Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 65

Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #1

    Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    Здравейте,значи закупих си климатик Haier HSU 12HVA 103R2,и фирмата която се нае с монтажа изпрати човек на оглед.Още от вратата техника ми заби няколко технически въпроса и като видя,че от техника разбирам по-малко и от кучето ми се започна.Първо монтажа им включвал само една дупка а при мене трябват три.Две допълнитилни дупки по 40 лева и монтажа вече стана 280 лева.Годишна профилактика по 70 лева всяка още 210 лева назад.Оказа се че климатика ми бил дърво и за да се прекара свързващ кабел между вътрешното и външното тяло трябвало да се разглоби цялото вътрешно тяло още 80 лева.Дотук 570 лева,така ли трябва да е или се мъчат да ме цакат с топла бира.Благодаря предварително!


    Mod.valen1: Имената на теми свързани с климатици не може да имат заглавие "Моля помогнете!", за справка може да погледнете правилата на форума. Заглавието трябва да е близко до информацията която интересува потребителя или до съответен проблем.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Моля помогнете!

    570 за монтаж това е твоят майстор!!
    А парите за 3-те профилактики веднага ли ги иска или през 1 година??
    Дупченето толкова си струва, но профилактиките са между 35 и 50 лева при различните фирми. 70лв. вече е скъпо, на фона на останалите фирми

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #3

    Re: Моля помогнете!

    Аз имам същия модел само че 9-ка (HSU-9HVA103R2).Ползвам го вече половин година и мога да кажа че машината работи перфектно.Чакам само големите студове и мъгли за да видя как ще се справя.За сега в Пловдив под минус 2градуса май не е падало.Топля 14 квадрата стая последен етаж с 2 външни не изолирани стени и при сегашните Т около 0 климатика постига зададената Т(24-25) без никакакъв проблем даже се изключва от време на време.
    ЗА монтажа другите учасници в форума да пишат.Аз мога да ти пожелая само да попаднеш на добри майстори.Тези които са идвали обаче ги разкарай ако не е късно.Недопустимо е разумен човек да прави такъв коментар пред клиент.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: Моля помогнете!

    nasko-g ,
    Климатикът ще го хвалиш след като изкара успешно една люта зима, не бързай с отзивите, още не е станало достатъчно студено.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #5

    Re: Моля помогнете!

    Да прав си rsvr, ама нали и аз това казвам , че чакам големите студове и мъгли за да съм вече 100% сигурен в качествата на машината.
    Обаче кажи ми какъв интерес има идин монтажник да доиде за оглед на монтаж и да почне да ти обеснява ,че климатика ти е дърво, телевизора ти е боклук ,хладилника ти е еди какъв си и т.н.Пък в краина сметка аз съм клиент и ако искам ще си купя колкото си може по-голям боклук.Моя си работа.А неговата работа е да направи качествен монтаж и на най-скъпия и на най-ефтиния климатик.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #6

    Re: Моля помогнете!

    tarbuk ако все още не си купил климатика, замисли се освен монтажниците, да смениш и марката. Хубаво е да се вземе в предвид минало-годишната партида, която нямаше нищо общо със старите Хаери.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #7

    Re: Моля помогнете!

    tarbuk, HSU-12HVA103/R2(DB) e model 2008 година .Плюс това имаше някакъв проблем но не в HVA серията.HVA са най-добрите модели на хаер.И не се притесняваи от това какво казват. Ако пишеш тук че си търсииш климатик за 1000лв веднага ще се намери някой който ще ти каже "абе даи още 200-300лв и си вземи това" .ако ти се навиеш друг веднага ще ти предложи нещо с 400-500лв още по-добро.и така накрая ще имаш климатик за 2000+лв .Няма лошо и аз да можех и аз щях да си взема нещо скъпо. Но немога и затова съм избрал най-доброто за парите които имам.И ти си направил същото.Смени фирмата за монтаж и всичко ще е наред.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #8

    Re: Моля помогнете!

    Абе недей така защото именно хайер е един от най замръзващите и шумни климатици пък и счупи ли се сервиза е отврат по-добре една мидея да вземе поне като сервиз са свестни и като качество се конкурират с хайер само че са по-евтини.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #9

    Re: Моля помогнете!

    Аз климатика го взех но моля кажете наистина ли само при този модел е проблем свързването на вътрешното и външното тяло с ел кабел?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #10

    Re: Моля помогнете!

    че то всички имат кабел от вътрешното до външното някой имат и повече от един и доста модели има на които се сваля предния капак на вътрешното тяло за да се върже но това става за минути това не указва влияние на цената поне в нашата фирма.
    Един съвет от мене за бъдещите купувачи на климатици откъдето си закупите даден климатик най-добре е и от същата фирма да го монтират мисля че сами можете да си отговорите на въпросите които мислите да ми зададете

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #11

    Re: Моля помогнете!

    Не е никаква философия да ти пуснат кабела. ( цакат те )

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re: Моля помогнете!

    Питай ги като си искат пари за щяло и не щяло, какво им влиза в монтажа? Сигурно да ти донесат стойките и да ти връчат дрелката. Ебаси хората.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #13

    Re: Моля помогнете!

    Търси си друга монтажна фирма.той-климатика че е дърво,дърво е,но никой не ги кара насила да ги монтират.Друг е въпроса,че има някой марки,чийто монтаж трябва да е два или три пъти по-скъп,защото за три години гаранция ти стежняват живота.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #14

    Re: Моля помогнете!

    jori как разбра че този климатик е "дърво".Да не би да се разлиства на пролет.Обоснови се!
    100% съм сигурен че не си виждал този модел как работи.Просто си имаш изграден някакъв стереотип за марката като цяло.Така че даи пример , 2-3 причини да мислиш така.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #15

    Re: Моля помогнете!

    Просто си имаш изграден някакъв стереотип за марката като цяло
    Така е.Една марка като се издъни с няколко модела няма начин да не си изградиш стереотип.Когато ти звъннат 100 човека в рамките на 1/един/час че са им замръзнали климатиците какво друго да правиш,освен да си изградиш стереотип.
    От няколко години не работя с тази марка/а съм работил много/,но постоянно ми казват колеги/те между другото остават все по-малко/ какво се случва.Виждам и по фасадите как външните им тела стават все по-малки и по-малки,като скоро ще са само компресор.Е,как да топли зимата.Същото с външните тела се случва наполедък с Мидеа-та.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 15:46
  2. Климатик Haier * HSU-12HVA103/R2(DB) - грешка "E"
    От modac във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 29-08-13, 21:52
  3. Haer HSU-12HVA103/R2 DB
    От d_slavoff във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-11, 13:03
  4. климатик Haier HSU-12HVA103/R2(DB)-памет
    От м.петров във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-11, 14:09
  5. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе