Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 132
Like Tree112Одобрявам

Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #46

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Според мен ще има много нисък минимум под 100W, но надали този който би си го купил ще даде пари за ватметър.
    HEATING OPERATION
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobivg; 07-08-20 в 22:18.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #47

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    При тоя минимум в режим отопление ще има оплакване, че климатика духа студено.
    Всъщност не видях някой от форума да го има, за да почерпим информация от извора.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 07-08-20 в 22:31.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #48

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Днес ми монтираха въпросният климатик 9,пуснах го да охлади стаята справя се добре стаята е 13 кв.,33 куб.
    Но забелязах че като стартира вътрешното тяло започва плавно да бръмчи като повишава звука за около 5 сек. И след това тръгва нормално ли е

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #49

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Шума от вътрешното тяло или идва или от външното? Качи един запис да го чуем звука.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #50

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Нормално е. Сложили са му евтин АС двигател.
    (научи се да пишеш правилно)
    Genadi80 одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #51

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Чува се от вътрешното тяло от дясно до захранването,само като е в режим охлаждане,чува се и фреона
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #52

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Чувва се бръмченето на компресора - нормално е.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #53

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Явно си на къси тръби и са ти опънали снопа прав, между външно и вътрешно и предава звук към вътрешното. Ако е така е хубаво да се направи една завъртулка, за да се демпват вибрациите по тръбите и да изгаси шума.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #54

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Цитат Първоначално публикувано от ddd7660 Виж публикацията
    Чува се от вътрешното тяло от дясно до захранването,само като е в режим охлаждане,чува се и фреона
    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Явно си на къси тръби и са ти опънали снопа прав, между външно и вътрешно и предава звук към вътрешното. Ако е така е хубаво да се направи една завъртулка, за да се демпват вибрациите по тръбите и да изгаси шума.
    Тръбният път е 4м. Извит е на 3 места,чува се само на охлаждане

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #55

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Дупката в стената запушена ли е?

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #56

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Аз чувам преминаване през някаква резонанса честота идваща от външното тяло. Може да е от някоя ламарина и тогава проблема се решава лесно.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #57

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Дупката е подмазана,от външното тяло не се чува нищо,звукът е от вътре в дясно до захранването
    получава се само на охлаждане като стартира климатика и е в интервал от 10 сек. после спира и така при всеки старт
    Утре ще звъня на фирмата да го погледнат явно има проблем,вдругата стая съм със fujitsu LMCA няма тези шумове като база за сравнение
    Този пост е редактиран от ddd7660; 30-08-20 в 14:06.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    9
    #58

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Имам този модел от 1 година в моя случай 12-ка, с която отоплявам помещения около 30-ина кв. Искам да подчертая, че изобщо не разбирам от климатици и когато бях в магазина се двоумях между едно Грии със подобни параметри и този, който ми беше препоръчан от продавача, като по-добър от двете марки, в крайна сметка склоних да го купя и сега предполагам, че тези около 300 лв повече от Грии са само заради марката General. Бих се радвал ако получа разяснение и дори съвет тук във форума относно следните въпроси:
    Когато климатика достигне зададената температура в режим отопление и компресора заработи по-тихо в поддържащ режим от тръбите започва да се чува едно постоянно бълбукане което не изчезва до момента , в който примерно не задам по-висока температура и след като бъде достигната бълбукането започва отново т.е. в 95 % от времето се чува това бълбукане и бих казал, че си е дразнещо. Тръбния път е къс около 1.7 м тръбите имат едно огъване (завиване) на изхода към външното тяло. Може ли да се избегне някак това бълбукане на фреона и защо изобщо се чува?
    Когато работи на он-оф режим, което се случва много рядко предимно когато вентилатора е в quiet режим , когато е на auto режим никога не спира, освен ако не сваля темпреатурата с 2 градуса и тогава малко време работи на он-оф докато не изстине и пак си подкарва, та в тези случаи, като стартира за 30-ина секунди (а понякога и по-дълго) се чува едно кипване или завиране на фреона, звук който се чува доста силно всеки път.Техникът ми обясни това че било нормално да се чува така, но аз за първи път чувам от климатик такова кипене, нормално ли е наистина за този модел или би могло по някакъв начин да се премахне този шум? Отделно от това при по- интензивна работа на компресора в режим отопление се предава вибрация от външното тяло към вътрешното едно много дразнещо бръмчене във вътрешното тяло. Реших да пробвам да поставя нещо да обира вибрациите,като за целта отворих горния капак на външното тяло и между компресора и ламарината на корпуса подпъхах едно параче от подложка за ламинат (с това разполагах), вследствие на което бръмченето във вътрешното тяло поизчезна поне засега. Това го направих рабира се малко в нарушение на гаранцията, тъй като след 2 посещения техника не направи нищо по въпроса! Какво е по-доброто и по-трайното решение на този проблем?
    И последно има ли проблем за климатика ако в по-голямата част от времето се ползва с вентилатор в тих режим и може ли е да се ползва в тих режим когато навън времето е влажно или вали (техникът ме посъветва при такова време да го оставям на авто режим, не разбрах много защо)?
    Въпреки избоените проблеми със шумовете, като цяло климатика успя да топли през зимата добре и температурата в стаята винаги съответства на зададената, но и помещенията , които поддържа машината са сравнително добре изолирани, но предполагам , че и Гриито щеше да свърши същата работа!
    При температури около и дори малко над 0-та дефроста е на всеки час.
    Този пост е редактиран от vacch; 10-11-20 в 03:16.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #59

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Удължаване на тръбния път + поставяне на качествени тампони и неприятните последствия от работата на машината ще бъдат намалени драстично.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #60

    Отговор: Серия KPCA /ECO Range/ - нов модел на "триото".

    Поздрави на всички членове на форума! Днес се регистрирах и бих желал да споделя мнение относно Fuji Electric 12KPCA. Лаик съм и по-скоро ще чета вашите постове като се въздържам от евентуални съвети.Но не се сдържам за един виц, който колко е виц или истина нека всеки сам преценява:
    Китаецът решил да продаде душата си на дявола и да забогатее.Речено-сторено,продал я и щастлив вече почнал да си прави планове за бъдещето. Но не щеш ли, дяволът му я върнал след една седмица- ами развалила се...Та по въпроса- като чета във форума колко климатици още като нови започват с проблемите и мизериите, се хванах за главата и чак не повярвах че наистина тази марка (говоря и за 3-те,Генерали,полковници и разни там Фуджовци) са с такова занижено качество.Абе,аз като чуя нещо от рода made in Cnina,бягам на четири крака.Подлъга ме познат,който има договор с Темпекс и си взима комисионната от всяка продажба и монтаж ама не дай боже да почнат проблемите и при мен ще има редовно да търчи по ремонти от голяма любов към марката.
    А колкото до климатика (имам го от месец) напук на всичко, и мяу не е казал досега. Наистина е много тих- ни тракащи втулки,жужета и щурчета,водопади, няма вибрации и урагани, бучене..абе нищо.Дали чайниците са си взели някаква поука към подобрение? Като ги знам,че всички са от кръжока "ръцете ми пречат"- надали. Ще кажете: ми той нов още, кво искаш? Ама както казах колко притежатели има на къси клечки- от втория-третия ден започват с номерата си,бих казал че "може би"не съм в това число.Не хваля, но след монтажа го тествахме на отопление с 28гр от дистанционното и high на вентилатора направи 52-3гр.Чувствителен е много и реагира почти веднга при промяна на температурата. Едно обаче не ми допада- При настройка на 23гр и вентилатор на медиум тръгва, като за 1мин се набира до 47,8-50гр и спира. След около 30сек тръгва пак, но вече с доста намалена мощност и почва да гони зададената температура което става много бавно.Айде, при мен отсрещната стена е много близко (на 2.80м) и го лъже, но няма как да се лъже още от самото запускане.Е, ако искам ще вдигна градусите и ще стопля бързо, но за мен това е софтуерна настройка за икономии,която според мен не е сполучлива.Основният ми климатик е Митсубиши,а той дакато не си наближи температурата не мирясва.
    Има питащи от форума как е аджеба, става ли във вид удобен за логаритмуване, ще кажа-струва ми се слабичък малко с това външно тяло от 26кг и за вътрешноста на страната може би трябва нещо по сериозно.Аз съм от Варна и за мен това е достатъчно а и държа много на шумовите качества на климатика.За спалня- равен няма.Засега поне е повече от добре,ама да не дърпам дявола за опашката.
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият модел на триото KGTA
    От ivan74 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1227
    Последно: 26-02-24, 10:06
  2. Отговори: 2
    Последно: 19-11-18, 19:50
  3. Мнение за 58" серия на Panasonic модел 2017
    От schols във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-10-17, 11:35
  4. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 18:13
  5. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 13:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе