Резултати от 1 до 11 от общо 11

Въздушен поток FTX GV-профилактика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #1

    Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    Здравейте,

    Онзи ден си прокарах ръката по дължината на вентилатора и установих , че въздушния поток не е равномерен.Като движа ръката от дясно на ляво има следните зони-отначало силен поток (в самото начало),следва зона от която не излиза никакъв въздух(така до средата) и втората половина си духа цялата(разбира се решетките са насочено по средата).
    Прифилактика не е правена-климатика е на 2 год.
    Интересно е , че в другата стая на Панасоника се обособяват същите зони , с разликата че по средата потока намалява , а не изчезва напълно както е при Дайкина.

    Нормално ли е? За профилактика ли съм?

    Благодаря,


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Re:Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    Спри машините, отвори внимателно клапите на ръка и огледай с фенерче добре турбините. Ако забележиш наслоявания, значи наистина си за профилактика. Има ли замърсявания, няма добро обдухване на изпарителя и се влошава работата на климатизатора.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    Филтрите чистиш ли си редовно?

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #4

    Re:Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    Ами със сигурност не ги чистя на 2 дедмици , както четох някъде.Може би на 2 месеца.След като забелязах това ги почистих и дори пробвах без филтри-промяна нямаше.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5

    Re:Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    Ами при това положение, викай техник да огледа машината и ако има нужда от качествена профилактика, да ти направи такава. Пак натъртвам на качествена - вътрешното тяло трябва да бъде демонтирано и разчовъркано до такова състояние след измиване на всички компоненти
    Следва сглобяване и връщане на адреса.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #6

    Re:Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    Уау.Изглежда ми страшно.Някакси немога да се доверя на тез техници за да позволя да ми "разпарчосат" климатика.После да не ми върнат 1 торба части и да кажат: - Тва артиса.

    Вчера светих с фенер , както ме посъветва по-горе и бинго - по перката имаше напластен прах.

    Сега относно профилактиката - Няма ли начин без това цялостно разглобяване.Все пак машината е изключително безшумна и си мисля , че при сглобяването няма да може да се напаснат частите като във фабриката!



  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    хахахахах
    Няма такова нещо...Дайкин е една от малкото машинки на пазара ни,която е направена и с мисъл за ремонтопригодност,лесно разглобяване и сглобяване. Ако техника е в час,няма начин след това "вмешателство" да не се напаснели частите и да се появи шум или вибрации....Аз от 5 г работя само с тая марка,направил съм поне няколкостотин профилактики и нямам оплаквания от подобно ествство...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    Вентилатора може да се почисти дори без да се маха. Вкраен случай може да се махне за по-добро изчистване, но да се разпарчалоса така климатика е абсолютно безсмислено. В последно време тактиката ми е да не изсущавам климатика като е работил на охлаждане, защото точно тогава се напластява прах по вентилатора, а топлообменника се чисти много по-лесно като се вмирише.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #9

    Re:Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    Vanko,

    С горния си пост не искам да обидя никой, просто аз немога да знам дали хлапака , който ми пратят ,е разглабял стотици дайкини или си прави сефтето.

    Julian - би ли обяснил какъв е начина за почистване без разглабяне.По-слонен съм да опитам сам да го направя.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #10

    Re:Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    Аз си мисля за това http://www.volta.bg/index.php?page=item&itemID=16080 , дали ще се справи?

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #11

    Re:Въздушен поток FTX GV-профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от iwoto
    Уау.Изглежда ми страшно.Някакси немога да се доверя на тез техници за да позволя да ми "разпарчосат" климатика.После да не ми върнат 1 торба части и да кажат: - Тва артиса.

    Вчера светих с фенер , както ме посъветва по-горе и бинго - по перката имаше напластен прах.

    Сега относно профилактиката - Няма ли начин без това цялостно разглобяване.Все пак машината е изключително безшумна и си мисля , че при сглобяването няма да може да се напаснат частите като във фабриката!


    Има начин и без да се сваля цялото тяло ,но така или иначе ти трябва техник...не си прави експерименти - понякога са доста по скъпи от една заплатена профилактика.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Качване на аудио поток във видеофаил
    От ivanfotev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 07-09-11, 21:59
  2. Много ли са 45 лева за профилактика?
    От zaho_cool във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 105
    Последно: 12-07-10, 15:46
  3. И моят ред за профилактика дойде ...
    От roskos във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-09, 23:00
  4. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе