Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Помощ за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #1

    Помощ за избор на климатик

    Здравейте,надявам се да ми помогнете .Искам да се топля със климатици и съм се спрял на следните модели. http://www.klimaticiruse.com/bg/klim...p/ayae-xp12hr/ и
    http://www.klimaticiruse.com/bg/klim...ic/msz-ge35va/ .Климатиците ще бъдат два защото са за две стаи по 24 кв/м северно изложение ,а къщата гледа към Дунава и зимата
    доста духа.В магазинът ме убеждават за Шарп а аз бях тръгнал за другия,раздвоен съм.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Помощ за избор на климатик

    Как си с изолацията на двете помещения.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #3

    Re:Помощ за избор на климатик

    Вътре със фибран и пвц дограма.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Помощ за избор на климатик

    При вас там е студено и влажно и ми се струва, че 4 кв номинал няма да стигнат при по-голям студ.Бих ти препоръчал 12LDC за всяко от помещенията, сега е към 1450 лева с монтажа, ако не е свършила промоцията на ФУДЖИ.Иначе е към 1500 без монтажа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #5

    Re:Помощ за избор на климатик

    За Фуджи не съм мислил,пък и не ми харесват как работят ,май са доста шумни .

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Помощ за избор на климатик

    LDC серията е с по-добри показатели от LGC за външното тяло, а вътрешното е изключително тихо.Компресорите им са по-шумни при тръгване и спиране, а когато поддържат са на почти едно ниво с другите маркови машини.Освен това на теб ти трябва отоплителна мощност при студено време.А и дефроста е много добър, а за теб това е важно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #7

    Re:Помощ за избор на климатик

    Може и така да е ,но не съм и фен на марката .Просто се чудя между двата климатика кой да избера.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #8

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sarti
    Може и така да е ,но не съм и фен на марката .Просто се чудя между двата климатика кой да избера.
    Вземи този който има по-добър дефрост (малка разлика в мощноста няма да е от значение). Ти си близо до дунава до колкото разбрах така че "борбата" с влагата при теб ще е от по голямо значение от спадането на мощността.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #9

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Вземи този който има по-добър дефрост (малка разлика в мощноста няма да е от значение). Ти си близо до дунава до колкото разбрах така че "борбата" с влагата при теб ще е от по голямо значение от спадането на мощността.
    Това е добър съвет,утре ще ида до магазина да си поприказваме малко с търговеца,той май спомена за нещо такова.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Помощ за избор на климатик

    Може да не те стоплят при ниски температури.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #11

    Re:Помощ за избор на климатик

    Защо мислиш така,все пак и двата правят над 5.5 кВ

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #12

    Re:Помощ за избор на климатик

    Виждам, не се вслушваш в съветите, затова ще ти препоръчам да си отделиш пари и за 2 духалки. Аз живея в къща и знам как се топли с климатик. Като наредиш всичките фактори: къща, изложение, местоживеене и не малкия обем на стаите, трябва да ти кажа, че на моменти и 12LDC няма да те спасява. А MITSUBISHI нямат славата на климатици с добър дефрост. На твое място бих се спрял на Дайкин - имат 50-ки в този ценови клас, от които ще останеш доволен

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Помощ за избор на климатик

    Това е максималното топлоотдаване, машина се избира по номинал.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #14

    Re:Помощ за избор на климатик

    Ще береш ядове в най-големите студове с тези недостатъчни мощности. Вземи 12LDC-то, не е толкова страшно положението с шума на външното тяло. На първо място гледай да си подсигурен с достатъчно мощност, другите неща са по-маловажни.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #15

    Re:Помощ за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Виждам, не се вслушваш в съветите, затова ще ти препоръчам да си отделиш пари и за 2 духалки. Аз живея в къща и знам как се топли с климатик. Като наредиш всичките фактори: къща, изложение, местоживеене и не малкия обем на стаите, трябва да ти кажа, че на моменти и 12LDC няма да те спасява. А MITSUBISHI нямат славата на климатици с добър дефрост. На твое място бих се спрял на Дайкин - имат 50-ки в този ценови клас, от които ще останеш доволен
    Какви съвети,какви пет лева.Питам конкретно кои от двете марки да си избера,парите са си мои и ще ги давам аз .Дайкин Фуджи и тем подобни не ща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ в избор на климатик
    От Dinko Nikolov Nikolov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-14, 12:45
  2. Помощ за избор на климатик
    От bogi25 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 01-07-14, 23:03
  3. Помощ при избор на климатик
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 33
    Последно: 04-05-11, 19:17
  4. Помощ за избор на климатик
    От Sunny във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 04-08-07, 17:10
  5. Помощ при избор на климатик
    От nero във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-05, 17:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе