Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Haier HSU-12HD03/R2 (DB) - заледява и не топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #1

    Haier HSU-12HD03/R2 (DB) - заледява и не топли

    Колеги, от съвсем скоро имам този климатик Haier 12-ска (не си спомням останалите символи на модела, че пиша от офиса). Когато ми го монтираха в къщи температурата на вън беше около +1 градус или около нулата. Топлеше сравнително добре, но като паднаха температурите до -5, започна да обледява питата на външното тяло и съответно да духа студено. Не може да искара 24 часа без да обледи. Налага се да го пускам да охлажда, за да може да се размрази отвън, обаче в хола става ледник. Кажете това от какво може бъде и може ли да се оправи по някакъв начин или дайте съвет какво да направя допълнително за да не обледява толкова често. Разберете ме, става вече нетърпимо положението и започвам да съжалявам, че купих този климатик. Имам същия в офиса ми и той по същия начин се заледява

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Бързо сменяй машината - за жалост по-добър съвет от това няма.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #3

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Как да ги сменя и двата, като съм ги купил вече! Този в офиса е от лятото, а този в нас е от Декември месец. До сега не знаех как топлят, но сега вече знам, че са боклуци!!!!!!!!!, пък и нямам сега оше 3000 лв. за нови! Едни хора викат,че се заледяват зашото не били пълни до горе с газта, други викат - монтирани са на кофти място т.е. на голямо течение и за това като почнат да обезкрежават и да тече конденза веднага замръзва и започва да се трупа по питата! Ако наистина са на такова течение да взема да им измисля една кутия за да ги затворя на завет.....и аз незная вече какво да правя! Да им сложа накакъв нагревател по-слабичък (около 300 W) да го пъхна между капака и питата за да не разрешава да мръзне конденза, защото наистина като е суха питата климатика си духа добре топло!

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Тази зима като гледам, доста хора се оплакват от новите ХАЙЕР-и.Във форума имаше и доста писания по въпроса, но в общи линии се разбра, че машините не са за ниски температури и висока влажност.Някой бе писал, че топлоотдават добре до около -5, след това КОП-а и отдаваната мощност падат рязко.Причината надали е в недостиг на фреон, щом топли при по-високи температури, а и мястото има много малко значение, ако климатика е за по-ниски температури и нормален цикъл на размразяване/ако знаеш моя къде е единия...../.Това с нагревателите се съмнявам да има голям ефект, пък и да доработваш климатика по такъв начин...........Ако достигаш лесно външното, размразявай с гореща вода, а когато падне влажността, може да заработи малко-по-добре.Но единственото правилно решение е смяна на машините.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #5

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    ....много ти благодаря за бързият отговор, за сега не мога да ги сменя поради финансов недоимък в момента, но все пак като реша да купувам други кажете какви да взема за да не се получи пак хвърляне на пари залудо! Дано още колеги се включат с някакви съвети относно проблем ми......!

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #6

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    еди1 е абсолютно прав. Новите Хайери не стават за ниски температури, а тези от по-предните години се справят доста по-добре.

    bimbolet най-лесното решение, е да използваш друго отопление (духалка примерно) като са ниски температурите и като станат над 0 градуса си пускай климатика.

    ПС: От ниския клас май само Мидеи-те още не са ги развалили.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #7

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Ми и аз така се набутах преди две седмици!По мои наблюдения при температури под +5 градуса климатика ми около 5 минути след размразяване вече се е заскрежил пак и температурата на топлия въздух от вътрешното тяло рязко пада!На практика 25 градуса в стаята дори при положителни температури навън са пълна "Химера" и като капак не спира климата да върви на макс.В краина сметка хем студуваш - хем си правиш по 15-25 киловата ток дневно предполагам!Само не мога да разбера като е решил човек да похарчи 1000 лева да речем за климатик, защо ги продават тези боклуци "Haier" като ще ти вземат същите манги за една "Midea" да речем, която вече 100% съм убеден е по-добрия избор?!Мазохисти ли са тези търговци или какво?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #8

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Пичове,

    Хайер имат едни проблемчета напоследък, ама този пише че е инвертор - не би трябвало по принцип да замръзва при -5, да му се не видяло!
    Кой е модела bimbolet?

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #9

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    ....HSU-12HD03/R2 (DB) - е те това е да му ..........

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,34918.0.html
    Този човек има същият проблем. Кофти...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #11

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Който няма пари за нова клима, да помага с духалката и напролет, друга марка климатик, по възможност по-скъпичка

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #12

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Цитат Първоначално публикувано от bimbolet
    ....HSU-12HD03/R2 (DB) - е те това е да му ..........
    Всичките които съм монтирал до сега са така. :-) всичките се оправиха след като ги източих и ги заредих с везната. Явно тая серия са пуснати с малко фреон. След зареждане започват да обезскрежават нормално. Вече си им обявявам на хората които са си дали парите в Технополис цена освен за монтаж и за зареждане.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #13

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Всичките които съм монтирал до сега са така. :-) всичките се оправиха след като ги източих и ги заредих с везната. Явно тая серия са пуснати с малко фреон. След зареждане започват да обезскрежават нормално. Вече си им обявявам на хората които са си дали парите в Технополис цена освен за монтаж и за зареждане.
    Не е съвсем вярно това лято имаме монти рани над 200 като около50 са точно от проблемната серия HD деиствително около 80 процента от тях се оказаха с около 200 - 300 грама по - малко фреон но и след точното зареждане на кантар голяма час от тях не тръгнаха и се наложи да се сменят местата на датчиците и въпреки всичко останаха бройки които спряхя да заледяват но не вдигат повече от 15 - 18 градуса в помещенията изобщо крайния извод е че HAIER 12 или 22 HD03/R2 са голям боклук и не стават за отопление от централния сервиз казват че това са възможностите на климатиците и с една дума кои каквото отнесъл

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #14

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Мали аз пък съм ето с тва  Haier HSU-12RA03/R1(B) и не съм го спирал последните 3-4 дена , оставен е на +21 на Auto , даже скреж няма камо ли да замръзва . Както написах климатика си е пушка , в спалнята ми е и не го и чувам даже. Ако някои се интересува по-подробно или не вярва да ми напише едно ЛС да го поканя да види сам
    Климатика е произведен в  Италия може да има значение.  Аз съм много доволен , за парите си е много добре.
    http://www.haier.com/products/product.asp?proID=3390

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #15

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    ......а това сигурно ли е с преареждането, че поне като инвестирам още по 100 лв. и на двата климатика, ще има някакъв ефект? Въпроса ми е към колегата - nebelservice и към всички де Това са си пари за още два ел. радиатора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - мига за грешка
    От walio във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-12-12, 16:19
  2. проблем с климатик Haier * HSU-12HD03\R2(DB)
    От ka4kata във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-12, 18:50
  3. управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2
    От ddddk във форум Климатици Haier
    Отговори: 41
    Последно: 16-12-11, 12:26
  4. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми
    От Kotyo във форум Климатици Haier
    Отговори: 66
    Последно: 17-11-11, 16:43
  5. Продавам IPM за климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)
    От Tati_go във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-11, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе