Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #16

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Наско,както вече писах,и се уморих да пиша вече,ако нямаш 1500 лв,не давай 750 за хайер,а ги дай за мидея.От нея оплакванията като проценти са поне 10 ПЪТИ ПО-МАЛКО.
    И най-малко се интересувам,че и да помня какъв бил компресора на твоя хайер и къде го били слагали.Остава да кажеш,че го ползват от Дайкин и се самоубивам на момента.Майтап бе.
    Компресора е тошиба,но не знам защо го слагат на 7ци,примерно на 7LCC,както личи и от 20ката в името му,а от супермарката Хайер са решили да го слагат на по-мощната 9ка или 25ца.сам си направи правилния извод.Ако не успееш,ще ти дам жокер.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #17

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Предполагам, HSU-12R-3 е сред тях. За 6 години зверска експлоатация, само термо-датчик на вътрешното тяло съм сменил. 12лв струваше.
    Голяма беля си навличаш .Ся ще почнат да пишат че твоят хаер е изключение и че всички останали хаери са гръмнали.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #18

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Наско,както вече писах,и се уморих да пиша вече,ако нямаш 1500 лв,не давай 750 за хайер,а ги дай за мидея.От нея оплакванията като проценти са поне 10 ПЪТИ ПО-МАЛКО.
    И най-малко се интересувам,че и да помня какъв бил компресора на твоя хайер и къде го били слагали.Остава да кажеш,че го ползват от Дайкин и се самоубивам на момента.Майтап бе.
    Компресора е тошиба,но не знам защо го слагат на 7ци,примерно на 7LCC,както личи и от 20ката в името му,а от супермарката Хайер са решили да го слагат на по-мощната 9ка или 25ца.
    Ако обещаеш да се самоубиеш ведна га ко казвам. това долу е цитат

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Защо инженерите са решили модел който е "СУПЕР" да го сменят със нов "ОРЯЗАН"? като оставят същия компресор "DA89X1C - 20FZ" но с друго управление? 12LC номинал отопление 4.8/1.24кВ V-PAM -дава висока пикова мощност. 12LGC номинал отопление 4/0.97кВ I-PAM - добра ефективност на ниска мощност. Какъв им е бил "зора" дет се вика да го барат като работи?!? Успокояващо е че компресора явно е сполучлив щом са го оставили същия.
    П.С. новата серия освен че е "по-слаба" има и функция "ИКОНОМИЯ" която и сваля мощност/консумация на 70% - на това пък каква му е практичната нужда/полза?
    ето ти и линка да сиго прочетеш от оригинала http://forum.setcom.bg/index.php?topic=33657.1220

    Май не го слагат само на 7-ци.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #19

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Преди доста време като нямаше мидейки от евтиниите монтирахме exel който си е чист хайер и се прави в техните заводи тогава и до сега съм имал много малки проблеми с тях но си ги имаше макар че зимата си бачкаха добре.Но хайерите от 3-4 годин на сам където и да съм монтирал винаги съм съжалявал само мрънкане от страна на клинта макар че те си ги избираха аз даже съм ги обеждавал да не правят тази груба грешка но.... нали в техно-тата са големи специалисти.....
    Та от миналата година хайер не искам и да чуя който иска да си ги продава и монтира от кучите марки само мидея признавам и сервиза си е на ниво ако не друго за разлика от другите дървета.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    ОК,Наско,по спомени ти казах това.Което не пречи, разбира се,хайера да си продължава да е дърво отвред. Един компресор климатик не прави.Има и сензори,и топлообменници,вентилатори,4пътници и най-важното -софт !!! Добър софт и надежден хардуер,което най-вече липсва при Хайера.Никой не се оплаква от изгорели компресори,включително и аз И малко смешно е да сравняваш легенда като LCC с Хайер.Все едно Ауди S8 с Опел кадет...

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от nasko-g
    Голяма беля си навличаш .Ся ще почнат да пишат че твоят хаер е изключение и че всички останали хаери са гръмнали.
    Ми той и моя гръмна, както казах. От всичките ми машини, тази ми е донесла най-голяма изгода. Това не означава, че пак бих си купил такава. Ама още си работи перфектно. Изплатила се е отдавна и от 3 години работи за мен. Отоплява ме при -20* външна температура. Който не вярва, да заповяда да я види. Приемам и облози.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #22

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Преди доста време като нямаше мидейки от евтиниите монтирахме exel който си е чист хайер и се прави в техните заводи тогава и до сега съм имал много малки проблеми с тях но си ги имаше макар че зимата си бачкаха добре.Но хайерите от 3-4 годин на сам където и да съм монтирал винаги съм съжалявал само мрънкане от страна на клинта макар че те си ги избираха аз даже съм ги обеждавал да не правят тази груба грешка но.... нали в техно-тата са големи специалисти.....
    Та от миналата година хайер не искам и да чуя който иска да си ги продава и монтира от кучите марки само мидея признавам и сервиза си е на ниво ако не друго за разлика от другите дървета.
    Много закъсня тоя път , вече си мислех че няма да има кой да приглася на ванко.

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    ОК,Наско,по спомени ти казах това.Което не пречи, разбира се,хайера да си продължава да е дърво отвред. Един компресор климатик не прави.Има и сензори,и топлообменници,вентилатори,4пътници и най-важното -софт !!! Добър софт и надежден хардуер,което най-вече липсва при Хайера.Никой не се оплаква от изгорели компресори,включително и аз И малко смешно е да сравняваш легенда като LCC с Хайер.Все едно Ауди S8 с Опел кадет...
    А да тя мидеята е с похубав хардуер и софтуер. И по добре кадет с двигател на ауди от колкото само кадет.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #23

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Ми той и моя гръмна, както казах. От всичките ми машини, тази ми е донесла най-голяма изгода. Това не означава, че пак бих си купил такава. Ама още си работи перфектно. Изплатила се е отдавна и от 3 години работи за мен. Отоплява ме при -20* външна температура. Който не вярва, да заповяда да я види. Приемам и облози.
    Това го кажи на Ванко и на неговия софльор.
    А пък щом можеш да си позволиш по-скъп климатик няма лошо. Аз не казвам че хаер е най-добрия а, че за цената е добър. Ама те не искат да го разберат.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #24

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от nasko-g
    Това го кажи на Ванко и на неговия софльор.
    А пък щом можеш да си позволиш по-скъп климатик няма лошо. Аз не казвам че хаер е най-добрия а, че за цената е добър. Ама те не искат да го разберат.
    Както често обичам да казвам - Мерцедесът сред боклуците. Макар че в този ценови диапазон, Мидеите по-ги бива, особенно инвертори. Особенно, дърти модели.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #25

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Наско - Ти си знаеш.Приличаш малко на жена ми.Тя е,или по-скоро беше,от най-заклетите голфари.Кара двойка ГТИ и само дума да стане за него,се изправяше на нокти. Като купих Легасито,първите й думи бяха"Ебаси грозната кола". Което не и пречеше да го кара повече от мен и когато ме няма наблизо,да го хвали повече и от мен.Но си държи иначе на голфа де...
    Сори за офтопика...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #26

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Както често обичам да казвам - Мерцедесът сред боклуците. Макар че в този ценови диапазон, Мидеите по-ги бива, особенно инвертори. Особенно, дърти модели.
    Може, не искам да сръвнявам двете марки защото единственното мнение което съм чул за мидея е от един колега който си плзва мидеята 6 години .Но скоро ми каза че е викал техник за ремонт и му е сменен някакъв кондензатор на компресора и ся пак работел.
    А въпросния модел на хаер е съвсем нов и двамцата дето ми спорят даже не са го виждали как работи но си говорят попринцип за модели от преди незнам си колко години.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Колкото по-нов,толкова по-голямо дърво ще ядеш.За пример-аналогичното дърво Самсунг.Колкото по-нови-толкова по-боклучави.Днвс научих,че на най-скъпия и лачен Сансунек просто забравяли да намажат с термопаста радиатора на IPM-а и даже от бързане понякога го фиксирали накриво.Резултата е ясен-лаченото и ново дръвце става само за гледане,но не и за ползване...
    Друг пример-понеже един от вносителите ми е познат,когато ми даваше дилърската листа на различните марки и модели,направо задраска инверторите на Сансуня.Защо ли ??? И с хайера е така.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #28

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Наско - Ти си знаеш.Приличаш малко на жена ми.Тя е,или по-скоро беше,от най-заклетите голфари.Кара двойка ГТИ и само дума да стане за него,се изправяше на нокти. Като купих Легасито,първите й думи бяха"Ебаси грозната кола". Което не и пречеше да го кара повече от мен и когато ме няма наблизо,да го хвали повече и от мен.Но си държи иначе на голфа де...
    Сори за офтопика...
    Ванко и аз искам да си купя климатик за 2000+ лв ама нямам тази възможност.Също така искам и последен модел на HONDA ама не мога да си го позволя.Ти също правиш компромиси с някои неща които не са ти по джоба.
    Пак ти повтарям не твърдя ,че хаер е най-добрия а ,че за цената си го бива.Мидеа му е конкуренция което е добре защото ако няма конкуренция ще страдат най-вече клиентите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #29

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Колкото по-нов,толкова по-голямо дърво ще ядеш.За пример-аналогичното дърво Самсунг.Колкото по-нови-толкова по-боклучави.Днвс научих,че на най-скъпия и лачен Сансунек просто забравяли да намажат с термопаста радиатора на IPM-а и даже от бързане понякога го фиксирали накриво.Резултата е ясен-лаченото и ново дръвце става само за гледане,но не и за ползване...
    Друг пример-понеже един от вносителите ми е познат,когато ми даваше дилърската листа на различните марки и модели,направо задраска инверторите на Сансуня.Защо ли ??? И с хайера е така.
    Едно си баба знае едно си бае.
    Значи самсунга като е боклук и хаера е такъв. Не виждам каде е връзката тук.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #30

    Re:Haier hsu-09ha103/r2/db за 750лв. с монтажа

    Наско, не се пали толкова. Ванко просто споделя информация, която е доста полезна /между другото/. То и за това е този форум, а не да си мерим... познанията.

    П.С. По-добре Хайер, отколкото ЛГ или Самсуняк.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Добре ли и извършен монтажа?
    От zaho_cool във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 898
    Последно: 17-12-23, 12:06
  2. IPM модул за Haier HSU-09HA103/R2(DB)
    От mnn във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-13, 15:51
  3. Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа
    От tarbuk във форум Климатици Haier
    Отговори: 64
    Последно: 08-11-10, 23:44
  4. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе