Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Haier HSU-12HV03/R2(DB) - не топли добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #1

    Haier HSU-12HV03/R2(DB) - не топли добре

    имам проблем с Haier hsu-12hv03/r2(db).компресора не развива високи обороти и при зададени 30гр. и съотвено не топли добре даже много зле18гр.Колеги проблема е там че климатика не показва никаква грешка.Просто компр.върти на някви средни обороти.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    А топли ли? Достига ли си зададената температура?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #3

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Не Julian не може да вдигне в изолирана с пвц дограма стая 20 кв.м. повече от 18-20 гр.При тези втр.условия температурата от струйника е 36-37гр.Интересното е че преди 2-3 месеца компресора си вдигаше оборотите и топлеше мн.добре.Това е от 2-3седмици.А и теп. навън беше +10гр.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Това не беше ли онзи същият проблемен модел Haier?
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg274917
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg278092

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #5

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Колеги зададох конкретен вапрос,ако може някои да ми помогне,благодаря.Имам жокер климатика е идеално чист без лед.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #6

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    провери тръбния датчик на външното тяло

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #7

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Човек дай малко повече инфо за климатика. Обикновен ли е или инверторен е, с какъв фреон е 22,410,407 ? Мерил ли си налягането на фреона при отопление ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #8

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Цитат Първоначално публикувано от GalinBelos
    Човек дай малко повече инфо за климатика. Обикновен ли е или инверторен е, с какъв фреон е 22,410,407 ? Мерил ли си налягането на фреона при отопление ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #9

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Климатика е инв.с410.Но налягането е около 20-23бара.Точно в това е проблема,че не развива високите обороти на компресора и съответно няма как да вдигне налягането и съответно да топли добре.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #10

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Колеги ХАЕРА се оправи.Презаредихми го с везната точно 940гр. ислед15-20мин. си дойде на мястото налягане32-35 бара конс.-5-6 А,темп.изходна52гр.,всичко е ОК.Благодаря на всички които ми помогнаха.

  13. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #11

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Така,ето и моята одисея с Хайер HSU 12 HV03 R2(SDB)-показваше грешка Е21,установи се че е модула на управление.Техниците,които бях повикал постоянно държаха връзка с Роял Сервиз,точеха фреони,наливаха наново...без успех,след което се принудиха да пращат външното тяло в сервиза.След повече от месец,техниците ми се обадиха,че външното тяло е тук,да идват да го монтират.Монтираха го-грешката я нямаше,но климатика не успя да вдигне повече от 28 бара,стига до 28 и пада на 10,като същевременно външното тяло издава странен скърцащ шум!Уж от сервиза го искаха да го тестват...нанайци,пълна боза!Отказах се повече да се занимавам ,щото ми писна да ме цакат и да ме правят на малоумен.А иначе за техниците-евала им,направиха каквото можаха,но явно от Рояла идва проблема,претупали ли са го -не знам,но просто ми идва да си изям топките от яд че дадох почти 2000 лева за тая ламаринена кочина,която не изкара даже 2 пълни години,като климатика не е работел постоянно и не е "напъван".

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    6
    #12

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Здравейте,
    значи аз съм собственика на въпросния Хайер. Проблема продължава да съществува. При външна темп. над 12 градуса, духа 45-50 градуса, но на вън като е 4-5 градуса, вътрешното тяло неможе да вдигне повече от 35 градуса температура на въздушната струя. Зарьо по горе е казал че се е оправил климатика но всъщност не е. Като го презаредиха с фреон навън беше 15 градуса и затова духаше нормално топло.
    Звънях в Роял може би към 10 пъти. Най накрая някакъв началник на монтажните групи ми каза че този модел толкова можел. Отказва да даде протокол за замяна защото според Роял климатика си работел но толкова можел. От Технополис откъдето го купих, отказват да го сменяг без протокол. И така ме мотаят...
    Мисля да им го закарам в на Роял сервиза да си го оправят.
    И така и така ще се маха климатика, планирам да си купя FUJITSU ASY14LS. Четох хубави неща за тях.

    Извода е: не си купувайте от новите хайери! Сервиза на Роял е пълен смях. Тук е и момента да благодаря на момчетата монтирали ми климатика /и не само него/, и за това че взеха проблема присърце. Дано с новото FUJITSU ASY14LS нямам никакви проблеми че аман вече...

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    avenir

    Какво е това FUJITSU ASY14LS- не съм го чувал? Ако става въпрос за FUJITSU ASY14LСС, аз имам такъв. Ако имаш въпроси, насреща съм.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    6
    #14

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Не! То и точно преди да го заредят пак работеше нормално защото навън беше 15 градуса.
    Сега го наблюдавам как роботи: вечер като е 3-4 градуса, вътре духа хладен въздух и повече неможе. През деня като навън е топло - вътре духа 50 градуса.
    Излишно е да казвам как работи като навън преди 10 дни беше -5 -10 градуса. Никак не работи. В стаята температурата неможе да се вдигне повече от 14 градуса.

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    avenir

    zarzalai малко по-горе е писал, че след презареждане с везна климатика е заработил нормално. Ако проблема се е появил отново, най-вяроятно изтича фреон. Трябва да откриеш пропуска. Провери си възките(гайките) за омасляване.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    6
    #15

    Re: проблем с HAIER-HSU-12HV03/R2(DB)

    Извинявам се: FUJITSU ASY14LC

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    avenir

    Какво е това FUJITSU ASY14LS- не съм го чувал?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 22
    Последно: 10-02-15, 22:19
  2. Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!
    От galio във форум Климатици Haier
    Отговори: 92
    Последно: 23-07-12, 22:40
  3. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-12, 14:18
  4. Osaka 17-ка - не топли добре
    От Aleksandars във форум Климатици Osaka
    Отговори: 32
    Последно: 27-01-10, 19:58
  5. Osaka 9-ка - не топли добре
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 11-11-08, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе