Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

Haier HSU-12HD03/R2 (DB) - заледява и не топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    18
    #16

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Аз имам същият проблем с този климатик-бях пуснал и тема в раздел размразяване на климатици.Мислех си,че съм си решил проблема,но уви.Вчера идваха техници,гледаха,чудеха се и накрая отсякоха,че модела бил специфичен-трябвало когато е в режим отопление лопатата да не се движи/лопатата да сочи надолу/,вентилатора трябва да работи на максимум, и зададената температура на климата да е>от 26градуса,иначе електрониката му успивала.За пръв път чувам такава простотия-на зададения от мен въпрос-нали е инвертор,и е пълен с електроника би трябвало и да е умен и да преценява кога да размразява ми отговориха,че този модел е такъв.Колеги,мисля си че се прекарахме с този haier!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #17

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Цитат Първоначално публикувано от kalema
    Аз имам същият проблем с този климатик-бях пуснал и тема в раздел размразяване на климатици.Мислех си,че съм си решил проблема,но уви.Вчера идваха техници,гледаха,чудеха се и накрая отсякоха,че модела бил специфичен-трябвало когато е в режим отопление лопатата да не се движи/лопатата да сочи надолу/,вентилатора трябва да работи на максимум, и зададената температура на климата да е>от 26градуса,иначе електрониката му успивала.За пръв път чувам такава простотия-на зададения от мен въпрос-нали е инвертор,и е пълен с електроника би трябвало и да е умен и да преценява кога да размразява ми отговориха,че този модел е такъв.Колеги,мисля си че се прекарахме с този haier!
    Да бе, а не ти ли казаха, че на този модел препоръката от завода е, да му докараш тръба от бойлера с таймер+клапан и да се облива с топла вода на кръгъл час.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    18
    #18

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Да бе, а не ти ли казаха, че на този модел препоръката от завода е, да му докараш тръба от бойлера с таймер+клапан и да се облива с топла вода на кръгъл час.
    Добре казано,но за съжаление май това ни остава.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #19

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Цитат Първоначално публикувано от bimbolet
    ......а това сигурно ли е с преареждането, че поне като инвестирам още по 100 лв. и на двата климатика, ще има някакъв ефект? Въпроса ми е към колегата - nebelservice и към всички де Това са си пари за още два ел. радиатора
    Калпав си е климатика и не може да се справя при по-ниски температури от -4 -5 градуса. Но ако не се зареди, не може да се ползва, за два дни работа става на снежен човек

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    6
    #20

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Калпав си е климатика и не може да се справя при по-ниски температури от -4 -5 градуса. Но ако не се зареди, не може да се ползва, за два дни работа става на снежен човек
    .......даже за по-малко! Друго ми дойде на ум - нека знаещите си кажат мнението, ако напръскам питата с шпрея който ми е за стъклата на колата против замразяване, защото той реално си работи добре - стига да не заскрежава???????

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #21

    Re: Проблем с Haier 12-ска инвертор!

    Цитат Първоначално публикувано от bimbolet
    .......даже за по-малко! Друго ми дойде на ум - нека знаещите си кажат мнението, ако напръскам питата с шпрея който ми е за стъклата на колата против замразяване, защото той реално си работи добре - стига да не заскрежава???????
    Нищо няма да ти помогне, във форума споделяха за обливане на топлообменника с концентрат на антифриз и какво ли не, но при разлеждане, водата постепенно отмива антифриза и на другия ден се повтаря "драмата".
    Единственият начин е да си оправиш климатика, ако това може да се оправи....ако не може, си дежурен по обливане с топла вода , всекидневно

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - мига за грешка
    От walio във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-12-12, 16:19
  2. проблем с климатик Haier * HSU-12HD03\R2(DB)
    От ka4kata във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-12, 18:50
  3. управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2
    От ddddk във форум Климатици Haier
    Отговори: 41
    Последно: 16-12-11, 12:26
  4. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми
    От Kotyo във форум Климатици Haier
    Отговори: 66
    Последно: 17-11-11, 16:43
  5. Продавам IPM за климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)
    От Tati_go във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-11, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе