Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 67 от общо 67

Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #61

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    То диагностиката не е толкова лесна както изглежда. Трябва ти човек който разбира какво прави. За кой град става дума може да се намери някой.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #62

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    За София - апартаментът е купен преди няколко години с климатика в него и за съжаление няма никакви документи и не знам към коя фирма да се обърна. Човекът, който ми прави огледа ми обясни, че не му дали тази платка от Сервиза. Така и не ми обясни кой е този Сервиз, само ме наплаши, че частта е над 100 лв. Та се заех да разуча сам преди да извикам следващия специалист.
    През уикенда ще отворя външното тяло и ще снимам изгорялата част, както и цялата платка и ще пиша пак. Има нагар по кутията така че ще се ориентирам коя е проблемната платка.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #63

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Ето сервиз за хаера в софия гр. София
    Технически Университет
    блок 7, хале 4
    тел.: 02/ 873-34-00
    873-36-33

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #64

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Бива ли 100 и нещо лева да те плашат.

    Друг вариант да намериш кой да ти погледне климатика е да питаш в магазините продаващи Haier например Технополис, кой ги монтира и ремонтира.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #65

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от doggy
    За София - апартаментът е купен преди няколко години с климатика в него и за съжаление няма никакви документи и не знам към коя фирма да се обърна. Човекът, който ми прави огледа ми обясни, че не му дали тази платка от Сервиза. Така и не ми обясни кой е този Сервиз, само ме наплаши, че частта е над 100 лв. Та се заех да разуча сам преди да извикам следващия специалист.
    През уикенда ще отворя външното тяло и ще снимам изгорялата част, както и цялата платка и ще пиша пак. Има нагар по кутията така че ще се ориентирам коя е проблемната платка.
    Не са му дали платка защото трябва да е оторизиран сервиз. Преди малко правих диагностика на такъв хаер оказа се ИПМ модул късо между фази.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #66

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    VeleV.Klima, Каква би могла да е причината довела до окъсяването. Повечето проблеми по форумите на ползватели имащи Haier са все повреден модул, механично повреден или изгорял компресор?

    Например дали климатикът не е малък за помещението и работи повечето време на максимум. Електрониката ли не бива, радиаторът на модула да е малък и да не се охлажда добре, компресорът ли, програмата ли или какво?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #67

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Климатика не е малък обикновен хол 20м2 в стар панелен блок. Проблема при хаерите е масов и най вече е този модул сегашния модул който монтирам е съвсем различен и като изработка и не е дефектирвал. Странното при този беше че беше прекъснал и предпазителя на платката 20А имам съмнения и за компресора но до сега не съм имал случаи и модул и компресор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - мига за грешка
    От walio във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-12-12, 16:19
  2. проблем с климатик Haier * HSU-12HD03\R2(DB)
    От ka4kata във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-12, 18:50
  3. управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2
    От ddddk във форум Климатици Haier
    Отговори: 41
    Последно: 16-12-11, 12:26
  4. Продавам IPM за климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)
    От Tati_go във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-11, 23:53
  5. Haier HSU-12HD03/R2 (DB) - заледява и не топли
    От bimbolet във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-01-08, 20:40

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе