Страница 24 от 26 ПърваПърва ... 142223242526 ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 376
Like Tree288Одобрявам

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #346

    Отговор: 09-12 KMTA

    Тази тема замря.

    Аз и тази зима ще избутам с 12-ката,че теца не можаха да го свържат навреме. Не ползвам ватметри, при задание 24 градуса си поддържа 22-23 градуса в 26 кв хол с отворени врати към коридор и спалня на 1-ва степен.

    Като недостатък за 1.5 години ползване, мога да обобщя, че в режим на отопление на 2-ра степен и нагоре е шумен по моите критерии и около 0 градуса има навика да дефроства без нужда на около час-час и половина. За щастие дефроста е почти безшумен и трае няколко минути. Ще отбележа също, че клапите са абсолютни безшумни.

    В режим охлаждане е перфектен, както всеки друг климатик в този ценови клас.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 15-12-21 в 19:29.
    bobivg одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    13
    #347

    Отговор: 09-12 KMTA

    Да верно замря темата. Сега ги дават отрицателни температури. Дайте пак да видим след две години дали излизат недостатъци. Задега бачка само къде духа постоянно и съм съгласен за дефростите около 0 градуса ама като гледам има мъглица затова ще да е иначе топли с яко духане не намаля оборотите при студ . Здраве да е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #348

    Отговор: 09-12 KMTA

    Имам 12ка от модела и НЕ бих го препоръчал или купил отново. Ползва се втора година в хол 24кв с отворена към малък коридор врата, ново строителство, среден етаж и източно изложение в Пловдив.Зимата настроен на 23/24 гр. на отопл. вентилатор ауто, ако вън не е много студено(под нулата) много често работи на постоянен он/офф и понеже външното тяло е монтирано на терасата на спалнята заради шумното развъртане на компресора буквално през 3мин,съм принуден да го спирам или усилвам. С тампони с прекъснат болт е, от фирмата която го монтира казаха, ми те тия кмта са така шумни...ама добре топлели....на охлаждане става. Като цяло не съм никак доволен.
    Alexi, corsairman01, ponyasd и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #349

    Отговор: 09-12 KMTA

    Що не пробва вентилатор, различен от AUTO?
    Максимален примерно или 3-та!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #350

    Отговор: 09-12 KMTA

    Прекалено шумен е на 3-та, да не говорим на максимална степен.

    На мен ми е странно, че му е шумно външното тяло. При мен почти не го чувам, въпреки че и при мен е монтиран на терасата на сантиметри от вратата на терасата.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #351

    Отговор: 09-12 KMTA

    По ринцип Фуджицу на Auto бичи на 3-та, (пише го във всяко сервизно) и при нужда качва или сваля на 4-та или 2-ра.

    А щом въпросното KM бичи on/off с 24C задание Auto вент при около 0C, явно апартамента е добре изолиран и е трябвало да заложи на 9-ка.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #352

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    По ринцип Фуджицу на Auto бичи на 3-та, (пише го във всяко сервизно) и при нужда качва или сваля на 4-та или 2-ра.
    ...
    Глупости. Колко Фуджита имаш, а не си разбрал как работят!
    Пише в ръководството, но не си го чел май.
    На Ауто, вента работи според разликата между задание и колко градуса е в стаята. Колкото е по-близо до заданието намалява вентилатора до 2ра, дори до 1-ва(това рядко се случва разбира се). Може да духа по-студено на 4-та, за сметка на доста по-топла струя на 2-ра. По-вероятно да се успи и да работи ОН-ОФФ.

    При различен от Ауто, примерно на 4-та дори, вента се управлява от темп. на вътрешният ТО. Ако температурата му е ниска(според колко се е напънал компресора), може да кара на 2-ра или 1-ва(по-рядко) или 3-та, не е задължително да стигне 4-та! Тук няма как да духа студено на 4-та, но може да духа по-хладно на втора. Доста по-трудно е успиването при фиксирана 3-та примерно.
    Разбира се може да се случат гранични условия, такива че работата да изглежда еднаква, но не е.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #353

    Отговор: 09-12 KMTA

    Искаш ли да ти направя извадка от сервизните им, или сам ще си прочетеш?


    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #354

    Отговор: 09-12 KMTA

    Аз моя никога не съм го виждал да пада на първа степен на вента на ауто. Не познавам и някой с Фуджитсу да го е виждал. Мисля,че така си е програмиран този режим.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #355

    Отговор: 09-12 KMTA

    пада само ако си задал 20° или по малко и няма да догонва
    zxc0 и gurcayy харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #356

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    Искаш ли да ти направя извадка от сервизните им, или сам ще си прочетеш?
    Няма нужда, чел съм ги и на KMTA няма нищо различно.
    Ако си задал над 3гр. повече от стайна ще отиде на 4-та скорост, ако си задал 1 повече ще кара на 2-ра, ако си уцелил точно около 2гр. разлика тогава ще влезе на 3-та.
    Колкото са по-големи загубите ще изтърва температура и съответно ще качва вента и обратно.
    Няма принцип при който да работи на 3-та и от нея да стават корекции. На коя ще кара, зависи от разликата стайна/задание.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #357

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Няма нужда....
    Това пише в сервизното (подчертаното с червено), а кой как го тълкува отделен въпрос... На 15год. ми General, управлението на вента е по същия начин, а така също и на останалите ми клими от групата.

    Толкова по темата за Ауто вентилатора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #358
    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Що не пробва вентилатор, различен от AUTO?
    Максимален примерно или 3-та!
    Не мисля че ще има ефект, може би на първа, но най-вероятно няма да достига темп. А знам че в режим отопление най-ниска степен на вент. не е много добре. Пробвал съм режим на нисък външен шум, ефектът е минимален. Без да съм специалист смятам, че климатика няма т.нар. нисък мин. И оттам му идва проблема и все си мисля че в този ценови диапазон има и по адекватно работещи машини? Преди две години, когато го купувах за същите пари(1300 с монтаж)ми предлагаха мхи
    стандарт и някакъв дайкин, но избрах този заради високата отдавана мощност при отопление 5кв(по спомен).

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #359

    Отговор: 09-12 KMTA

    Мисля че за втори път ти го казвам вече:
    Това е само за режим "FAN" - и си избрал Auto за силата му - все на някоя трябва да работи и тя е медиум.
    Как се държи вентилатора при различните режими е описано в съответните точки, нас ни интересува т.5(режим HEAT) и т.6(ограничения пак за режим HEAT)
    2. FAN OPERATION
    3. COOLING OPERATION
    4. DRY OPERATION
    5. HEATING OPERATION
    6. COOL AIR PREVENTION CONTROL (Heating mode)
    rosswen одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #360

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Мисля че за втори път ти го казвам вече:
    Аз пък не мисля, че споря с теб за това как се управляват скоростите при режим Auto (стайна темп) и ръчно избрана скорост по темп на TO.

    Мойта дългогодишна практика като потребител ми показва, че ме топлят най-добре на Med, като си регулира, на Med+ и Low според зависи.... нагоре съм чувал само 9-ката да качва, може би и идва малко голямо помещенето, останалите бачкат на Med и Low.
    На Auto, при определени условия излишно се напъва на High (което вече ми е неприятно шумно) понякога, затова и не я предпочитам/използвам.
    С дистанционното си играя в началото и в края на сезона, през останалото време много, много рядко ми се налага да правя корекция на темп.
    Този пост е редактиран от morfei1; 23-12-21 в 16:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе