Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #16

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Първият линк е за онлайн магазин и не е включена цена за монтаж и доставка, вторият линк на ВиМакс цената точно на този модел е малко по-ниска от България, но отново не включва монтаж, а в описанието на спецификациите е посочена цена до 1500 евро, погледнах случайно и един дайкин, но той беше на по-висока цена от модела в България.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #17

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    та те моля да ми пуснеш един линк за магазин в който мога да си купя класна машина на по-ниска цена от колкото в България. Иначе за стандарта на тока в Япония си прав, обаче пропускаш, че и стандарта за енергийна и техническа ефективност е в пъти по-висок от този за Европа...
    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ако това са цени без монтаж, като сложиш пътните и монтажа и идва същата цена. Дори и да са с монтажа, пак разликата е много малка.
    Мм, не знам за какво спорите, но това е пълно увиване на локуми.
    Искаше се линк с по-ниска цена - даде го човека. Сега.. по-ниска била цената, ама не достатъчно... Колко по-ниска трябва да е - наполовина ли, че 19% разлика не е достаъчно???


    http://5050.gr/product_info.php?products_id=32735

    http://web-electric.gr/shop/product.php?productid=17883

    http://vimaxgr.com/product/722/toshi...iseikai-5.html

    http://www.electronica.gr/000001B1.el.aspx

    Средна цена на TOSHIBA Ras 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 в Гърция - 1994лв


    http://www.antonovclima.com/%D0%BA%D...0Daiseikai%205

    remont-klimatici.com/климатици-нивас-5/климатици-toshiba/климатици-toshiba-daiseikai-5/климатик-toshiba-daisekai-5-ras-13-pkvp-e/

    http://www.artcool-bg.com/bg/products/165/

    http://v-clima.com/prod.php?id=toshi...er-daiseikai-5

    http://www.**********************/klim...ai-5-1495.html


    Средна цена на TOSHIBA Ras 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 в България - 2370лв == 1994лв + 19%

    Лакоми са търговците, но има нещо нередно да са толкова по-лакоми от гръцките...
    Пътните ще ме извиняваш ама... разликата в 40-футов контейнер дали до Солун, дали до София е да кажем 1000 евро. Разликата в цената на този климатик TOSHIBA Ras 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 е 180+ евро на бройка.
    Та... ако пълниш контейнера с 5-6 климатика, можеш да оправдаеш по-високата цена с по-високи транспортни разходи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #18

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    :rolleyes:
    Този пост е редактиран от blue1; 18-07-13 в 00:51.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    kod, Сметката не е баш такава. Тошиба не можеш да купиш контейнер и да го внесеш тук. Имат много строга дистрибуторска мрежа. Реално моделите в България идват точно от Солун, но по дилърската им мрежа. Цената се коментира за единични бройки към клиент. Разлика реално няма. Имаш пътни, монтаж и гаранция... Ако беше толкова далавера да ходим от Солун да зареждаме ама ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #20

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Мм, не знам за какво спорите, но това е пълно увиване на локуми.
    Искаше се линк с по-ниска цена - даде го човека. Сега.. по-ниска била цената, ама не достатъчно... Колко по-ниска трябва да е - наполовина ли, че 15% разлика не е достаъчно?
    Лакоми са търговците, лошото е, че и от гръцките по-лакоми стават
    Пътните ще ме извиняваш ама... разликата в 40-футов контейнер дали до Солун, дали до София е да кажем 1000 евро. Разликата в цената на този климатик TOSHIBA Ras 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 е 150+ евро на бройка.
    Та... ако пълниш контейнера с 6-7 климатика, можеш да оправдаеш по-високата цена с по-високи транспортни разходи.

    Ми не си прав! Ей ти го на климатика с монтаж и предлагани отстъпки при закупуване на повече от една бройка, че и два пъти по-голяма гаранция TOSHIBA Ras 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 | Климатици Пазарджик

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #21

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    kod, Сметката не е баш такава. Тошиба не можеш да купиш контейнер и да го внесеш тук. Имат много строга дистрибуторска мрежа. Реално моделите в България идват точно от Солун, но по дилърската им мрежа. Цената се коментира за единични бройки към клиент. Разлика реално няма. Имаш пътни, монтаж и гаранция... Ако беше толкова далавера да ходим от Солун да зареждаме ама ...
    Възможно е, не съм запознат, просто ми стана интересно, че изядохте човека, въпреки, че даде линк с исканата по-ниска цена.
    Принципно, определено имам съмнения за това, което казваш. Дълги години съм слушал убеждения как не може да се внесе контейнер било то Fortron, Asus,, AsRock защото видиш ли имали строга дистрибуторска мрежа. Което естествено не е вярно, по-скоро няма желаещи за внос на контейнери Но пак казвам, нямам никаква идея от пазара на климатици, стискайте палци шефът ми да не реши да внася, че от компютри минахме на врати пък сега знае ли човек, може и на климатиците да им е дошъл реда (шегувам се, спокойно)
    Отделно, прави ми впечатление, че името на една от гръцките и българските фирми съвпада. Ако това е една и съща фирма с клон тук и в Гърция... сметката си е баш такава - за пореден път е решено, че булгара е по-платежоспособен от гърка, било за банкови такси или лихви или за IT техника или за климатици и цените са надути в повече от необходимото.
    И... далавера да зареждаш от Солун каквото и да е, непроизведено в Гърция естествено, че няма. Далаверата е да зареждаш оттам, откъдето се произвежда.


    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Ми не си прав! Ей ти го на климатика с монтаж и предлагани отстъпки при закупуване на повече от една бройка, че и два пъти по-голяма гаранция TOSHIBA Ras 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 | Климатици Пазарджик
    Естествено, че съм прав..
    Дал съм ти 5 линка към български магазини, предлагащи този климатик и съм сметнал средна цена.
    Дал съм ти 4 линка към гръцки магазини и съм сметнал средна цена.
    Линковете не са подбирани тенденциозно, хванати са първите появили се в Гугъл търсене.
    Разликата в цените е фрапантна.

    Ти избираш тенденциозен линк, с определено по-ниска цена от всички други предлагани.
    Голяма е вероятността както обикновенно се получава, отклонението в цената всъщност да не е това, което е представено и в крайна сметка цената да се окаже, че е като на другите места. Варианти това да се направи... колкото искаш.
    Честно казано, не бих се уповавал на информация на сайт, бъкан с правописни грешки.
    Отделно е дразнещо наличието на различни цени и условия в различни сайтове, рекламиращи се като клонове на една фирма, звучи... тъпо и непрофесионално.
    За финал, както да го сучеш и въртиш, цената на този климатик в Гърция е по-ниска, отколкото е в България, без значение дали ще се гледа твоя линк или всички останали Приемам на доверие написаното, прибавям към гръцките 80 евро за монтаж, калкулирам спрямо по-ниската цена, която си дал и... пак не става
    Басните за намаления за бройка и дълга гаранция ги зарежи. Навсякъде има намаления за бройка, а гаранцията... по отношение на климатиците е такъв шит в България, че... не е ясно дали не е по-добре 5 месеца гръцка гаранция, отколкото 5 години българска
    Отделно, ако не си об;ъчен да защитиш тезата си на всяка цена, то би разровил гръцките линкове и воала - оказва се, че има фирми и там, които предлагат този климатик с 5-годишна гаранция. Да, хората са описали, че дават 5 години на външното тяло и 1 на вътрешното. Не знам дали това не е коректното описание и за БГ.
    Както и да е, няма да задълбавам повече, ако трябва ще приемем, че черното е бяло, в България всичко е най-евтино, нашите фирми са най-любезните, кадърни и грижовни към клиента на света, мир да има.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #22

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Ами пригледай си пак линковете, за тези които се дублират стана ясно, че са без монтаж и доставка, а в този на уеб електрик цената е без ДДС и отново без монтаж и доставака. Може да сметнеш пак средната цена. Те гърците не са толкова прости щом пазаруват електроника от България, а не от някакви закъртени магазинчета в Солун.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #23

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Имаше един потребител миналата или по-миналата година който твърдеше, че си е закупил 2-3 климатика дайсекай 5-та серия от безмитен гръцки магазин на границата и след пазарлък му е излезнал 1650 лева бройката.Дали е вярно той си знае.Не ми се търси сега ник-а и постовете му.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #24

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    blue1... когато пиша нещо, ако не разбирам достатъчно, отделям необходимото време да се ограмотя.
    Прегледал съм внимателно линковете, отделих необходимото време да видя каква е цената на монтаж в Гърция - 80Е, какво включва "базовия" монтаж и дали покрива включваното от подобен монтаж в БГ.
    Единствено, не съм си направил труда да сравнявам гаранционните условия на двете места, предполагам, че нямаш съмнения къде са по-прозрачни и в полза на клиента.
    Оставам с впечатлението, че ти не си изпълнил съвета, насочен към мен.

    Вметката какво и откъде купуват гърците е изключително неподходяща в случая. Разполагаме с точни цифри и цялата необходима информация. Не е необходимо да се уповаваме на митове и легенди кой, какво и откъде купува.
    И.. в случая все пак говорим за климатик - от думите ти оставам с впечатление, че си на мнение, че идват от България да си ги купуват? След като според думите на Mega преди това българските фирми са ги купили от централи в Гърция
    Отделно, естествено, че поради логистиката себестойността на всичката електроника, произведена в Китай е по-ниска в Гърция, отколкото в България. Това от друга страна най-вероятно се компенсира от 3-те процента по-високо ДДС.
    Стоките в Гърция са по-скъпи, защото самите услуги са по-скъпи - към услугите брой и тези на продавача, и тези на наемодателя итн.
    Затова е фрапантно, когато видиш цена на стока, която да е по-евтина там, отколкото тук, както в случая с обсъждания климатик...

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Имаше един потребител миналата или по-миналата година който твърдеше, че си е закупил 2-3 климатика дайсекай 5-та серия от безмитен гръцки магазин на границата и след пазарлък му е излезнал 1650 лева бройката.Дали е вярно той си знае.Не ми се търси сега ник-а и постовете му.
    Дефинирай понятието безмитен гръцки магазин - подобен може да има само на границата с Турция, евентуално може би на тези с Македония и Албания?
    Отделно нямам идея - климатиците имат ли някакво мито?
    ДДС-то ако не го платиш в Гърция... ще го платиш в другата държава.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #25

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    blue1... когато пиша нещо, ако не разбирам достатъчно, отделям необходимото време да се ограмотя.
    Прегледал съм внимателно линковете, отделих необходимото време да видя каква е цената на монтаж в Гърция - 80Е, какво включва "базовия" монтаж и дали покрива включваното от подобен монтаж в БГ.
    Единствено, не съм си направил труда да сравнявам гаранционните условия на двете места, предполагам, че нямаш съмнения къде са по-прозрачни и в полза на клиента.
    Оставам с впечатлението, че ти не си изпълнил съвета, насочен към мен.

    Вметката какво и откъде купуват гърците е изключително неподходяща в случая. Разполагаме с точни цифри и цялата необходима информация. Не е необходимо да се уповаваме на митове и легенди кой, какво и откъде купува.
    И.. в случая все пак говорим за климатик - от думите ти оставам с впечатление, че си на мнение, че идват от България да си ги купуват? След като според думите на Mega преди това българските фирми са ги купили от централи в Гърция
    Отделно, естествено, че поради логистиката себестойността на всичката електроника, произведена в Китай е по-ниска в Гърция, отколкото в България. Това от друга страна най-вероятно се компенсира от 3-те процента по-високо ДДС.
    Стоките в Гърция са по-скъпи, защото самите услуги са по-скъпи - към услугите брой и тези на продавача, и тези на наемодателя итн.
    Затова е фрапантно, когато видиш цена на стока, която да е по-евтина там, отколкото тук, както в случая с обсъждания климатик...



    Дефинирай понятието безмитен гръцки магазин - подобен може да има само на границата с Турция, евентуално може би на тези с Македония и Албания?
    Отделно нямам идея - климатиците имат ли някакво мито?
    ДДС-то ако не го платиш в Гърция... ще го платиш в другата държава.
    ОК, прав си.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #26

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    ... Просто дистрибуцията за нашия регион е дадена на гръцка фирма! Тук също внася гръцка фирма.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #27

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Аз преди време бях дал линкове с гръцките сайтове и бях споменал, че Дайкин са най-евтини в България, докато другите са много по-евтини в други части на Европа! Който иска, да търси в старите ми мнения. Това е така, защото самото име Дайкин продава. Номер 1 са по продажби. Когато Тошиба и Фуджитсу почнат да продават колкото Дайкин и те ще вдигнат цените!

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #28

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Това е така, защото самото име Дайкин продава. Номер 1 са по продажби. Когато Тошиба и Фуджитсу почнат да продават колкото Дайкин и те ще вдигнат цените!
    Самото име продава, когато има правилна стратегия за развитие. В САЩ не продаваше, затова се изръсиха $4 милиарда за да се купи име, което продава - Goodman. И да, вече и там продават и в световен мащаб са безспорен номер 1. Което не е основание в един твой пост да пише на 8 места Daikin... грозно е.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #29

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    не очаквах някой да спори ,че климатиците в Гърция и Румъния са по евтини с едни 15-20% ,очевидно е .. и не само климатиците ,всичко е по евтино навън аз само храна не съм почнал да си внасям ..

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #30

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не очаквах някой да спори ,че климатиците в Гърция и Румъния са по евтини с едни 15-20% ,очевидно е .. и не само климатиците ,всичко е по евтино навън аз само храна не съм почнал да си внасям ..
    IT техника, черна техника, интериорни и блиндирани врати - куп стоки, с които се занимавам и които определено не са по-евтини в други страни.
    Не може еднозначно да се определя кое е по-скъпо и кое не.
    Както е споменато по-горе, конкретно Daikin е по-скъп при съседите ни - поразрових и съм склонен да се съглася с това твърдение, всички линкове с цени за крайни клиенти, които намерих са с 10-12% по-ниски в БГ, отколкото в други държави.
    За цени на телевизори или конкретен модел лаптоп, лесно можеш да се увериш, че родните търговци са умерени и предлагат нелоши оферти.
    Като цяло, ние сме малък и неприятен пазар, единственото, което ни спасява от масово по-високи цени е това, че трудът на населението (разходите, генерирани около съответната продажба от наем, заплати итн) е значително по-ниско заплатен, в сравнение със заплащането на услугите в други държави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 14:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 17:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 16:49
  4. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 11:30
  5. Fuji Electric RSG-12LEC
    От santoyo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-12, 18:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе