Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree2Одобрявам

Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #1

    Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    Искам да помоля,ако някой знае как се настройва автоматичното почистване на филтрите да не се случва всеки няколко дена в 3:00 h. през нощта,ще съм му много благодарен.Какво ли не опитах :рестарт от дистанционното по различно време,рестарт от захранването,промених часа,да е вместо 3:00 да е 15:00,макар да не различавам кое от двете е в действителност,защото на дистанционното часовника не е 24 часов и пак без резултат.А да ви призная,самопочистването е доста шумно на този модел и после ходи заспивай .Интересното е ,че на студено (през летния сезон), самопочистването се е случвало през деня и явно и не се е случвало да го чуя,но как съм го прехвърлил това да става вече само през нощта-не знам. Снощи жената направо се изнерви .Викам и че все някой ще знае как става системата...предложения?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #2

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    Пробвай това -това е за европейската нокрияИнтервалът за поддръжка на филтър може да бъде променян.
    Понякога може да бъде трудно да се почисти прахта с автоматична
    поддръжка на филтър. В такъв случай, моля, прехвърлете интервалът на
    50ч за по-често почистване.
    По време на почистване, моля, поставете дистанционното управление в
    режим “STOP” (само часовникът и времето да са показани).
    1. Задръжте бутон “SET TIME” (фиг.5-54) за поне 3 секунди.
    Преминава от показване на текущото време към показване на
    интервалът, и започва да мига.
    2. Настройте интервалът използвайки бутоните на “SET TIME”, ”+” и ”-”
    (фиг.5-54). Натискайки тези бутони ще можете да минавате между
    фигурите по-долу.
    · 50ч  100 ч
    · Фабричната настройка е 100 ч.
    · За по-честа и добра поддръжка на филтъра, поставете на 50 ч.
    3. Насочете дистанционното управление към вътрешното тяло и натиснете
    бутон “SET” (фиг.5-55). Дисплеят ще спре да мига и ще изпрати сигнали
    към вътрешното тяло. Ако не натиснете бутон “SET” (фиг.5-55), няма
    начин да запаметите направените настройки.
    ! ВНИМАНИЕ !
    Не пипайте въздушните филтри по
    време на автоматичното почистване.
    - Вътрешното тяло може да се
    повреди ако въздушните
    филтри се блъскат или дърпат.
    - Ако въздушните филтри се дърпат
    ненужно, те може да паднат и да
    причинят нараняване.
    WWW.V-

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #3

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    krasi_soft,братле,благодаря ти ,че се включи,но дистанционното (климатик за японския пазар )е доста по-различно от това което спомена като управление и опция.Знам само,че функцията се управлява и променя от бутон "меню",който има няколко опции и под функции ,с който не можах да се справя.Днес спрях климатика и пуснах принудително самопочистването на филтрите,пък дано да запомни часа и да го прави само през деня.Ако някой има повече инфо ,моля да сподели!

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #4

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    Кире, влизаш в менюто. Отиваш на втората функция - при нея има три символа - при първия почистването се извършва един път на 5 дни, при втория - един път на 3 дни, при третия - един път на 8 дни. Ето ти и трите символа...
    s22v.jpg

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #5

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    Сашкин,Цецо ми го разясни това преди време,но проблема е не в дните а в активирането през нощта и то в 3:00 ч. Сещаш ли се как се променя тоя час на активация?

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Re: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    Много интересно,след като казваш,че си променял часът от преди,и след обяд/12часов часовник/ ,и пак се активира в 3 часа.А пробва ли да му зададеш не действителен час,да не кара по японско време?:rolleyes:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #7

    Отговор: Re: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    И мен това ме учуди,станах въпросната вечер когато го направи и превъртях часовника до следващото 3.00 (и нещо ),след това насочих дистанционното към климатика ,натиснах произволен бутон за градуси за да приеме уж новото време и след 5 дена пак се повтори през нощта... ,направо ми идваше да му отворя управлението и да му дръпна кабела за командата към моторчето,ама викам,още не е дошъл момента -ще му хвана цаката. Вчера го спрях и го пуснах принудително да се самопочиства на обяд ,та може и да запомни часа за активиране(не се бях сетил да го пробвам това)и сега чакам да видим след 5 дена ,няма начин да не се събудиш
    Този пост е редактиран от green; 15-02-13 в 22:21.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #8

    Отговор: Re: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    Хора давайте да мислим къде е този чип ли е какво е да я спирам тази функция за самопочистването.На скоро му разглобих пластмасите,но излиза,че моторчето за движението на филтрите е свързано с моторчето за клапите ,мислех да го скопя ,но трябва да стане още по-рано от към някой кабел или чип ли ще е....тази нощ пак ми разказа играта в 4,30 ч.Промених часовата зона от AM на PM ,пробвам различни часове за пускане на самопочистващата система за филтрите за да избегна нощното включване.....кара известно време и пак откачи някоя нощ и се пусне в ранните часове.Днес си представих както ме събуди,как търся чука наоколо....Аз го активирам за 8 дни по на Сашкина символите,тая барака,пак след 3 дена се пуска.Някой на ти с електрониката му ,моля да даде жокер от къде да го деактивирам напълно това самопочистване!Благодаря за отделеното време!

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #9

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    понеже и моя има самопочистване да ти обясня логиката че научих японски покрай тая функция .. 8 дена означават всъщност 64 часа - стават 8 дена ако го ползваш по 8 часа на ден - така е обяснено в книжката .. колко часа е на дистанционното няма значение .. самопочистването се пуска след 64 часа сумарно от последното почистване или 64 часа непрекъсната работа .. т.е. пада се и през деня но просто не го засичаш .. та аз правя следното - на всеки 8 дни непрекъсната работа се пада през ноща .. в този ден преди да си легнем( и при мене е в спалня ) го пускам ръчно и това е .. ако изключиш моторчето ще даде грешка и машината не тръгва ,същия ефект постигаш и ако махнеш касетите - пробвал съм ( при мене тая функция е излишна щото стаята е много слабо запрашена на сезон я изчистя 2 пъти филтрите я не ) ; след известно време ще ти светне поддръжката - да изчистиш касетата ( в мануала пише до 10000 часа ,те при мене почти минаха) ;тогава тая функция ще спре - аз мисля моя да не го нулирам и да не я ползвам ,нелепо са я измислили .
    Kasap одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #10

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    При мен на Toshiba udr 281 онази вечер спря тока около 01:00 сутринта и съответно го пуснах като дойде към 01:30 на следващата вечер самопочистването тръгна в часа който го бях пуснал.Това е със сигурност при мен в часа който е пуснат,днес ще го спра и ще го пусна точно в 13:00 или 14:00 часа,че още тръгва посред нощите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #11

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    Не мога да сравнявам самопочистването на моя PDR с този на Нокрията,просто на Тошибата не се чува почти.А на Нокрията трещи като счупен.Пълна простотия!Изложиха се много!
    Аз бях разкачил едната букса на главното моторче,ама явно не е от него управлението.
    От логиката на Alexi, по-добре да го направя самопочистването на 3 дни ,демек ако не го спирам ,ще се пуска самопочистването на всеки 24 часа,което е равно на едно и също време през деня!Така ще пробвам,защото на 5 дни ще дойде на всеки 40 часа ,а от там и часовете за самопочистване ще се променят..Благодаря за разясненията!
    Този пост е редактиран от green; 13-02-15 в 14:21.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #12

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    мне ,няма да стане .. ако го направиш на 3 дни ( 24 часа ) условието за 64 часа непрекъсната работа остава .. пробвал съм всичко няма начин да го направиш да не се включва през ноща вярвай ми .. единствено метода с ръчното пускане .. защо няма опция да се изключва за мен е необяснимо както и безумно късите интервали .. единствения кусур на иначе добрата машина е това

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #13

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    Високият японски стандарт започва да ме озадачава

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #14

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    Alexi.....абсолютно си прав,че това е единствения кусур на тази машина,много е тиха и много ми харесва работата и ,турбината е голяма,плавно винаги започва,не като Шарпа да се наема на всеки старт,поне за моя който имах,единствено ми липсва двойнороторния компресор(уникалната му балансирана работа,макар и този да е достатъчно тих ),но това вероятно е валидно за малките машини.Говори се ,че над 28 цата са с двойнороторени,дали е така...не знам.Ама да ти кажа не разбрах защо е в сила пак 64 часовия режим,при положение ,че ще се включва на всеки 24 часа?Би трябвало да отпадне ,нали след всяко стартиране на самопочистването ,започва броенето от начало или пак има уловка

    Ok Alexi,благодаря ти!Май остава само твоята система да прилагаме.
    Този пост е редактиран от green; 14-02-15 в 14:27.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #15

    Отговор: Малък проблем с Fudjitsu Nocria AS-S22V

    щото съм го пробвал а и така е описано ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    От pmitev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 140
    Последно: 12-09-22, 21:17
  2. Разлики между Fuijitsu AWY24LB/AOY24LMAL Nocria и Fuijitsu AWYZ24LB/AOYZ24LB Nocria
    От MB във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-13, 21:32
  3. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56
  4. Малък проблем :)
    От CreatoR във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-05, 11:15
  5. Проблем с матричен принтер Fudjitsu DL900
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-10-04, 14:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе