Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    13
    #1

    управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Здравейте колеги,

    Климатикът е Haier HSU-12HD03/R2 конвенционален на фреон R410.

    Проблемът:
    Както си работи на топло и по някое време посред нощ спира да работи, затваря си "вратичката" на вътрешното тяло и лампичките на вътрешното тяло започват да мигат в определена последователност: 2 пъти двете крайни - 1 път трите и отново се повтаря и така до безкрай. Изключвам го от дистанционното и го включвам отново. Тръгва. И така до следващия път. Следващия път може да е след 5 дена, може да е и още на другия ден. Винаги нощем. На практика влизаме в стаята на детето сутринта и виждаме, че е кучи студ и климатика си мига.

    Допълнителна информация:
    Фреон си има.
    Налягането достигна: 38 bar.
    Отдадена температура на вътрешната пита: 48 градуса
    Работи перфектно. Не се облединява. В стаята става баня. Включва, изключва перфектно.

    Диагнозата:
    От таблица за кодовете стана ясно, че проблемът е или в управляващия модул или в епрома.
    Звънях на варненския представител на Роял Електроникс да искам нова платка, но отговорът беше "платки няма!"

    Въпросът ми е:
    Сега на къде? Има ли някой дето може да ги ремонтира тези платки?
    Ако има такъв във Варна би било най-добре.

    Благодаря предварително.

    Поздрави,
    Д

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Попитаи ето тук http://www.4asti.eu/index.php?cPath=89_867 може да имат

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Вместо сам да си го диагностицираш и ремонтираш извикай хора дето разбират, защото проблема е най-вероятно в компресора. Проблемът се проявява вечер, когато най-вероятно се намаля зададената от дистанционното температура. Компресора вероятно работи по-малко и изключва, а междувременно външната температура спада, охлажда компресора и сгъстява маслото + наличие на механични проблеми с компресора.

    Като я купиш и смениш тази платка, а климатика продължава да работи по същият начин после ще си купиш и сменяш компресор ли?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #4

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Най-добре се обади на фирма да дойде и погледне,не се изявявайте като майстори

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Вместо сам да си го диагностицираш и ремонтираш извикай хора дето разбират, защото проблема е най-вероятно в компресора. Проблемът се проявява вечер, когато най-вероятно се намаля зададената от дистанционното температура. Компресора вероятно работи по-малко и изключва, а междувременно външната температура спада, охлажда компресора и сгъстява маслото + наличие на механични проблеми с компресора.

    Като я купиш и смениш тази платка, а климатика продължава да работи по същият начин после ще си купиш и сменяш компресор ли?
    Ама хем не ги разбирате климатиците хем пишете глупости.
    (Компресора изстивал и сгъстявал маслото) Имаш ли си на идея колко градуса е компресора когато работи и колко часа трябват за да изстине това желязо което е и в кече изолирано?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #6

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    dk,как ги измери тия 38 бара,че то тва 60 гр.,да няма запушване.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    13
    #7

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Здравейте колеги,

    Благодаря за активността Ви във темата.

    Почвам с отговорите под ред:
    Всяко пипане на климатика е ставало от сервизен специалист. Въобще не се изявявам "майстор".
    Първо разбира се започнах с гаранционния сервиз фирма "Жега", то и климатикът си беше гаранционен.
    Вдигат рамене и си тръгват. На третия път ми заявиха: "Абе, ти що си си купил тоя боклук и ни мъчиш тука сега! Що не чете в интернет преди да купуваш, та да разбереш, че туй хаер не е климатик?!? Няма смисъл да идваме повече!"
    Повече от вас, сигурен съм биха ги набили тея пишлемета, но аз съм по-спокоен и просто ги изгоних.
    От там нататък тръгнах по други изявени сервизи, после приятели на приятели, че тяхните познати дето имат приятели, дето са добри специалисти и така нататък да не продължавам.
    Стигнах до колега, който ми обърна найстина много внимание. Климатикът имаше и друг проблем, който отстранихме. Нарочно спестих тази информация за де не хвърлям темата в друга посока.
    Но виждам, че се интересувате и ще Ви занимая с подробностите:

    Климатикът има тези симптоми от закупуването си от Технополис и монтирането от фирма "Жега".

    Първият проблем:
    Когато температурата отвън падне на 5-10 градуса, климатикът започва да обледенява външното тяло. Става една огромна буца лед, ама много, като пиша много, значи наистина много. Не изключва компресора въобще. Може да си работи така докато изпуши. Не влиза в режим на размразяване. Аз започвах да свалям настроената температура от дистанционното докато изключи и прочие мъки съм правил.

    Вторият проблем:
    Спирането с мигането, за което вече сте подробно запознати. Няма да го повтарям отново.

    Така изкарахме 2 зими.
    Наскоро намерих този колега дето го споменах по-горе. Той замери отдаваната температура от вътрешната пита. Оказа се 34 градуса.
    Изкуствено го вкара в режим на размразяване и установи, че той (климатикът) не успява да се размрази напълно и почва да бачка отново и логично отново се обледенява почти веднага.
    Размразихме го хууубаво, изсушихме питата, пуснахме го на топло и тогава замерихме налягането на фреона. Достигна 17 bar, повече не успя.
    Доляхме 300 грама фреон.
    Климатикът коренно се промени!
    Никога не е работел така бих казал перфектно! В стаята става баня! Тръгва, спира, размразява и външното тяло въобще не се обледенява.
    Направо бях щастлив!
    5 дена!
    На 6-тия влизам да будя детето и О! СТУД! и климатикът си мига, точно както съм описал в първия пост.
    Рестартирах го и си тръгна. И си работи перфектно! До снощи. Пак същата цветомузика. Пак рестарт и пак перфектна работа. До следващия път.

    Заключение:
    Пак ви благодаря за участието, колеги.
    Аз съм най-голям привърженик на американския начин на живот - всеки да си знае занаята!
    Но, уви! В нашата Татковина не сме дорасли за този начин на живот. Опитах и съм опитвал с много други неща, не само с този климатик. И като почакам неволята 1-2 години и запрятам ръкави.
    Вие какво бихте направили на мое място?
    Приемам всеки специалист, който е убеден, че ще оправи климатика и си плащам без пазарлъци.

    Поздрави,
    Д

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    До колкото разбрах преди това допълнително добавяне на фреон не е изписвал грешка, просто е имал проблем лошо разскрежаване.

    Това, че въобще не се заскрежава топлообменника при температури от 0° и надолу не е добре и говори за висока температура на изпарение от наличието на повече фреон от необходимото. За силното обледяване на топлообменника пробвахте ли да местите датчика на външният топлообменник или да му променяте стойностите?

    Голяма е разликата между измереното високо налягане и отдаваната температура на изход. Вътрешният топлообменник и турбината на вентилатора чисти ли са?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    13
    #9

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    До колкото разбрах преди това допълнително добавяне на фреон не е изписвал грешка, просто е имал проблем лошо разскрежаване.

    Това, че въобще не се заскрежава топлообменника при температури от 0° и надолу не е добре и говори за висока температура на изпарение от наличието на повече фреон от необходимото. За силното обледяване на топлообменника пробвахте ли да местите датчика на външният топлообменник или да му променяте стойностите?

    Много е голяма разликата между измереното високо налягане и отдаваната температура на изход. Вътрешният топлообменник и турбината на вентилатора чисти ли са?
    Мммм Не, колега. Не си разбрал правилно.
    Още като нов си даваше грешката.

    Относно заскрежаването на външното тяло тук не е точно така. Понякога виждам голяма локва вода на терасата, а тръбичката е изнесена извън терасата. Значи е имало скреж по питата, климатикът е влязъл в режим на размразяване и разтопения лед логично се е разтекъл отвсякъде и е умокрил всичко.

    Лично не съм го виждал обледенен, но ще го следя няколко дни само да стане по-студено, че нещо много се затопли напоследък. :rolleyes:

    Вътрешното тяло е чисто.
    Отдадената температура на въздуха пред питата е 48 градуса. Това означава, че на самата медна тръбичка температурата е доста по-висока. Колко точно не знам. Може да потърся един от онези инфраред термометри дето им викат "лазерни" и да замеря да видим какво ще покаже.
    Датчици не сме пипали. Явно с това ще се хванем като платки няма
    Аз си мисля, че ако беше датчик щеше постоянно да влиза в грешка.
    Това неговото от време на време без точен период на повтаряемост за мен е бъг в програмата :rolleyes: ... луда работа тез климатици :rolleyes:

    Поздрави,
    Д

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Как този техник разбра че трябват точно 300гр фреон без да е источил това което има в климатика и тогава да се зареди по табела. Само така е правилния начин всичко друго е отбий номер.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Значи още като нов климатика е имал проблем с разскрежаването и е изписвал грешка.

    За тази грешка сега погледнах документацията на модела 7-ца и 9-ка от тази серия и там е дадено, че грешката е: Indoor fan motor abnormal - Indoor fan motor don’t feed back. Може буксата да не е наместена или да не е запоена към платката добре.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    13
    #12

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Здравейте отново колеги,

    @VeleV.Klima:
    Напълно съм съгласен! Така трябва, знам това. Но момчето е много точно и ми обърна внимание. Каквото можа направи. За него лошо не мога да кажа.

    @valen1:
    Благодаря за таблицата. Само едно искам да уточним:
    Запълнените квадратчета не означават ли, че тази лампичка свети постоянно?
    При мен средната не свети докато двете крайни мигат 2 пъти. После мигат веднъж 3-те.
    Според мен вярната картинка трябва да е долната под тази дето показваш, дето пише "EEPROM abnormal".
    Аз докопах една друга табличка. До колко е вярна не знам. Ето я:
    http://ss7.dupnica.net/wp-content/up...aier_daign.gif

    Те така.

    Кабелите на вентилатора лесно се проверяват. Това го мога и без чужда помощ. Ще ги проверя. Ако са здрави и стабилни връзките пак се връщаме на епрома. Демек въпреки, че има респонд от вътрешния вентилатор, управлението приева, че няма. Следователно бъгът пак е в епрома?
    Правилно ли разсъждавам или?

    Поздрави,
    Д

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Можеш ли да извадиш платката и да запишеш номера на лепенката върху епрома и даи да видим дали няма да намерим епром.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    А защо да не може проблема да е в мотора на вентилатора?

    В табличката най-отдолу си е обяснено какво мига, какво не мига и какво свети.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    А защо да не може проблема да е в мотора на вентилатора?

    В табличката най-отдолу си е обяснено какво мига, какво не мига и какво свети.
    Защото на вътрешното тяло доколкото помня индикаторите не са в същата подредба.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - мига за грешка
    От walio във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-12-12, 16:19
  2. проблем с климатик Haier * HSU-12HD03\R2(DB)
    От ka4kata във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-12, 18:50
  3. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми
    От Kotyo във форум Климатици Haier
    Отговори: 66
    Последно: 17-11-11, 16:43
  4. Продавам IPM за климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)
    От Tati_go във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-11, 23:53
  5. Haier HSU-12HD03/R2 (DB) - заледява и не топли
    От bimbolet във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-01-08, 20:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе