Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Кой климатик да избера за отопление на стая 16 m² ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #1

    Кой климатик да избера за отопление на стая 16 m² ?

    Значи аз по професия съм хладилен техник, но никога не съм работил това. Сега работя в сферата на плетачни машини и малко съм забравил за климатиците. Така че искам помощ от вас на кой климатик да се спра. Ще ви предложа 2 оферти и Вие да ми кажете коя е по добрата.

    Климатик Haier HSU-12HV03/R2SDB
    Сплит система (инверторна), Мощност (охлаждане/отопление): 3500/4200 W, Капацитет: охл./отопл. 12000/14340 BTU/h, Електрическа консумация: охл./отопл. 810/860 W/h, Дебит: 800 м³/час, Eнергиен клас: А Гаранция: 36 месеца

    Климатик Panasonic CS/CU-E12DKEW
    Сплит система /инверторна/, Капацитет охлаждане/отопление - 11900/15600 Btu/h, Мощност охлаждане/отопление - 3.5/4.8 KW/h, Консумация охлаждане/отопление - 1.2/1.5 KW/h, Ниво на шум 53 dB, Гаранция: 24 месеца

    ако можете да ми препоръчате някой друг бих се радвал да ги разгледам.
    Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Втория Panasonic CS/CU-E12DKEW.Данните на първия са откровенна измама

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #3

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Чесно казано и на мене не ми се вярва да има консумация на ток 2 пъти по-малка от Panasonic-а но понеже отдавна не съм се интересувал от климатици и за това питам

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #4

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Виждам че държиш да е инверторен , но за 16 кв.м стая откровено 12 е голяма и няма да е изчислена разумно за отопление на малкото пространство т.е ако пуснеш в стаята една инверторна 9 ка да речем за 1 месец нон стоп на 25 градуса а после и една 12-ка за същия период 9-ката ще даде по малка сметка , изумително но факт. Аз си взех хитачи от техномаркет инверторен правотоков компресор сравнително евтин , китайска сглобка. Топли идеално безшумен е и много ми хареса модела е ras-rac e10h2 wodi se 10-ka no realno e 9 -ka.
    Ако вземеш 12-ка за този обем наистина ще можеш да разчиташ на сигурно отопление тъй като климатика меко казано има голям резерв да отоплява това помещение , студените дни няма да го товарят .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #5

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Здравейте. Изобщо си нямам представа от работата на климатиците. Интересува ме колко ориентировъчно "товари" сметката един климатик 9-ка (не че знам и това какво означава) при отопление на стая от порядъка на 15-18 квадрата.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Кой климатик да избера за отопление на ст&

    по-добре си купи 12-а
    @badr е човека с климатиците, @Ludia  е другия фен , както и мнооооого други
    офф пак забравих човека -форум @FearMe. Той е навсякъде .

    Инвертора имасамо едно реално предимство - намалява вантилатора до минимум, което при конвертора е лошо- духа си.
    Останалото е фарж - естествено че инвертора ще даде по-малък разход - нали затова е инвертор
    но да сравним инвертор 800-1300 лв срещу 12- ка 400 лв
    за 5 г икономията едва ще си покрие разликата!
    ( говорих с познат - слага климатици- и ми каза "Писна ми от инверторни боклуци- слагай конвертор и си решавай проблема"

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Благодаря @Mr.TECHNO за добрите думи,но аз просто посочих кой от двата климатика бих предпочел.А и двата са 12-ца.не съм изразявал мнение относно оразмеряването.
    За 16кв 9-ка е по-добре.
    Цитат Първоначално публикувано от stancho_75
    Здравейте. Изобщо си нямам представа от работата на климатиците. Интересува ме колко ориентировъчно "товари" сметката един климатик 9-ка (не че знам и това какво означава) при отопление на стая от порядъка на 15-18 квадрата.
    Най много зависи това от изолацията на помещението.Хубавата изолация се изплаща многократно.
    По-добре хубава изолация с калпав климатик от зле изолирана стая с хубав климатик.Резултатът може да бъде еднакъв,но сметката към енергото различна.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #8

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Днес ми казаха че е по добре да взема мулти сплит система за няколко стай. Може ли да ми препоръчате някой модел.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #9

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Цитат Първоначално публикувано от Gangsta
    Днес ми казаха че е по добре да взема мулти сплит система за няколко стай. Може ли да ми препоръчате някой модел.
    ако имаш проблем с външното тяло овисваш отвсякъде с отопление/охлаждане
    най-добре е поотделно за всяка стая

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    освен това мултисплита е по скъп от 2 отделни климатика и традиционно с по нисък КОП ,а голяма част са на трифазно напрежение( т.е. не става за жилище) .. има смисъл само ако си ограничен откъм място за външни тела или нещо подобно

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    8
    #11

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Искам да задам един въпрос
    Купил съм си осака 12 инвертор 850лв с монтажа, и тук чета че щом е инверторен трябвало да си намаля оборотите на вентилатора при режим на по ниска консумация- но той си върти едно и също отвън, отвътре разбирасе духа леко топло защото само поддържа , температурата навън е 10, зададена 22, реална /измерена с дигитален , както и обикновен/ 22
    Та щом е инверторен оборотите на компресора ли намаля или на вентилатора- говоря за външното тяло .
    Каква е "фатката" при различните инвертори -различна схема ли е , или са ми набутали обикновенна клима с лепенка Inverter .
    Ta и друг въпрос имам - толкова ли много ток харчи тази перка на външното тяло че от нея да идва разликата в консумацията.
    Както е при мен след като при всички режими, в смисал както и да го настроя на 22 или на 30 се върти еднакво ще харчи ли еднакъв ток щом перката се върти константа? -В такъв случаи аз по добе да му задавам по голяма температура - така и така обичам жегите, или да не го ползвам при по топло време за да ми е ефтино?/взирам 10 градуса/.
    Някои които има може да каже също как е при него
    Благодарско.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    4
    #12

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Ами тези два климатика ?
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=182
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=181
    Вече незнам какво да правя само ровя из нета и се чудя кое ще е по-добро.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #13

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Определено в термоклима доста са си съчинявали техническите параметри на климатиците , то хептен ток не харчи туй ве взема 0,5КВ от мрежата а топли с 4-5 КВ , а едва ли ако си заръчате климатика в сайта ще ви доставят японско производство такъв , и колко ще отговаря на туй дет са написали.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #14

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    До колкото со спомням - климатик се избира не по квадратура а по кубатура на помещението, дебит на вентилатора (около 6 по кубатурата на стаята), и по отопляема мощност(тука сметката е по сложна).....

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: Кой климатик да избера за отопление на стая 16 квадрата

    Термоклима не са си съчинявали данните. Такива са. Това са Японски инвертори правени за япония и са за 110В. По споецилано става въпрос за контрабадни внесени климатици. По принцип най-добрия вариант е да си купиш японски инвертор. Имай предвид, че тези от термоклима са с дистанционни на японски и ще има трансформатор 110/220В. Освен това климатика ще е малко по неефективен заради 50-те херца на наща мрежа. Абе климатика е бомба, но не е за Европа. Аз ти препоръчвам Дикин RYN+FTYN20C или RYN+FTYN25C от официалния внос. Климатика е конвенционален, но пак работи в непрекъснат режим като инвертор, защото има регулиращ вентил. Цената е около 1000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик
    От mita във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 29
    Последно: 09-01-13, 14:18
  2. Отговори: 5
    Последно: 14-12-12, 12:53
  3. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 22:37
  4. Искам мнения за отопление на детска стая
    От hopcyns във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-11, 21:41
  5. Препоръка за отопление на стая 15 m2 (40 m3)
    От teoget във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-08, 09:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе