Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с матричен принтер Fudjitsu DL900

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Проблем с матричен принтер Fudjitsu DL900

    Инсталирах Win XP+Sp1 и сложих този принтер. XP-то си има драйвери за него и ги инсталирах. Принтера може да принтира и на формат А3. Проблема е 4е като вземе да принтира на А4 стандартен лист, принтираното запо4ва в дясно на листа и главата дефакто пе4ата извън областта на листа дирктно въху вала за придвижване на листите. Иначе настройките са изрядни, навсякъде му е дадено да пе4ата на А4, portrait и т.н. . Направо ме смая този принтер.



    А ина4е позиционира правилно в началото!!



    Умолявам хора които са си имали взимане/даване с такива матрични принтери да си кажат мнението по този проблем!!!


  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    Проблем с матричен принтер Fudjitsu DL900

    Аз на работа имам един Star NX-1500, който също е А3 и прави абсолютно същото, но не принтера, а Windows XP. Когато прекъсна принтиране, на следващото започва да излиза от листа и принтира "гергелези". Изтривам всичко от queue на принтера, рестартирам и се оправя. Аз също ползвам Windows-ските драйвери. Според мен е от драйверите. Виж дали ще намериш драйвери на производителя.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #3

    Проблем с матричен принтер Fudjitsu DL900

    prоблема е 4е XP-то само има драйвери за този принтер. В сайта на производителя има само за 95 и 3.11(windows). На други сайтове също няма драйвери. Направо ме е яд, остава да работи само на 98(там е пробван).......

  5. SAGE
    Guest
    #4

    Проблем с матричен принтер Fudjitsu DL900

    Опитай директен печат на текстов файл(proba.txt) върху матричния принтер, чрез: "copy proba.txt prn" или "copy proba.txt LPT1:". Ако и тогава печати извън листа, то проблема е в принтера и трябва да му погледнеш настройките.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Проблем с матричен принтер Fudjitsu DL900

    Това беше много хитро SAGE, bлагодаря. Директно, принтера пе4ата от на4алото на листа, както трябва да е . Проблема оба4е си остава като принтирам Word документ. А настройките са ОК. Някакви предложения??

  7. SAGE
    Guest
    #6

    Проблем с матричен принтер Fudjitsu DL900

    Както каза silverfox, явно проблема е в драйвера на XP, явно ще трябва да тъсиш друг драйвер или опитай с драйвера на друг подобен матричен принтер.

    Мисля, че и самия принтер има хардуерна настройка да работи като Epson.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #7

    Проблем с матричен принтер Fudjitsu DL900

    Благодаря много за полезните съвети. Тъпият принтер тръгна като мом4енце с драйвер за Epson LQ-500. Направо невероятно. Пък уж е сертифициран драявера от МС.



    Благодаря отново

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. купувам матричен принтер
    От pav4o_med във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 17-04-09, 11:37
  2. Продавам матричен принтер
    От DarkRose във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-07, 21:22
  3. WinXP и матричен принтер
    От spritable във форум Windows
    Отговори: 18
    Последно: 08-09-06, 10:34
  4. Матричен принтер KX - P 1150
    От Lazar във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 09-01-06, 22:23
  5. Матричен принтер за фактури?
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 27-06-05, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе