Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree5Одобрявам

Температура на изходящия поток въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #1

    Температура на изходящия поток въздух

    Здравейте.Искам да попитам знаещите каква е температурата на изходящия поток въздух.Имам три климатика,настроени на 24 градуса,вентилатор на авто.Притесняваме че единия духа по-хладно,още от как съм го взел.Предполагам че за отговора на въпроса ми няма значение кубатурата и изложението на стаите,затова ги спестявам.Единият е Хайер HSU-12HT03(B),монтиран 2004 год.-на клапите въздушния поток е 46 градуса.
    Другият е Фуджицу ASYA-12LGC,монтиран 2009 год.-на клапите въздушния поток е 36 градуса.
    Третият е Фуджицу ASYG-12LMCA,монтиран 2014 год.-на клапите въздушния поток е 50 градуса.......и термометъра просто свърши.
    Дерт ми е за втория-дали е така или просто е неправилен монтаж.Между другото,климатика се намира в стая 20 кв.м.,висока 2,60,с 4 см изолация на тавана от стиропор и външна на стената 6 см стиропор. с голем панорамен прозорец от смотана алумуниева дограма със смотан стъклопакет.Изложение север,изток ние и комшиите.Та въпреки неблагоприятните условия-достига зададената температура-ако съм му задал 18-прави 18,ако е 22-прави 22.Термометъра е в противоположния ъгъл на климатика.
    Моля за мнение и ако може некой собственик на същия климатик,да измери и напише стойностите при същите условия-24 градуса и авто.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    На 24 градуса авто ако ти изкарва 50 градуса LMCA-то работата хич не е добре от към изолация.
    Alexi одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #3

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    Ако е достигнал заданието климатика, за какво му е по-висока изходяща температура.Ако стаята е с по- добра изолация от останалите две логично е да поддържа зададената температура с по-малко усилия.По скоро на максимум можеш да направиш извод и пак зависи от входящата температура и от модела на климатика.

  5. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #4

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    Ами аз казах че термометъра свърши-просто е до 50 самия уред.Сигурно щеше да качи и още..Имам метео станция,може и с нея да пробвам.Ама LMCA-то не е проблем-там е най-уютно.Пък и не виждам какво общо има изолацията и температурата на изходящия поток въздух.
    Въпроса беше за Фуджицу ASYA-12LGC.Между другото забравих да пиша,че тия измерени стойности са при темперирани помещения и достигнати температури.преди малко след проветряване ,въпросния климатик стигна до 48 градуса.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    Бачка си идеално машината не и се коси.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    12LGC, при всичките му кусури, се справя много добре с отоплението, ако е правилно оразмерен. Ако поддържа заданието, не виждам причина да се притеснявате.
    necata2 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #7

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    Така не се мери темп. на инверторен климатик.Ако искаш да видиш дали е о.к. му задай 30 гр,след 10 тина мин,трябва да духа над 50 гр на максимален вентилатор.Иначе при поддържане може да падне и на 30 гр,като няма какво да наваксва.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Ами аз казах че термометъра свърши-просто е до 50 самия уред.Сигурно щеше да качи и още..Имам метео станция,може и с нея да пробвам.Ама LMCA-то не е проблем-там е най-уютно.Пък и не виждам какво общо има изолацията и температурата на изходящия поток въздух.
    Въпроса беше за Фуджицу ASYA-12LGC.Между другото забравих да пиша,че тия измерени стойности са при темперирани помещения и достигнати температури.преди малко след проветряване ,въпросния климатик стигна до 48 градуса.
    To за Фуджицу ASYA-12LGC няма от какво да се притеснявате, по скоро за LMCA-то би трябвало да има притеснения. Да работи една инверторна машина, при темперирано помещение, с изходяща температура над 50С, означава, че топлозагубите са огромни и машината е непрекъснато на макс, което хич не е добре.
    bobovo одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #9

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    ЪЪЪЪ,срам ме е да кажа,ама май тотално съм се объркал в писаниците в стремежа си ужким за по-точна представа.
    При LMCA-помещението не беше темперирано,там климатика работи много рядко-пуснах го със същото задание за сравнение с другото Фуджицу.Грешката е моя че съм ви подвел.
    Другите две помещения са темперирани.Сега пробвах по съвета на Rokera-Фуджицу ASYA-12LGC-на 30 градуса,вентилатор на хай-за около 3-4 мин стигна 50 градуса.И термометъра отново свърши.Нямам друг до повече.
    При тия показания да разбирам че всичко е наред и да не търся под вола теле,нали?
    Благодаря на всички за отговорите.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    Тия термометри от секс-шоповете ли си ги купувате? Много бързо свършват!
    DUNDURMA одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #11
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тия термометри от секс-шоповете ли си ги купувате? Много бързо свършват!
    Ха-ха,колко забавно...ми стаен термометър до 50 градуса,до колко да е...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #12

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Здравейте.Искам да попитам знаещите каква е температурата на изходящия поток въздух.Имам три климатика,настроени на 24 градуса,вентилатор на авто.Притесняваме че единия духа по-хладно,още от как съм го взел.Предполагам че за отговора на въпроса ми няма значение кубатурата и изложението на стаите,затова ги спестявам.Единият е Хайер HSU-12HT03(B),монтиран 2004 год.-на клапите въздушния поток е 46 градуса.
    Другият е Фуджицу ASYA-12LGC,монтиран 2009 год.-на клапите въздушния поток е 36 градуса.
    Третият е Фуджицу ASYG-12LMCA,монтиран 2014 год.-на клапите въздушния поток е 50 градуса.......и термометъра просто свърши.
    Дерт ми е за втория-дали е така или просто е неправилен монтаж.Между другото,климатика се намира в стая 20 кв.м.,висока 2,60,с 4 см изолация на тавана от стиропор и външна на стената 6 см стиропор. с голем панорамен прозорец от смотана алумуниева дограма със смотан стъклопакет.Изложение север,изток ние и комшиите.Та въпреки неблагоприятните условия-достига зададената температура-ако съм му задал 18-прави 18,ако е 22-прави 22.Термометъра е в противоположния ъгъл на климатика.
    Моля за мнение и ако може некой собственик на същия климатик,да измери и напише стойностите при същите условия-24 градуса и авто.
    Благодаря предварително.
    Аз съм с fujitsu asyg g12 lmca от скоро, да речем месец.
    Доста четох в интернет преди да избера какво точно да взема. Имаше модели на митсубиши и дайкин които бяха много добри, но цените им бяха умопомрачителни за нормалния българин. Та се спрях на този модел, като добра инвестиция за надеждност и качество.
    Монтираха ми го, след 2 дни започна тракане от вътрешното тяло, имало вентилатор там, и някаква втулка кръгла и малка бе сменена.
    Дойдоха студените дни като -12 -15 градуса вечер, климатика започна да духа студено на моменти, попитах търговеца от който закупих климатика, той ми каза: "не виждаш ли времето, минус 14 градуса е, нормално е" казах си ок.
    От тогава прави впечатление, че климатика работи постоянно, спира за размразяване, и продължава да работи пак, и това при температура 6/9 градуса. Питам го отново, "абе не трябва ли да спира този климатик, задал съм го на 22 градуса, а от 3 4 часа работи и не е спрял" отново получавам отговор, че няма проблем. Било нормално за инверторните климатици.
    Е хубаво де ама, ако е 9 градуса, и климатика е зададен на 22, не мисля, че би трябвало да работи постоянно ?
    Духа си хладко, като за 22 градуса вероятно, когато го намаля на 21/20 градуса, климатика изключва, защото е достигнал температурата вероятно.
    Не знам, доста съмнително поведение демонстрира този климатик за мен.
    И аз имам точно такива съмнения като теб за въздушния поток на горещ въздух, понеже ако духа топло, няма как да не достигне 22 градуса нали ? И какво има да размразява при 9 градуса ?
    Докато външното тяло работи и нагрява, духа адски горещ въздух, много над 22 24 градуса, след като спре, духа хладко но и с часове не достига зададената от 22 градуса температура.
    Нормално ли е това ?
    Този пост е редактиран от screamer; 07-01-16 в 15:31.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #13

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    нормално е за модела

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #14

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    Дори при 9 градуса размразява ?
    И това, че с часове не достига 22 градуса също ?
    То вярно, че компенсира май с малко по студен въздух зададената температура ако е завишена ?

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #15

    Отговор: Температура на изходящия поток въздух

    Колега прочети още малко-примерно това или това. Не всичко е на 100% вярно, но дава добра представа за принципа на действие на инверторния климатик.
    Този пост е редактиран от SPSt; 07-01-16 в 15:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Качване на аудио поток във видеофаил
    От ivanfotev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 07-09-11, 21:59
  2. Въздушен поток FTX GV-профилактика?
    От iwoto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 07-08-10, 05:44
  3. Температура на изходящият въздух от климатик
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 13
    Последно: 27-12-08, 19:54
  4. Свеж въздух
    От Bobsun5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-06, 14:34
  5. Oвлажнители за въздух
    От pimpirlit във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 17-11-05, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе