Резултати от 1 до 11 от общо 11

Качване на аудио поток във видеофаил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #1

    Качване на аудио поток във видеофаил

    Някой знае ли програмка (по възможност безплатна ) с която да сложа друг (втори, трети и т.н.) аудиопоток във видеофаил. По точно ще си разделя въпроса на две части:

    1.Как да сваля аудио поток от видеофаил. Хайде да не е ДТС, но поне АС3 - 6 канала.
    2.Как същия този аудио поток да го сложа на друг видеофаил, който е MKV.

    p.s. Благодарение на placidus въпросът е решен

    Моля модератора да изтрие темата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    95
    #2

    Re:Качване на аудио поток във видеофаил

    Понеже и на мен ми интересен въпроса можели малко инфо как се е решил?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #3

    Re:Качване на аудио поток във видеофаил

    Напишете как става и тук, звучи доста забавно !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #4

    Re:Качване на аудио поток във видеофаил

    Ако става въпрос само за mkv файлове, mkvmerge е решението. Това е безплатна библиотека за управление на mkv файлове, част от mkvtoolnix пакета. Има си и графичен интерфейс, който се сваля отделно - mmg.
    Разделянето на mkv файл на съставните му части (аудио, видео, субтитри) се нарича demuxing, а сглобяването muxing.
    Ето и подробни указания на английски: http://www.bunkus.org/videotools/mkv...merge-gui.html

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #5

    Re:Качване на аудио поток във видеофаил

    Да, с mkvtoolnix стана. Но наполовина
    С две думи, add-ва се първо MKV-то и излизат няколко реда:

    Видео поток
    Аудио поток 1
    Аудио поток 2
    и т.н. (колкото има)

    После се add-ва AVI-то с БГ-аудиото (или там, каквото сте решили да правите). Под първите редове се появяват и потоците (видео и аудио) на втория видео фаил.
    След това се маха отметката на видео потока от AVI-то (втория видео фаил, за да се качи само звука). Може да се махне отметката и на други аудио потоци, които няма да ви трябват. Така подготвените рабои се миксират с бутона долу в ляво и се получава изходния фаил.

    Обаче всичко беше ОК на компютъра. Като закачих диска в USB-то на телевизора, плеъра не разпозна видео фаила. А само така ми тръгват 3D филмите. Може би програмчето променя нещо във формата. По принцип, пак MKV се получи, но... А иначе, като прекодирам само звука от DTS на АС3 с PopCorn AudioConverter (защото тъпия плеър на ТВ-то няма кодек за DTS), нещата са идеални. Ще трябва май да изчета онова инфо от горния пост, ама с моя английски.......


  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    95
    #6

    Re:Качване на аудио поток във видеофаил

    Мен по скоро ме интересува как се синхронизирва аудиото с картината.
    Примерно имам .avi файл с английско аудио (или DVD) и съм записал от Диема филма с BG аудио как да го сменя аудиото и същевременно да го синхронизирам. Смяната в DVD e ясна но синхронизацията ми куца.
    За смяна на потоците пробвай от медиа плеъра дали няма да може да се избира.
    Специално за .mkv съм пробвал на ТВ Самсунг с вграден плеър и не познава вторият поток пуска си тоя който е първи.
    Имам и WD той дава да се избира потока но на на .avi, на .mkv не съм пробвал при него или пък не помня

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #7

    Re:Качване на аудио поток във видеофаил

    За смяната на аудио потоците, точно това правя. Проблема е, че след прибавянето на новия аудио поток, плеъра изобщо не ми пуска видео фаила.
    А за синхронизацията - мисля че имаше настройки да се измества по време, да се измества по обем и други такива, но не съм го пробвал. Май ще трябва да четем инфо-фаила подробно.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #8

    Re:Качване на аудио поток във видеофаил

    Здравейте.
    Пробвай с по стара версия на mkvmerge -примерно 3.X.
    И при мен беше така, но с по старата версия всико е о.к.
    Тази гимнастика я правя за да сглобя филмчета с HD video и BG audio за сина ми.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #9

    Re:Качване на аудио поток във видеофаил

    Стана
    С версия 2.2.0. На Рапунцел и разбойника 3D, БГ аудиото пасна идеално. На Ледена епоха 3D леко се разминава, но ще чета, експериментирам и после ще пиша тука за резултата.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #10

    Re:Качване на аудио поток във видеофаил

    Значи:
    На mkvmerge, като заредите всичко за миксиране, избирате аудиото, което ще се синхронизира и после на Format specific options -> Delay пишете (в милисекунди) колко избързва аудиото (ако изостава, слагате минус отпред). Това е.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #11

    Re:Качване на аудио поток във видеофаил

    ... а от къде може да си намерим аудио потоци за филми ?!?!?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем със качване на снимки
    От fen./hitachi във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 03-07-12, 21:48
  2. Въздушен поток FTX GV-профилактика?
    От iwoto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 07-08-10, 05:44
  3. Проблем с качване на картинки
    От mistara във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 05-09-06, 03:11
  4. Качване на java игри.
    От Julian във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 12-05-05, 21:23
  5. Проблем с качване в интернет!
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 17-03-03, 23:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе