Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree9Одобрявам

Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    22
    #1

    Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    Закупих тази машина вчера, но какво ми направи впечатление през нощта. Като достигне зададената температура климатикът спира да духа и започва едно шушнене като чайник преди да заври на котлона. И така цяла нощ, от време на време спира и пак. На какво може да се дължи това? Тръбния път е около 1,5 м.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    на късия тръбен път основно се дължи .. добре е да е поне 2.5м .. а ако ме беше послушал да вземеш Тошибата и при тоя тръбен път нямаше да чуваш фреона ама ти предпочиташ да слушаш "майсторчето"
    Този пост е редактиран от Alexi; 10-04-15 в 13:54.
    Aleksandars одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #3

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    даже 3 метра
    mirandi одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #4

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    даже 3 метра
    На мене ми сложиха 4, и пак го има ...
    Аз до скоро си бях на твърдо отопление понеже бях в къща, и от няколко месеца съм на климатик.
    Много климатици съм чувал как работят, има и едно старо хитачи в хола, но толкоа много скърцания, шумове...
    Да не говорим, че след 2 дена започна да трака, след като бе закупен, смениха му втулка...
    Много НАДЕЖДНИ според търговците, явно като доматите през зимата на пазара ...
    ruuni9 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    LUCA и LTC са фуджица. Другите са мидеи.
    frick одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #6

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    Да са живи и здрави Мидеите тогава...... Не знаех, че имаш Fujitsu. Разбрахме, че като твоите Панасоник и Тошиба друг няма.

    А за това, че се чува звука от фреона не е ясно и при скъпите машини, че няма да го чува колегата. Климатик безшумен няма. По-скоро е въпрос на свикване.

    П.п. Като чета поста на колегата с 4 метра тръбен път май монтажа е бил не на ниво. Най-вероятно повечето проблеми се дължат на "добре" свършената работа при монтажа.
    Този пост е редактиран от avenger; 03-01-16 в 11:03.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    68
    #7

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    Здравейте и за много години.За да не отварям нова тема ще питам в тази.
    1.Колко фреон събира 12LMC?
    2.При по-дълъг тръбен път (да речем 6-7м.) трябва ли да се дозарежда фреона?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #8

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    12LMC събира 850 gr и това количество хладилен агент е до 15 метра тръбен път. Само за уточнение, ако не знаете - компресорите на 12LLC и на 12LMC са абсолютно еднакви.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #9

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Да са живи и здрави Мидеите тогава...... Не знаех, че имаш Fujitsu. Разбрахме, че като твоите Панасоник и Тошиба друг няма.

    А за това, че се чува звука от фреона не е ясно и при скъпите машини, че няма да го чува колегата. Климатик безшумен няма. По-скоро е въпрос на свикване.

    П.п. Като чета поста на колегата с 4 метра тръбен път май монтажа е бил не на ниво. Най-вероятно повечето проблеми се дължат на "добре" свършената работа при монтажа.
    Е нали било по-добре да е по-голям тръбния път ? Така четох и на други места, че трябвало да е най-малко 2.5 / 3 метра ?
    Иначе добре си работи климатика, казаха, че asyg на G12 lmca били добри и продавани климатици.
    Колко трябва да е тръбния път тогава ?
    А и за 1300 лв климатик, едва ли е толкова лош, нямам намерение да давам 2000 3000 лв за климатик...
    При по-студено време просто започва да духа по-студено, което е нормално.
    Държа го на 22 23 градуса.
    Ако имате забележки казвайте, климатика е още гаранционен.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #10

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    Не тръбния път е Ок. Това че не са обърнали внимание на турбуната. Имах предвид някъде да не е пргъната една от трабите. Вакуумираха ли го преди да го пуснат. Тества ха ли го каква температура изкарва и какво налягане прави? Това са наглед дребни но съществени процедури. Това че ти се струва че подухва хладно е защото е темперирал помещението и сега само наваксва по малко загубите. Насочи клапите така че да не духат в теб. Няма как довчера да си се топлил с парно и днес да ти е комфортно с климатик няма начин да топли и да не подухва.

    П.п Като ти е студено задай повече градуси от дистанционното.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #11

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Не тръбния път е Ок. Това че не са обърнали внимание на турбуната. Имах предвид някъде да не е пргъната една от трабите. Вакуумираха ли го преди да го пуснат. Тества ха ли го каква температура изкарва и какво налягане прави? Това са наглед дребни но съществени процедури. Това че ти се струва че подухва хладно е защото е темперирал помещението и сега само наваксва по малко загубите. Насочи клапите така че да не духат в теб. Няма как довчера да си се топлил с парно и днес да ти е комфортно с климатик няма начин да топли и да не подухва.

    П.п Като ти е студено задай повече градуси от дистанционното.
    Гледахме и турбината, всичко е наред, смени една кръгла втулка.
    Иначе топли, тествахме го на 27 градуса за налягането.
    Докато външното тяло работи и нагрява, духа горещо като калориферна печка, но спре ли външното тяло, започва да духа по хладко.
    Смятам, че това е нормално обаче, с оглед на температурите тези дни. И ако преди нова година климатика достигаше температура и спираше, сега работи по продължително време.
    Клапите ги оставих на swing режим. Държа го на 23 градуса, чв 22 ми се струва студено.
    Тези няколко дни разскрежаването се включва често, на час или два, и само гледам как тече вода от климатика като чешма при този процес.
    Този пост е редактиран от screamer; 04-01-16 в 13:46.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #12

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    Предвид написаното мисля че климатика работи коректно. Аз мога да дам съвет ако е възможно в режим отопление да държите клапата максимално насочена към пода( зависи къде е монтирано вътрешното тяло).
    mirandi одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    Клапите на отопление не е добре да са на суинг спри ги надолу.
    spas.slavchev и mirandi харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #14

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Предвид написаното мисля че климатика работи коректно. Аз мога да дам съвет ако е възможно в режим отопление да държите клапата максимално насочена към пода( зависи къде е монтирано вътрешното тяло).
    Защо толкова често се размразява този климатик ? Започна на час и половина да се задейства.
    Дори имам чувството, че духа студено на моменти, а е на 23 градуса.
    Размразява се, тръгва сам, външното тяло нагрява и духа топло, след като спре, постепенно започва все по-студено да духа, а преди размразяване е направо студено.
    И не знам дали си внушавам но, компресора работи някак различно в сравнение с преди студените дни, имам в предвид звука на външното тяло.
    Този пост е редактиран от screamer; 04-01-16 в 22:35.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #15

    Отговор: Шум при General Fudjittsu ASHG12LMCA

    И моя LMCA при това време с. външна темп. +1 гр. и 100% влажност настроен вътре на 23 гр. прави дефрост през 60-80 мин. , но проблем с топлото нямам.Ти махнал ли си щуцера под климатика? Дефроста е кратък 5 мин. макс.
    Иван Вълков одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013
    От mamaligata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 204
    Последно: 17-01-22, 10:19
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. ASHG12LMCA постоянно пукане?
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 30
    Последно: 13-12-15, 09:47
  4. general-9-ka
    От pavcho във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 06-02-14, 07:02
  5. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе