Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Обезскрежаване при инверторните Haier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #1

    Обезскрежаване при инверторните Haier

    - Знае ли някой как може да се удължи времето на програмата за обезскрежаване в модела 12HV03/R2(SDB) ? Защо е едва 3 минути при наличието на толкова голям топлообменник ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    Е тия с Дайкин 60 какво да кажат,като понякога се дефростват за 1 мин ??? Топлообменника е два пъти по-голям от твоя...Защо ти е да се удължава времето?

  4. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #3

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    - Не съм специалист по хладилна и климатична техника , а обикновен потребител който търси помощ вече в този форум тъй като ,,компетентните" господа които обслужваха този климатик не могат да предложат вариант.
    Значи , проблемът ми е следния - дефроста при моя климатик не е достатъчно ефективен когато навън е от -2"С надолу, а вътре е зададена стайна температура под 24"С . За да избегна обледяването трябва да го държа
    на 24"С нон-стоп,което не ми се вижда нормално!

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    А тези техници които са обслужвали климатика направиха ли нещо до момента в опит за решаване на проблема.

  6. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #5

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    Направиха следните неща:
    1/ Преместване на тръбен датчик във външното тяло - от долно в средно положение на изпарителя
    2/ Дозареждане с 200 грама Фреон R410a
    3/ Изпускане на 200 грама Фреон

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    При този модел излизането от дефрост се извършва или по достигната температура 12 °С на външния топлообменник или по достигнат определен 8,5 А консумиран от компресора ток.

    Трябва да се разбере поради коя от двете причини прекратява дефроста на 3-тата минута при възможна максимална продължителност от 12 минути. Щом преместването на датчика за температура не е дало промяна във времетраенето то може би прекратява по достигнат ток, но е хубаво датчика да се подмени за по-голяма сигурност.

  8.  
     
  9. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #7

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    - Лично на мен ми се струва,че дефроста на този климатик е фиксиран като време тъй като протича еднакво при всякакви външни условия.Например при -15"С навън той пак дефроства 3мин. въпреки че изпарителя не е
    бил заскрежен.При -2"С и висока влажност вече има плътно заскрежаване на изпарителя,и в този случай както писах по горе всичко зависи от стайната t .За тези датчици-не знам! От къде могат да се купят нови ? Аз съм
    от Русе.Ще е любопитно да се види дали евентуалната им смяна ще промени нещо - към по добро !

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    В документацията е казано, че в програмата за управление е заложено минимално време за работа на компресора от 2 минути.

    По време на работа в режим отопление когато видиш, че климатикът ти изключва за разскрежаване има 1 минута изчакване за изравняване на наляганията преди да обърне цикъла. Към това време добавяш 2-те минути минимално време за работа на компресора и стават 3 минути.

    Второто условие за край на цикъл разскрежаване гласи следното:
    During the defrosting and 2 minutes after the defrosting, abnormality of temp. sensor isn’t detected.
    Превод: По време на разскрежаване и 2 минути след разскрежаване, не е открита аномална работа на температурен датчик. Което ще рече, че една от причините за прекратяване на цикъла може да е и ненормална работа на температурен датчик, наред с другите 2 причини достигнат ток от компресора или достигната температура на външния топлообменник.

    Вече имаш достатъчно насоки сам да търсиш проблема или се обърни към друга специализирана фирма за ремонт на климатика.

  11. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #9

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    - Не знам дали е нормално консумацията на компресора по време на дефрост да е макс. 550 W . В другата стая FD25VA също прави дефрост 3мин,но с консумация 1200 W

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    - Не знам дали е нормално консумацията на компресора по време на дефрост да е макс. 550 W . В другата стая FD25VA също прави дефрост 3мин,но с консумация 1200 W
    Не е нормално да е толкова малка консумацията в размразяване, обикновено се развъртат на максимума.

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #11

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    - Нали,и аз така си помислих!Каква може да е причината да не развърта повече?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    Този климатик на колко време е и и от скоро ли прави така или си е от като е монтиран?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    Софтуерна. Някои наистина развъртат на максимум, някои обаче развъртат на номинал... Естествено, по-добре на максимум за 3 минути отколкото на номинал за 10, но какво да се прави.

  17. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #14

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    - Тази зима му е трета,но замръзна още първата.Тогава от сервиза ме ,,успокоиха" че при тези условия /04.01.2008 - 20.01.2008 ако си спомняте в Русе до -20 в комбинация с мъгла/
    климатиците от нисък клас така замръзват.Все пак мен ме интересува съществува ли начин програмата за дефрост на този модел да се "ъпдейтва" така да се каже и дали някой го е правил
    до сега.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #15

    Re:Обезскрежаване при инверторните Haier

    Моя хаер (HSU-09HVA103R2 DB) Също размразява точно 3 мин. Първите 2мин. консумацията му е 400w а 3-тата минута вдига на 600w след което спира. Аз също имам чувството че времето за размразяване е точно 3 минути. Само че при мен това време му е достатъчно да се размрази напълно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Таймер (реле) за обезскрежаване - Electrolux END3597
    От tharude във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 05-10-11, 19:25
  2. Отговори: 1
    Последно: 25-11-09, 23:56
  3. Некупуваите HAIER
    От fiat във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-08, 20:59
  4. Енергоспестяване при инверторните климатици
    От PifchoBG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 08-08-08, 01:06
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе