Резултати от 1 до 6 от общо 6

Помощ за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    3
    #1

    Помощ за избор на климатик

    Здравейте! имам нужда от съвет..... Малко съм ограничен с консумацията на тока и затова ми трябва климатик която консумираща мощност да не надскача над 2.7kw може и да се направи някакъв компромисен вариант ако е много малък. Става въпрос за обществена сграда (Компютърна зала) за втория етаж помещението е изолирано добре с 4см стиропор и дограма. квадратурата е 50 квадрата а кубиците са малко нестандартни покрива е плоча под наклон също изолиран добре с стиропор 4см и минерална вата 2см. По средата на помещението е 5 метра в единия край се снижава до 210см а в другия край е 150см. гледах климатиците но на едно място ми хвалят едни на друго ги плюят и препоръчват други а скъпите ги хвалят на всякъде нормално но за един скъп може да вземеш 2 от по-евтините с горе долу същите параметри . Предпочитам инверторен даже се бях спрял на НAIER НSU-22H03/R2(DB) или като друг вариант където ми го препоръчаха на 2-3 места като по добър вариант от по-евтини климатици да сложа 2 по-малки климатика да кажем 2 броя HAIER HSU-12HD03/R2(DB) ама като се зачетох из форума леко се стресирах от проблемите с HAIER. По принцип с тоя или с тия климатици където евентуално ще се отоплявам в магазините където питах ми казаха, че климатик с тия параметри по- долу ще ме устройва. "но това е минималната граница" Какво бихте ми препоръчали и като мощност и като марка!?!?!.
    Имам една Осака 12-ка 4 години съм я ползвал в едно помещение 24 кв. и 3м. височина и честно казано за помещение без изолация, една външна стена, една голяма витрина от старото поколение със винкел и единично стъкло и 2-те др. стени които по-принцип са вътрешни но никои не ги използваше зимата тия помещения и климатика работеше учудващо добре в най-студените зими които имаше държеше +18 иначе средно беше около +20. Как са Осаките сега? щото в един от магазините ми казаха, че не са това което бяха преди и в момента съм на един голям кръстопът

    ОТОПЛЕНИЕ..........................мин.........ср...........макс.
    Отдадена мощност...........1.08kW...5.80kW...7.75kW
    Консумирана мощност....0.43kW...2.07kW...2.60kW

    или 2 по-малки с консумация по 1.30kW дето да отдават около 4.0kW

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Момощ за климатик

    Зависи колко пари си склонен да отделиш. За 50 кв.м. е по-добре да сложиш 2 климатика. По-добре не избирай Haier ако разчиташ да се топлиш. Най-добре два с по 4,8 kW - такива са инверторните 12-ки на General/Fujitsu/Fuji. Това са възможностите за добър инвертор на поносима цена за европейския пазар. Общо ще ти е ~ 3000 лв.
    Естествено, има и по-евтини решения, затова си кажи бюджета. А може да вземеш и конвенционални, все пак е зала, не апартамент.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    3
    #3

    Re: Момощ за климатик

    Е по-евтините разбира се! то и затова се бях спрял на хаера и питам и за осака. То ако е за скъпото там ми е ясно един General и работата е готова

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Момощ за климатик

    Тогава забрави за думичката инвертор. Евтин добър инвертор няма. Може японски втора ръка. И все пак си кажи бюджета! Иначе все ще ти предлагаме нещо над него.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    3
    #5

    Re: Момощ за климатик

    ами да кажем 1600лв за голям (22-24) или другия вариант е да се вземе сега един по-малък (12-ка) за около 1000 лв и като наближи зимата да се сложи още един по малък

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re: Момощ за климатик

    Конвенционален или втора ръка. За нов инвертор нямаш пари.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на климатик
    От bogi25 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 01-07-14, 23:03
  2. Помощ при избор на климатик
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 33
    Последно: 04-05-11, 19:17
  3. Помощ за избор на климатик
    От sarti във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 41
    Последно: 31-01-11, 22:32
  4. Помощ за избор на климатик
    От Sunny във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 04-08-07, 17:10
  5. Помощ при избор на климатик
    От nero във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-05, 17:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе