Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 59 от общо 59

Fujitsu General AOYG18LFC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #46

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    ......важно е и какви загуби имаш.
    Нокрията може и в 30 кв да не се справи ако топли улицата
    Много точно казано!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #47

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Уникално топлещ климатик и много подходящ за промишлени и търговски помещения. Вътрешното бива от към шум за големи помещения, но външното....не бих си го сложил под прозореца на хола, още по-малко където спя. Уникално шумно външно тяло....като на повечето от марката.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #48

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Около мен са 3 18-ки и една 24-ка, няма проблеми със съня и шума.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #49

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Днес при външна 2-3 гр. си ковеше заданието от 25 гр. в 2 помещения около 45 кв.м. , но външното се опитваше да излети. Може да има значение, че е на тераса на подови стойки без анкериране, но......не бих си го причинил в къщи.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #50

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Те малко хора си слагат 18ски в спалните...


    п.с. кръстника е много доволен (в коридор/стълбище).
    Външното на шум е като Нокрията - едно до друго са.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #51

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Старата нокрия да , но новата няма нищо общо от към шум на външното .
    Моето външно е закачено под прозореца и спя в тази стая . Единствено като се развихри над 1500 вата може да се чуе компресор.
    Стара нокрия в това отношение си е доста по- шумна .
    Чисто визуално външното на старата е по- малко от новата

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #52

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Те малко хора си слагат 18ски в спалните...


    п.с. кръстника е много доволен (в коридор/стълбище).
    Външното на шум е като Нокрията - едно до друго са.
    На вътрешното ще мога да спя, но външното да е през 2 помещения.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #53

    Fujitsu General AOYG18LFC

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Старата нокрия да , но новата няма нищо общо от към шум на външното .
    Моето външно е закачено под прозореца и спя в тази стая . Единствено като се развихри над 1500 вата може да се чуе компресор.
    Стара нокрия в това отношение си е доста по- шумна .
    Чисто визуално външното на старата е по- малко от новата
    Външното на LFC е много подобно на старата Нокрия. Не само визуално външното на старата Нокрия е по-малко от на новата. Новата е с по-голямо.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #54

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    На вътрешното ще мога да спя, но външното да е през 2 помещения.
    Вътрешното си е направо тихо на първите 3 степени. в голямо помещение се усеща доста мазно. Спи се перфектно, шумът е доста плътен и унасящ. Спал съм 2-3 пъти при такъв.
    За външното не ми е правило впечатление. Все пак в две помещения 45м2 и 25С ..... може да си го хванал доста над номинал. 2.87кВ му е максимума. Няма как да не излита.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    68
    #55

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Аз имам 18 LFC в 38 м2, при мен пък се наблюдава обратния случай, външното е много тихо за децибелите които му дават, а вътрешното ми идва шумничко (с изключение на режим Quiet). Но предполагам, че за това допринасят и големите дебити, които има вътрешното тяло.

    Обаче друго ме притеснява в машината, имам я от февруари 2019, не е работила при големи студове (от Варна съм), та сега като почна да захлажда повечко ми прави впечатление, че при зададени 24-25 С, не може да прескочи 20-21 С в продължение на няколко часа работа. Това са наблюдения от вчера и днес. До сега сме го настройвали на 22 С и е правил 21 С. Иначе вечер се настройва на 18 градуса, тогава поддържа 17. Измерването правя с едно дистанционно на друг климатик (конвенционална Osaka) с вграден термометър (смятам, че мери коректно), на около 3м от климатика и на 80см височина от пода, но един градус разлика е приемлив.

    Помещението е 38м2/100м3 югозапад, в къща (гр.Варна), долния етаж не се отоплява, от горе има тавански етаж, също не отопляван. Половината стени са външни с 5см външна изолация от стиропор, вътрешните стени и те са към неотопляеми помещения, PVC дограма, не съм мерил квадратура, но не е малка.

    Допускам че има големи загуби, но въпреки това да работи с часове и да не успее да достигне заданието .... не знам. а и четейки форума какви ли не мисли ми минават, това кофти монтаж, малко фреон, въздушни джобове около вътрешното тяло и др.
    Този пост е редактиран от valio_; 04-12-19 в 16:44.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #56

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    То възприятието за шум при всеки е различно, но истината е, че шумът си е шум колкото и нисък да е той. Лично аз ако трябва да избирам, предпочитам по-високи децибели с по-ниска честота от колкото обратното. Та шумът от 18LFC ми допада. Ако мога така да се изразя.

    - - - - - - - - - -

    Остави го да работи една седмица на постоянни градуси без да го пипаш. Загубите са ти големи. Това с 5-те сантиметра не е изолация.

  14.  
     
  15. DMC
    DMC е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    София
    Мнения
    1
    #57

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Моят general ASHG18LFCA- имам го от есента на 2017г.,поставен е в първи етаж на къща гр.Пазарджик с изложение югоизток, помещение от 45м2 , 128 м3 , дограма алуминиева без стъклопакет , (мисля да сменям стъклата), 19м2 прозорци, две външни стени до към 0 гр -1гр. топли без проблем. Вътрешното тяло е много тихо не се усеща, външното при минусови температури почва да бучи , при 0, – 1 и надолу почват едни дефрости през половин час .
    Този климатик има ли подгрев на компресора?

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #58

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Изчислявал ли си си загубите на това помещение?
    Знаеш ли, че от тези 19м2 единично стъкло ти бягат по 2.6kW при -1 външна и 22 вътрешна температура! И това само от Стъклото. като сложим и загубите от алуминия, надхвърлят 3 киловата. Вероятно нямаш изолацоя и на външните стени.
    Та той климатика започва да работи към максимума още около 0 градуса. Как няма да дефроства на половин час.
    Сложи му една Мидея 12 да му помага и ще ги разреди.
    Този пост е редактиран от mimojef; 04-12-19 в 21:30.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    68
    #59

    Отговор: Fujitsu General AOYG18LFC

    Малко по-нагоре писах за 18LFC, как при около 0 С външна температура ми ги няма 4 градуса от заданието, еми ... няма да ги има. Като сложих термометъра до вътрешното тяло, нещата се изясниха, там 24 С (както е по задание), на 3м от него 20 С. Не съм предполагал, че може да загубите да са толкова големи, но факт.

    Добре, че когато избирах климатик и се двуомях между 18LFC и 18Suzumi+, избрах LFC. Въпреки, че Suzumi-то беше с 400лв по-евтино, с по-голяма гаранция и с двойнороторен 1200W компресор.
    Този пост е редактиран от valio_; 06-12-19 в 15:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе