Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Кой климатик да избера за отопление на стая 16 m² ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #16

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    julian,правят си свободни съчинения Термоклима,аз да ти кажа от опит.много неверни данни имат,ще те оборя с факти-имам климатик Дайкин S25 ETUXS,КОП-а според термоклима е 5.45,а всъщност е 5.28!!!Горепосочения Хайер също е в нас,работи вече 1 година без проблеми,дизайна е краднат от Дайкин,Термоклима са писали некъв супер КОП,който според мен не е верен,+ това е 12-ка...даже в официалния сайт на Хайер няма данни за КОП и ЕЕР ,а те от къде са ги измислили тоя стойности -не знам.Но пък климатика/не че аз го имам/ си заслужава парите.Термоклима поне не са си направили труда да се поровят по интернет в японските сайтове,там си пише всичко!Това е едно малко уточнение от моя страна и се надявам да е от полза!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    74
    #17

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Понеже зимата направо си влезе ами хич и не почука на вратата и аз съм изправен пред същия проблем. Искам да си закупя климатик за Спалнята ! Не мога да си позволя 1ххх лв за Климатик и затова се мисля за Haier или Midea. За момента имам една Осака 12ка в хола, взех я миналото лято. Доволен съм от нея по отношение на отопление и охлаждане, НО не съм доволен по отношение на Шумовете които издава - в общи линии цялата гама скърцане, пукане, шумно външно тяло . Понеже е за спланя искам нещо малко по "дискретно". Помещението е около 15 кв. на 2,5 м височина (панелка), западно изложение. Аз мисля че 9ка ще е достатъчна, но не съм специалист

    Очаквам мнения и най-вече препоръки angel

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #18

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    julian,правят си свободни съчинения Термоклима,аз да ти кажа от опит.много неверни данни имат,ще те оборя с факти-имам климатик Дайкин S25 ETUXS,КОП-а според термоклима е 5.45,а всъщност е 5.28!!!Горепосочения Хайер също е в нас,работи вече 1 година без проблеми,дизайна е краднат от Дайкин,Термоклима са писали некъв супер КОП,който според мен не е верен,+ това е 12-ка...даже в официалния сайт на Хайер няма данни за КОП и ЕЕР ,а те от къде са ги измислили тоя стойности -не знам.Но пък климатика/не че аз го имам/ си заслужава парите.Термоклима поне не са си направили труда да се поровят по интернет в японските сайтове,там си пише всичко!Това е едно малко уточнение от моя страна и се надявам да е от полза!
    Въобще не си наясно с климатиците. Разбиора се че на страницата на коя да е фирма няма подробни данни за режимите на климатиците. Иначе официалните вносители на Даикин получават таблици с различните COP-ове при различни темпеартури и влажност на въздуха. Вероянто и двата КОП-а са вярни. По високия COP вероятно е в частичен режим, а другия при номинална мощност. А по отнощение на неврния КОП на HAЙЕРА, те по принцип китайските клими са с лъжливи КОП-ове. По тоно не са толко мощни за колкото ги дават.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #19

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    На никой не му е приятно да изсипе над 1000 лева за климатик и да се окаже прост вентилатор и нищо друго. Тоест никой включително аз не желае да си купува проблеми. Вече 2 години умувам какъв да е и то само заради некоректното измекярско обслужване и търговски манталитет в България. Бих купил смело със затворени очи климатик и ако не ми харесва до първат седмица да са задължени да си го вземат и да ми върнат парите. Аз от къде мога да знам какво купувам и как работи в магазина. Поне да си бяха направили труда да правят демонстрации на монтирани клими там. Аз съм готов да изсипя и над 2000 лв ако това ще ми спести дискомфорта и многобройните нерви по викане на техници, мотаене по сервизи и тн. Просто много е трудно при тази липса на технически контрол по магазините човек да попадне на качествена стока.

    Някой спомена този нов модел като безупречен но знае ли се:
    http://www.daikineurope.com/products...ifications.jsp

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #20

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    за това е този форум ,прочети големите теми коментират се голям брой марки и модели и кой как се справя .. има и много данни и коментари ако пуснеш една търсачка из Интернет .Аз така си купих 2 клими доволен съм
    ЕДИТ тоя Дайкин ми харесва ,къде го има ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #21

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Писах на mmc.bg и чакам отговор има ли го и кога ще го има . Темата съм я прочел 2 пъти от край до край. Според нея SRK25 ZFX mitsubishi е хубав , само дето във форума никой не си го купи. Масово се налита на евтини и после се реве . Имаше и оплакване от дайкини и човек вече не знае.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    С Даикин никога няма да сбъркаш, както и с митсубиши ама да не е китайско. А по въпроса затова, че всички скачат на евтиното и после реват, винаги съм казвал по-добре конвенционален даикин вместо китайски инвертор.

  10. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #23

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Благодаря на човека,изтрил последния ми пост!!!Julian,модела е DAIKIN S-25ETUXS,тва е модел 2004 година,доколкото си спомням,сегашния модел е DAIKIN GTUXS!COP-а и на двете разновидности е еднакъв-5.28.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    1
    #24

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Някой може ли да ми каже нещо за конвеционална сплит система марка ``BAUER`@!?!?!?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #25

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    Благодаря на човека,изтрил последния ми пост!!!Julian,модела е DAIKIN S-25ETUXS,тва е модел 2004 година,доколкото си спомням,сегашния модел е DAIKIN GTUXS!COP-а и на двете разновидности е еднакъв-5.28.
    Този високия COP не е при номинална мошност, а при по ниска. С него можеш да спекулираш много. Никъде не се казва в какъв режим е този COP, докато за номиналния е прието да се дава при 7 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик
    От mita във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 29
    Последно: 09-01-13, 14:18
  2. Отговори: 5
    Последно: 14-12-12, 12:53
  3. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 22:37
  4. Искам мнения за отопление на детска стая
    От hopcyns във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-11, 21:41
  5. Препоръка за отопление на стая 15 m2 (40 m3)
    От teoget във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-08, 09:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе