Страница 9 от 26 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 376

09-12 KMTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    11
    #121

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от sveto82 Виж публикацията
    the inquirer чесно не съм на ясно с работата на климатиците това значи ли че съм взел кофти климатик за 16кв стая т.е. е слаб за отопление ... П.С. копресора е слаб ли

    - - - - - - - - - -

    от фирмата ме увериха че няма да имам проблем бил хубав и предостатъчен за стаята ми даже и при -15 щял да работи без проблем понеже нямал да се форсира заради квадратурата и ми казоха че е най добрия избор до 1400лв

    Аз съм със същия климатик,както ти писаха по-горе,ако държиш температурата да ти е по термометър си го настрой от дистанционното..И според мене,когато ти достигне 22 градуса, а си му задал по дистанционното 23,той дефакто си е достигнал температурата и спира и след малко пак почва,което според мен е нормално за да не ти харчи излишно ток? Не съм спец, просто изразявам мнение...Според мене си му задай 25-26 градуса и гледай как ще ти затопли стаята...А на пича по-горе мога да му кажа да е жив и здрав,щото хем ми топли, хем ми е безшумно,което за мен си е важно.
    Този пост е редактиран от dzsa1990; 05-12-19 в 10:52.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #122

    Отговор: 09-12 KMTA

    Нищо и няма на машината, стига сте търсили под вола теле.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #123

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от dzsa1990 Виж публикацията
    А на пича по-горе мога да му кажа да е жив и здрав,щото хем ми топли, хем ми е безшумно,което за мен си е важно.
    Със здраве да си го ползваш и да те топли, като захладнее.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #124

    Отговор: 09-12 KMTA

    През последните зими всички климатици топлят яко Я да е една зима като 2012 да се види как клякат машини с външни по 35+ кила.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #125

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от sveto82 Виж публикацията
    the inquirer чесно не съм на ясно с работата на климатиците това значи ли че съм взел кофти климатик за 16кв стая т.е. е слаб за отопление ... П.С. копресора е слаб ли

    - - - - - - - - - -

    от фирмата ме увериха че няма да имам проблем бил хубав и предостатъчен за стаята ми даже и при -15 щял да работи без проблем понеже нямал да се форсира заради квадратурата и ми казоха че е най добрия избор до 1400лв
    Климатика ще си свърши работата. Ако ви е студено, просто вдигнете температурата и не го мислете.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    11
    #126
    При външна температура - 5* и разтворени врати към спалнята и коридора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #127

    Отговор: 09-12 KMTA

    Чакай да задържи няколко дни отрицателни температури и ще подновим темата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #128

    Отговор: 09-12 KMTA

    Знам ,че може машинките да ти изглеждат анемични , но фуджитата топлят !
    Специално този модел не ми е познат , но като знам как топли базовия им модел ЛЛЦЦ изобщо няма фа ги усети тия 16 кв.
    Аз гърча 2-12 ки пак с по 25 кила външни в 90 кв офис вече 5 години и не се предават !
    Рядко се оставят да работят денонощно .В повечето случай вечер се спират и сутрин се пускат пак.
    Фуджаците някак си изкарват максималното от хардуера който имат.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #129

    Отговор: 09-12 KMTA

    Цитат Първоначално публикувано от sveto82 Виж публикацията
    the inquirer чесно не съм на ясно с работата на климатиците това значи ли че съм взел кофти климатик за 16кв стая т.е. е слаб за отопление ... П.С. копресора е слаб ли

    - - - - - - - - - -


    от фирмата ме увериха че няма да имам проблем бил хубав и предостатъчен за стаята ми даже и при -15 щял да работи без проблем понеже нямал да се форсира заради квадратурата и ми казоха че е най добрия избор до 1400лв
    Задай му 25-26-27гр. и ще видиш дали е слаб.
    Как реши, кой термометър е по-верен?
    Той мери темп. на тавана и се надява надолу да с около 2 гр. по-ниска. Ако стаята ти има по-голяма разлика под таван, той няма как да го знае.
    Имаш ДУ в ръцете - цъкай нагоре докато ти хареса!

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #130

    Отговор: 09-12 KMTA

    Като се замисля, че старата ми конвенционалка Мидея с тегло 26кг на външното тяло топлеше при над минус 20 15м2 стая през 2012 и не умря(както предполагах), то машина по-мощна и с по-нова технология, не мисля, че ще има проблем дори и при минус 15.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    4
    #131
    С 12-ка кмта при -8 ( на усещане, а -4 на прогноза) на 27м2 стая, без комшии от никоя страна, на зададени 24 гр на височина 1,8м температурата е 25 гр, на височина 0,6м 21,3, втори етаж съм Варна местност Траката на баир с постоянен вятър. Не съм изключвал от последния ми коментар 10-и октомври, държа го на ауто и според мен не спира много, много духалката, безшумен е, климатика направи консумация 35/40 лв за всеки от месеците до сега. Пътищата са му около 2 м. Чакам тежките зими и ще пиша пак.

    - - - - - - - - - -

    За сравнение в разходите, мин зима бях с конвектори теси един 2,5 кв и помощен в другия край 1,5 кв с електронни термостати( уж 30% по икономични от тези с механичен). Стоях цяла зима на студено и плащах сметка за ток по 280 лв за двустаен като в спалнята съм със стар дайкин 7-ца. Сега за същия месец платих 110 лв. За мен климатика работи и съм доволен( за сега), но не съм критерии, след сопите от конвекторите всичко ми се вижда добре

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #132

    Отговор: 09-12 KMTA

    Измери температурата по диагонал, най-далечната точка на климатика и до прозореца и резултата ще е друг. Освен това в апартамент има коренна разлика. Така поднесена информацията ще заблуди потрбителите, че този климатик става и за къща, а в толкова голяма стая и дрон да лети ще е тихо.

    Sent from my m8 using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #133

    Отговор: 09-12 KMTA

    [QUOTE=konstan696969;950547] Чакам тежките зими и ще пиша пак.

    Наистина, споделяй от време навреме, защото и аз се чудя,дали да не слагам 12-ка(не съм решил още,дали kgta или ltca)в 28-30 кв.м.всекидневна.14-ка ми се струва,че ще е преоразмерена,защото съм на втори етаж в сграда с 10см.топлоизолация на външната ми западна стена.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #134

    Отговор: 09-12 KMTA

    [emoji106]
    Този пост е редактиран от stoianmitkov; 10-01-20 в 12:19. Причина: .

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    4
    #135
    Днес е доста топло и без вятър 7 гр., по диагоналите е 20 гр на височина 60 см и настроен климатик на 22 в центъра на стаята на същата височина е 22, а на нивото на главата (1,70 м) е 23 гр. Ще замеря довечера в 22:00 и ще пиша пак. Но, за къща или 30 кв2 стая не мисля, че ще се справя, все пак е клас от 1300 лв, можеби 12-ка от тези по 1700/800 лв ще се справя, но по добре ще е 14. Лично мнение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 26 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе