Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree7Одобрявам

Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    5
    #1

    Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Имам северна стая, последен етаж, външен апартамент. Основното отопление е климатик, но при по-ниски температури или мъгли честно казано не отопля много добре. За през деня върши работа, вдига температура, но вечер издъхва.

    Мисълта ми беше че искам да взема някакъв помощен електро уред който да се включва само нощем. Още повече че в стаята спи и малко дете и постоянният вятър от климатика не е особено препоръчителен.

    Та на какъв уред да се спра? Конвектор или радиатор? Къде да го разположа? Под климатика или на по-далечна стена?

    Вариантите на които съм се спрял са:
    - конвектори - Adax или Atlantic (мислех и за Airelec но ми се струват необосновано скъпи)
    - радиатор - Delonghi или Tesy
    Този пост е редактиран от mita; 07-01-13 в 23:20.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #2

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    2 ръце за радиатор, ако не ти е скъп - Делонги.
    Aierlec не са необосновано скъпи. Сестра ми има такъв - всеки лев си заслужава (когато говорим за реотани). Но аз лично бих сложил в спалня радиатор (и съм го правил де).

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Аз съм за Adax- Glamox серията. До 15м2 1500W ще стигнат, за по-голяма стая - 2000W. Разполагаш го под прозореца на 10-15см макс. от пода.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    5
    #4

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Взех един Adax - Glamox 2000W. Всъщност вече работи една вечер (сега му е втората) и впечатленията ми са доста добри.
    Монтирах го по дължината на една от външните стени (под прозореца няма как) на 15 см от пода.
    Като цяло стаята е затоплена предварително от климатика така че не мога да кажа дали самостоятелно би се справил с отоплението. Вечерта спирам климатика и оставям само радиатора който си поддържа температурата без никакъв проблем до сутринта. Няма го непрекъснатото течение от струята на климатика.
    Малко съм скептичен че би успял да отопли тази стая при големи студове без помощ от климатик. Може би за самостоятелно отопление ще трябват по-скоро 2x1500W, въпреки че дават 1 от 2000W. Може би от Adax са имали предвид изолирани помещения.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Нищо не пречи да го пробваш в някоя мразовита вечер или ден.... един ден не пускай климатика. Но може да ти хареса и тогава не знам....

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mita Виж публикацията
    Взех един Adax - Glamox 2000W. Всъщност вече работи една вечер (сега му е втората) и впечатленията ми са доста добри.
    Монтирах го по дължината на една от външните стени (под прозореца няма как) на 15 см от пода.
    Като цяло стаята е затоплена предварително от климатика така че не мога да кажа дали самостоятелно би се справил с отоплението. Вечерта спирам климатика и оставям само радиатора който си поддържа температурата без никакъв проблем до сутринта. Няма го непрекъснатото течение от струята на климатика.
    Малко съм скептичен че би успял да отопли тази стая при големи студове без помощ от климатик. Може би за самостоятелно отопление ще трябват по-скоро 2x1500W, въпреки че дават 1 от 2000W. Може би от Adax са имали предвид изолирани помещения.
    Проблема на тази схема на отопление е, че най вероятно скоро няма да имаш киматик.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Проблема на тази схема на отопление е, че най вероятно скоро няма да имаш киматик.
    Извинявай, би ли пояснил? Какво може да му стане на климатика?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Ако, оттук нататък, всяка вечер го спира и всяка сутрин/най вероятно при отрицателни t/ го пуска, мисля че и сам можеш да си отговориш на въпроса.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Извинявай, би ли пояснил? Какво може да му стане на климатика?
    Принципно пускането на климатик при отрицателни температури е стресово за компресора, НО всичко си зависи от самия климатик някой не тръгват веднага , а имат няколко минути подгрев и бавно развъртане на оборотите - това облекчава до голяма степен старта им при отрицателни температури. Ако температурата е над нулата дори само 4-5 градуса (както в повечето случай се вдига през деня) тогава няма никакъв проблем с пускането.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Разбирам логиката и до някъде/ама само донякъде/ има резон, но само за конвенционални климатици при доста отрицателни температури. За инверторни не мога да го приема-всяка ел. машина управлявана от инвертор тръгва на ниски обороти и постепенно развърта и не виждам причина за стрес. Съвременните компресори/не само климатичните/ работят с толкова тънко масло, че и то няма да се сгъсти кой знае колко. Това е моята логика, може да има и друго, но не се сещам.
    Извинявам се за оффтопика!

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Няма значение какъв е климатика течен фреон не трябва да попада в компресора. За тази цел температурата на компресора трябва да е по-висока от температурата на топлообменниците, защото ако е по-ниска ще привлича към себе си фреона поради по-ниското налягане. Външната температура няма значение, ако температурата на топлообменниците е +30°, а тази на компресора +20° течният фреон ще е в компресора. Нещо може ли да го спре да не отиде там?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #12

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    mita честито за придобивката, а за климатика нищо му няма.
    DSC01474.jpg
    Adax- Glamox 1500 в 17 кв.м се справя без проблем до -15
    Този пост е редактиран от VASCH; 06-01-13 в 13:40.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от VASCH Виж публикацията
    SPSt честито за придобивката, а за климатика нищо му няма.
    Ха-ха, благодаря, но поздравленията са за друг! Аз само се включих, защото ми стана любопитно какво може да му стане на климатика. Никога не е късно да научиш нещо ново!

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Отговор: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    Офтопик:

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Няма значение какъв е климатика течен фреон не трябва да попада в компресора. За тази цел температурата на компресора трябва да е по-висока от температурата на топлообменниците, защото ако е по-ниска ще привлича към себе си фреона поради по-ниското налягане. Външната температура няма значение, ако температурата на топлообменниците е +30°, а тази на компресора +20° течният фреон ще е в компресора. Нещо може ли да го спре да не отиде там?
    Ами то по тая логика и лятото е проблем да се пуска климатика при голяма жега?!? При всички положения на едно външно тяло изложено на слънце топлообменника ще му е по-загрят от компресора които е на сянка.
    zhelko одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Re: Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик

    така и не разбрахме колко е голяма тая стая, но дори и да не бачка климатика ще имаш с какво да се топлиш
    при най отрицателните температури е на кантар дали с климатик или с радиатор.
    под -15 въпроса става на оцеляване а не на икономии хубавото че такива температури не се задържат много и може да платим малко повечко парички за ток и да изчакаме нулеви или плюсови температури за да запалим климатика отново.
    а и скоро преполовяваме зимата
    zhelko и babati харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 14-12-12, 12:53
  2. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 22:37
  3. Искам мнения за отопление на детска стая
    От hopcyns във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-11, 21:41
  4. Препоръка за отопление на стая 15 m2 (40 m3)
    От teoget във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-08, 09:29
  5. Отговори: 24
    Последно: 20-11-06, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе