Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59
Like Tree85Одобрявам

Fujitsu General AOYG18LFC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #16

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Да бе да! Как с 10-ка отоплявам близо 30кв.? Айде да са ме излъгали че е 12-ка вместо 14-ка, да, ама ти изби рибата май?

    - - - - - - - - - -

    И Шарпа е 7-ца с номинал 3.2kw? Добре, няма лошо!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #17

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Дайкина от подписа ми е 28ца с 3.6кв номинал на отопление, по нашите "стандарти това си е яка 9ка или както вносителя е написал в наименованието на машината 25.
    14ката/40ка отдава поне 5кв. номинал на отопление - за пример мога да посоча 14ка Нокрия за европейския пазар.

    пп. SPSt не случайно се пошегува, че единствената 14ка в подписа ти е Панасоника

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #18

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Както и да е. Не съм спец, щом е така, така да е! Поне разбрах, че имам яка 10-ка, с която отоплявам 30кв., и яка 7-ца с номинал 3.2kw.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #19

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    ruuni9, твоето фуджицу в режим отопление има номинал 4.0 kW ,което е точно 13652 BTU. Максимално се развърта до 24573 BTU. Шитнята 14LMC има номинал в режим отопление 17065 BTU и максимал 20478 BTU. При отрицателни температури, бръмчалника ще излети от конзолите, въпреки че и двата модела са с Toshiba компресор. Само че, при теб е двойнороторен. Както и да го погледнеш, издиша преда японеца, набеден за 10-ка... Така че, "заеби" кой как ги определя твоите машини. Явно още хора не могат да разберат, че машина се избира по мощност в съответния режим, а не по това кой как го определя....
    zxc0, ivan74, SPSt и 4 други харесват това.

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #20

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Благодаря Сашо! Таман щях да копирам линка за Фуджицуто от сайта ти, да видят какво пише за яката 10-ка, ама ти ме изпревари! Японеца чака извинение за това, че бе набеден от двамата подценили го!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #21

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Не искам да ви прекъсвам спора, но имам 1 въпрос. Проблем ли ще е ако сложа 18-ката от заглавието? В смисъл какви ще са минусите? Тъй, като бюджета е малък, а тази 18-ка мога да я взема на половин цена горе долу с оставаща гаранция 3 месеца. Има и едно Митсубиши, като алтернатива, но вече с изтекла гаранция пак 18-ка. И другия вариант е ново Chigo. Така, че ако е проблем тази 18-ка ще си пусна тема за съвет в правилния раздел. Довечера ще мога да пусна и точни размери на помещението, че тези 29кв. са малко на изуст.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Няма да е проблем.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-12-16 в 10:09.
    ruuni9 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #23

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Благодаря Сашо! Таман щях да копирам линка за Фуджицуто от сайта ти, да видят какво пише за яката 10-ка, ама ти ме изпревари! Японеца чака извинение за това, че бе набеден от двамата подценили го!
    Никой не е подценил машината, самият факт че се справя в 30кв е достатъчно красноречив. Просто се отклокихме от темата с номенклатурата и пустите британски единици...
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 22-12-16 в 11:45.
    Aleksandars, SPSt и rosswen харесват това.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #24

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Не само се справя, а и без проблем си поддържа зададената температура! Дори и на -10гр наскоро работеше перфектно! Външното тяло работеше все едно не е -10гр а +10гр! Не се хваля, не е реклама на звяра! Изключително съм доволен от точно този модел и го препоръчвам, ако на някой му предложат такъв! Успех на всички и Весели /топли/ празници!
    Aleksandars одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #25

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    ruuni9, не мога да подценя японска машина след като имам 4 такива, За друго ставаше въпрос-търговците съвсем некоректно определят машините си по максимал на отопление, а не по номинал на охлаждане, както е редно. Затова трябва да се гледат мощностите, а не BTU, които ти съобщават в магазина. Важно е колко топлинна мощност ти отдава машината, а не за колко BTU ти я е продал търговеца.

    ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!
    zxc0, ivan74, tony34al и 2 други харесват това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #26

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Абсолютно съгласен с горното. И все пак,Руни, правилното определяне на една машина, дали е 9ка, 12ка или друга се прави по хладилната мощност на номинал, която при теб е 2.8кВт. И моята 28ца се развърта яко, но си е 10ка.
    SPSt, ruuni9 и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #27

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Абсолютно съгласен с горното. И все пак,Руни, правилното определяне на една машина, дали е 9ка, 12ка или друга се прави по хладилната мощност на номинал, която при теб е 2.8кВт. И моята 28ца се развърта яко, но си е 10ка.
    Ok, съгласен! Предлагам да спрем дотук, че досадихме на всички! А и темата е друга! Най-важното е машините да са точно оразмерени, да си вършат работата за която са монтирани и да сме доволни от тях! Аз определено съм! Надявам се при всички да е така!
    Живи и здрави бъдете! Идва Коледа! Бъдете по добри към Вашите близки и хората около Вас!
    Весели празници на всички!
    bobovo, zlobarov и zxc0 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #28

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Току що премерих стените и сметнах квадратурата и кубиците.
    26кв. метра е помещението. Външните стени са 6,90м. и 4.4м. Приблизително 66.5 куб. метра е помещението.
    Прозорците са с площ 9.5кв. метра.
    Въпросният климатик Fujitsu General AOYG18LFC мога да го взема както казах на половин цена ползван по-малко от 3 години и все още в гаранция.
    От вашите мнения съдя, че идва голям, но на тази цена дали има заслужаваща си алтернатива?
    И все пак има ли някакви възможни минуси от това, че климатика е по-голям? Ще работи ли в инверторен режим?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #29

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Asgard, голямата машина може да работи като по малка, но обратното е невъзможно. Модела е добър и ще Ви свърши работа. Един съвет - преди да закупите машината, е добре да се направи профилактика и тогава да Ви се монтира.
    hitman0013, ruuni9 и rosswen харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #30

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Мерси на всички за съветите и полезната информация. Взимам тогава въпросния климатик и след една профилактика (както Aleksandars ме посъветва) ще се монтира. Като поработи малко ще споделя мнение за работата на климатика.
    Благодаря още веднъж и весело изкарване на празниците
    Aleksandars, hawai76 и ruuni9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе