Резултати от 1 до 9 от общо 9

Разглобяване / Сваляне на пластмасата на въртрешно тяло на климатик General ASHG 12 LECA /AOHG 12 LEC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    23
    #1

    Разглобяване / Сваляне на пластмасата на въртрешно тяло на климатик General ASHG 12 LECA /AOHG 12 LEC

    Здравейте,
    Моля ви за малко помощ..
    Някой знае как се сваля само пластмасовата кутия на вътрешното тяло.Искам да остане гола питата за да я почистя. Опитах да надигна нагоре да откопчая където са триъгълниците,но мърда цялото тяло.
    Прилагам снимка на такъв климатик с отбелязване къде има щипки за откопчаване, но при мен отгоре ляво и дясно не ми става ясно как се откопчава.. не виждам никакви щипки..


    Голяма мъка.. направо ще го изкъртя от дърпане и неще.., а си мисля че трябва доста нежно да се откачи..
    Отвил съм четири винта.. да не би да има още някъде ?
    Моля ви помагайте...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #2

    Отговор: Разглобяване / Сваляне на пластмасата на въртрешно тяло на климатик General ASHG 12 LECA /AOHG 12 LEC

    По принцип имаш два винта от към клемната кутия един от другия храй, два на дуното и евентуално като махнеш капака на кабелите може да има още един винт. Освен на винтове има и пластмасови зъбчета - горния край от към топлообменника. Пробвай да разкопчееш отгоре пластмасовата коруба и преди да свалиш корубата отвори клапите .

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3

    Отговор: Разглобяване / Сваляне на пластмасата на въртрешно тяло на климатик General ASHG 12 LECA /AOHG 12 LEC

    Аз бих извикал специалисти и бих ги наблюдавал внимателно, за да знам как да процедирам следващия път сам. Така смятам да постъпя с петицата на дайсейкай, защото и аз не довиждам. Най-сигурно е .
    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    23
    #4

    Отговор: Разглобяване / Сваляне на пластмасата на въртрешно тяло на климатик General ASHG 12 LECA /AOHG 12 LEC

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    По принцип имаш два винта от към клемната кутия един от другия край, два на дъното и евентуално като махнеш капака на кабелите може да има още един винт. Освен на винтове има и пластмасови зъбчета - горния край от към топлообменника. Пробвай да разкопчееш отгоре пластмасовата коруба и преди да свалиш корубата отвори клапите .
    Благодаря ви, справих се с махането на пластмасовия капак, съвета ви беше от полза.. Напръсках с Миглю и сега няма от сапунисване, май прекалих

    dodo_pv , отидох във фирмата, която ми поставиха климатика с молба да дойдат да го изчистят с идеята да видя как го правят, но май не им се занимаваше и ми продадоха един спрей и ако не мога да се справя те ще дойдели срещу 40 лева да го изчистят.
    Питах ги в какво се състои изчистването и ще оголят ли питата за да се измие добре - отговора беше, че няма да е необходимо понеже климатика бил на три години и не бил толкова мръсен.
    Реших че 40лв. да пръскат спрея отгоре без да махат пластмасовото тяло не е оферта и затова се захванах сам..
    Този пост е редактиран от avenger; 20-12-15 в 17:49.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #5

    Отговор: Разглобяване / Сваляне на пластмасата на въртрешно тяло на климатик General ASHG 12 LECA /AOHG 12 LEC

    Само ще спомена, че освен топлообменника трябва да се почисти или поне да се направи оглед на турбината, че там е мешана скара от мизерии. Аз мойте ги чистя два пъти в годината основно с парочистачка и за сега са в добро здраве.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-12-15 в 17:49.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    23
    #6

    Отговор: Разглобяване / Сваляне на пластмасата на въртрешно тяло на климатик General ASHG 12 LECA /AOHG 12 LEC

    Отдолу се вижда турбината, мисля отдолу колкото мога да я почистя..
    Въпроса ми е мога ли да пръскам с тия спрейчета за почистване на климатици към турбината или с вода... мисълта ми е мога ли да я мокря..?

    P.S Ползвах този спрей, но никъде в упътването не пише дали се изплаква с вода след него или е без изплакване..: СПРЕЙ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА КЛИМАТИЦИ - БУУСТ - 500 мл. (AIR CONDITIONER CLEANER - SPRAY - BOOST - 500 ml.), цена и информация

    Този пост е редактиран от donchaz; 20-12-15 в 16:11.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #7

    Отговор: Разглобяване / Сваляне на пластмасата на въртрешно тяло на климатик General ASHG 12 LECA /AOHG 12 LEC

    В сервизното прекрасно е описано как се сваля корубата, от горната страна има доста щипки.

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    По принцип имаш два винта от към клемната кутия един от другия храй, два на дуното и евентуално като махнеш капака на кабелите може да има още един винт. Освен на винтове има и пластмасови зъбчета - горния край от към топлообменника. Пробвай да разкопчееш отгоре пластмасовата коруба и преди да свалиш корубата отвори клапите .

  10. Junior Member Аватара на doxr
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    128
    #8

    Lightbulb Отговор: Разглобяване / Сваляне на пластмасата на въртрешно тяло на климатик General ASHG 12 LECA /AOHG 12 LEC

    В крайна сметка никой не е отговорил на колегата пряко и точно.. Сега знае ли някой?

    .. в крайна сметка ми тр още 1 стол за да погледна отгоре - в двата края има пластмасова щипка, за която тр плоска отверка.
    Първо откачате отдолу, като ламелите да са на отворено.
    После откопчавате горе едновременно и целия капак излиза с приплъзване.
    На слагне надявам се е същото
    Този пост е редактиран от doxr; 27-12-17 в 15:04.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #9

    Отговор: Разглобяване / Сваляне на пластмасата на въртрешно тяло на климатик General ASHG 12 LECA /AOHG 12 LEC

    Аз не те разбрах!
    Питаш ли или отговаряш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. General ASHG 12 LTCA - изщракване във вътрешното тяло
    От mehanotehnika99 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 14-08-15, 23:02
  2. Вътрешно тяло General ASHG 12 LMCA
    От HePoH във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 13-02-15, 16:37
  3. Дразнещо силно жужене от външното тяло на General ASHG 12 LE
    От chefobg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 01-06-14, 20:43
  4. Проблем с климатик fujitsu ASHG 09 LECA
    От todor_bb във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 28-03-14, 09:41
  5. Запитване - General 12 Leca Конденза от външното тяло изглежда мазен..
    От donchaz във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 36
    Последно: 18-03-14, 14:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе