо желаната от вас температура.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #8

    Отговор: относно фуджи12лжц

    Датчика не си променя стойността,а по-скоро програмно е зададено,след първоначалното включване на машината,за тридесетина минути да заработи с по-големи натоварвания,дори да е близо до зададената температура,за да осигури по-бързо темпериране и добър комфорт на помещението.До това предположение съм стигнал,след наблюдения върху заобикалящите ме представители на марката Fudjitsu.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #9

    Отговор: относно фуджи12лжц

    Тука сме го коментирали - пост №110 , точка 2 - да не се повтарям. - това за спирането и пускането.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post591550

    Тука за успиването около 21градуса. - пост №17, 19, 22.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...0%D0%B0-2.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Относно AP
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 19
    Последно: 10-04-09, 13:03
  2. относно УСБ
    От gggggg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-12-06, 20:24
  3. Въпрос относно DVD
    От m във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе