Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44
Like Tree18Одобрявам

Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #31

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Например:
    1. Дневна
    - Toshiba RAS 13PKVP-E DaiSekaiV - 230V или
    - LG Athena H12MW Inverter V - 230V или
    - Daikin S36MTHXS Flash Steamer - 100V или
    - Fujitsu AS-Z28V Nokria - 100V

    2. Спални
    - Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25ZJX-S 230V или
    - Panasonic CS/CU E9PKE/W 230V или
    - LG Athena H09MW Inverter V 230V или
    - Panasonic CS 229XB 100V или
    - Mitsubishi MSZ-JXV228 100V или
    - Toshiba 221JDR 100V

    Това са само примери. Всичко е въпрос на бюджет!
    Здравейте, доста поспамихте темата ми за неща, които вие си разбирате ) виждам всеки си има своята позиция, което е нормално. Но помогнете на самарянина да осъзнае какво да избере, закупи и от къде Дадох ви примерни климатици, които дадена фирма ми предложи да монтира в апартамента ми. Колегата даде някакви предложения, за което благодаря. Ако може да ми обясните какво печеля и за колко време го печеля спрямо тези, които съм написал. За съжаление не мога да поставя термопомпа с чилари, просто квадратурата не е достатъчна си мисля и няма да бъде достатъчно ефективна, затова трябва да се задоволя с "удобството" на климатиците. Мислих си и за едно общо външно тяло за двете спални, какво мислите за това ? Мога да отделя около 10 000 лева за климатизация, но да бъде ефективно и удобно. Пример, който съм осъзнал ако мога да посоча за да ме разберете. Свързано с колите - мисля че съм практичен и не мога да си представя да карам Panamera, Диабло дори и да имам възможността, просто защото няма условия. Така си мисля аз. Карам с железни джанти, не защото не мога да си позволя лети, колата ми е в добро техническо състояние, въпреки че тук там е надрана и с огънати ламарини . За които знам само аз де Не искам най-скъпото. Обяснете ми тези хиперинвертори колко са по-добри. Не разбирам много от климатици и затова съм тук.

    Не разбрах само посочените климати си в такава последователност заради качеството си или е произволен реда ???
    Дълъг пост )) вие сте хора

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #32

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    За тези пари само нови на 100/200V. Например 402NDR1 и 2 броя 281NDR1. Всичко друго е компромис.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #33

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от georgibozhinov Виж публикацията
    Здравейте, доста поспамихте темата ми за неща, които вие си разбирате ) виждам всеки си има своята позиция, което е нормално. Но помогнете на самарянина да осъзнае какво да избере, закупи и от къде Дадох ви примерни климатици, които дадена фирма ми предложи да монтира в апартамента ми. Колегата даде някакви предложения, за което благодаря. Ако може да ми обясните какво печеля и за колко време го печеля спрямо тези, които съм написал. За съжаление не мога да поставя термопомпа с чилари, просто квадратурата не е достатъчна си мисля и няма да бъде достатъчно ефективна, затова трябва да се задоволя с "удобството" на климатиците. Мислих си и за едно общо външно тяло за двете спални, какво мислите за това ? Мога да отделя около 10 000 лева за климатизация, но да бъде ефективно и удобно. Пример, който съм осъзнал ако мога да посоча за да ме разберете. Свързано с колите - мисля че съм практичен и не мога да си представя да карам Panamera, Диабло дори и да имам възможността, просто защото няма условия. Така си мисля аз. Карам с железни джанти, не защото не мога да си позволя лети, колата ми е в добро техническо състояние, въпреки че тук там е надрана и с огънати ламарини . За които знам само аз де Не искам най-скъпото. Обяснете ми тези хиперинвертори колко са по-добри. Не разбирам много от климатици и затова съм тук.

    Не разбрах само посочените климати си в такава последователност заради качеството си или е произволен реда ???
    Дълъг пост )) вие сте хора
    Последователността е напълно произволна. Според мен машините на 100V са по добри. Ефективността им е много висока
    /отговарят на япоските стандарти за ефективност и икономичност/, имат всички видове екстри които поддържат добра среда за живеене, имат ниски минимуми и ще работят максимално икономично като съшевременно имат добър запас от мощност за доста студени зими. И накрая - тихи са, което е важно за комфорта. Машините които са ти предложили, просто, нямат връзка с тези които съм посочил. А съм посочил машини с такива мощности, имайки предвид добрата ти изолация и дограма.
    А какво печелиш? Печелиш - комфорт. надеждна и дълготрайна работа, ниски нива на шум, отличен климат за живеене - все неща които незнам как се смятат в пари. Икономичността ще дойде от високата ефективност на машините съчетана с добрата ти изолация!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    За тези пари само нови на 100/200V. Например 402NDR1 и 2 броя 281NDR1. Всичко друго е компромис.
    Аруба,
    Човека има 10см. изолация и добра дограма. 281NDR1 в 15м2 си е направо разхищение и излишно хвърляне на пари. Тия машини ше работят on/off и при -15С. Същото, според мен се отнася и за 40NDR1 в 30м2, макар че тук може и да се съглася.
    Този пост е редактиран от tony34al; 18-07-13 в 16:02.
    Aleksandars одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #34

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    @georgibozhinov,
    Съжалявам за оспамената ти тема. Радвам се, че си платежоспособен- нещо, което предполага достатъчно голяма свобода в избора ти. Интелигентният избор би следвало да бъде екстремума между цена, качество и гаранция. Това е трудното. Конкретен модел, разбира се, не мога да ти препоръчам, но мога да помогна с информация. Идеята ти да ползваш сплит система с едно външно и две вътрешни тела я проиграх в Италия и не останах очарован. Едното тяло трябваше да отоплява на макс, а другото- минимално. Системата не се справи, мисля, че беше Мицубиши или Панасоник. За себе си стигнах до извода, че климатизаторите трябва да са независими един от друг, отделни за всяка стая. Топ-моделите, за по 3к – 5к лева, са хубави, но икономически неоправдани. Екстрите, които предлагат, са много малко повече от тези, които дават малко по-ниските класове, но ценовата разлика е значителна. Разликата, според мен, не се компенсира нито от малко по-големия комфорт, нито от икономията на ток. Що се отнася до пазара у нас, той е малък и неплатежоспособен. Тези две особености обезсмислят опитите дори на най-добрия търговец да развива нормална и циливизована дейност в страната. Бизнесът ми не е свързан с топлотехника и климатизация, но вече мога да получавам инфо кой климатизатор на какви пари влиза в страната и с какви надценки се продава. Например, една Тошиба, която купих за около 2200 лева, идва на 1600. Това, разбира се, не бива да ни дразни поради факта, че от малкото продавани бройки дори големия марж не покрива разходите на търговците за данъци и осигуровки. И да не се отплесваме повече от темата, каквото и да решиш да купиш, гледай да е от голяма и отвърдена на нашия пазар фирма, не гледай цената. От много бързане, аз направих тази грешка. Мога да си позволя, без да съм оторизиран, да ти дам още малко информация: Най-осигурени откъм резервни части на нашия пазар са Панасоник. Най-кратко време на реакция при проблем- пак Панасоник. Но у нас, моделите на Мицубиши и Тошиба са по-добри за отопление, въпреки относително по-малката им гаранция. И още един жокер давам: застрахователна компания Юника продава удължаване на гаранцията до 5 години, като покрива всичко, включително и токови удари.
    Предполагам, прочел си непрофесионалното ми и некомпетентно мнение за стоволтовите машини, пак си стоя зад него. Бягай надалеч. Ти сам се поинтересувай какви са температурите в Япония и как точно се отопляват там с климатизатори. Ще се изненадаш.
    Ако наистина си решил не само да се охлаждаш, но и да се отопляваш с някакви климатизатори, мога да дам допълнително инфо на лични, съобразявайки се с правилата на форума и от конфиденциалност. Дано да съм бил полезен.
    georgibozhinov одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #35

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Toshiba има гаранция 36 месеца (24+12 след профилактика). Mitsubishi Electric имат 36 (12+12+12 след профилактика). Mitsubishi Heavy имат 36 месеца (без условия). Panasonic имат 24 месеца + 5 години за компресора при ежегодна профилактика. Което са си 4 платени профилактики. Не знам защо реши, че има супер-дупер гаранция?
    Този пост е редактиран от Mega; 18-07-13 в 23:04.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #36

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    36<60. Така реших, защото ако едно изделие има фабричен дефект, то той задължително се появява до втората година. Не така, обаче, стоят нещата с компресора и донякъде, с четирипътния вентил. Много малко рискувам, като се отказвам от една година по-дълга гаранция за него и ТРВ-то, за сметка на две години по-дългата гаранция на компресора. При добре вакуумирана система, рискът е още по-малък. Оставете го този Панасоник, LG догодина ще ударят и Мицубиши, и Тошиба в земята! Атакуват н@ср@ния ни пазар с 5-годишна пълна гаранция...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #37

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Оставете го този Панасоник, LG догодина ще ударят и Мицубиши, и Тошиба в земята! Атакуват н@ср@ния ни пазар с 5-годишна пълна гаранция...
    Определено имат нужда от дългата гаранция, дано им помогне.

    ... Има марки дето продават с гаранцията си. Има и други, чиито машини не им се налага да я ползват. Просто работят.
    VeleV.Klima одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #38

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...Например, една Тошиба, която купих за около 2200 лева, идва на 1600. Това, разбира се, не бива да ни дразни поради факта, че от малкото продавани бройки дори големия марж не покрива разходите на търговците за данъци и осигуровки...
    Напротив, дразни и то много. Всичките ни "бизнесмени" са такива. Пък после, пазарът им бил виновен. То пък, сякаш знаят какво е пазар.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #39

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Определено имат нужда от дългата гаранция, дано им помогне.
    Добре облизаният з@дник не мирише! Да си припомним кои бяха Сони и кой- Самсунг. Сони умряха, качествения им мат"рял отиде в Самсунг, като цените на част от изделията им се удвоиха. Клиентът бързо забравя кой какъв бил, помнят само търговците

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #40

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Ще ги ударят колкото Мидея нали и тя е с 5годишната гаранция.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #41

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Напротив, дразни и то много. Всичките ни "бизнесмени" са такива. Пък после, пазарът им бил виновен. То пък, сякаш знаят какво е пазар.
    Недей така! Трябва да бъдем благодарни на търговците, че въпреки липсата на нормален пазар, продължават да полагат усилия да ни доставят съвременни и качествени стоки. Лошото е, че няма място за повече от 4 фирми за климатизатори у нас. И въпреки това, куцо и сакато се натиска да търгува, вместо да положи физически или умствени усилия да произведе нещо. Разбира се, тази благодарност се отнася за истинските търговци, а не на тези недоразумения със сто, двеста или хилядаволтови екзотики, нямащи място в страна с нашия климат

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #42

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Да ви попитам за подовите климатици ? За и Против ? Прочетох стари теми в форума, говори се за по-голям комфорт откъм това, че тази струя въздух нея усещаш толкова. Зимно време затопля въздуха долу. Горе-долу придобивам представа вече. Скъпият климатик, ако се гледа от гледна точка за икономия, то това е неправилно - колко години трябва да го ползваш за му избиеш разликата в цената от някой по-евтин. Примерно )

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #43

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от georgibozhinov Виж публикацията
    Скъпият климатик, ако се гледа от гледна точка за икономия, то това е неправилно - колко години трябва да го ползваш за му избиеш разликата в цената от някой по-евтин. Примерно )
    За последен път се намесвам, тък като темата зацикли, както повечето де, в спам и морализаторстване. Ние, българите сме царе да гледаме все в чуждото канче.
    Най важното качество на класния климатик/който обикновено е скъп/, е освен всичко останало - НАДЕЖНОСТТА! Нама нищо по скъпо от ненадеждната/обикновено евтина машина/. Всеки ремонт, след изтичането на гаранцията, прави от един сравнително евтин климатик/1200-1500лв/ - боклук на цената на най скъпите машини. От този момент всички сметки за икономии от разлика в цена и т.н. отиват директно в кофата. Най голямата икономия на пари и НЕРВИ е когато, след 12-15г. безаварийна работа, си смениш сега закупените машини с нови.
    М/у другото ако не виждаш смисъл в закупуването на скъпи машини, какъв е смисъла да вземаш посочените от теб климатизатори? На пазара има и нови машини по 500-800лв.
    Успех!
    Този пост е редактиран от tony34al; 19-07-13 в 02:22.
    dodo_pv, edi1, Aleksandars и 2 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #44

    Отговор: Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA

    Подкрепям напълно мнението на tony34al, нещата стоят точно така. Затова съм написал екстремум м/у цена и качество, т. е. най-доброто съотношение. За съжаление, малко са хората, които могат или искат да го разберат. По-горе написах, че пазарът ни е малък и неплатежоспособен. Искам да допълня, че потребителската му култура също е на много ниско ниво, поради което е наводнен с калпави и некачествени стоки, излизащи в крайна сметка за потребителя на цената на маркови такива. Както каза един човек, лошо качество на материала. Няма оправия.
    По темата, достатъчно надеждна и качествена машина на цена под 1600 - 1800 лева за 9000 BTU трудно ще се намери, за да не кажа, че няма. Надолу от тази сума рязко пада качеството, поради невлагане на необходимите неща. Даването на повече от 2000 - 2200 лева за климатизатор с 9000 BTU е икономически неоправдано, поради липса на разлика в надеждността, в сравнение с тези за 1800 - 2000 лева от същия тип, срещу минимално подобрени COP и др.
    georgibozhinov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 13:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 16:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  4. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 10:30
  5. Fuji Electric RSG-12LEC
    От santoyo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-12, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе