Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By startus

Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #1

    Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    Здравейте. Това лято купихме климатик fujitsu asyg24lfcc. От известно време при по-студено време (но не и при минусови температури все още) започна да се държи странно. Както си работи спира, ребрата се насочват право напред /ако съм ги насочил надолу примерно/ и започва да мига диода на Operation. Така стои 10-15 минути, а след това пак започва нормално да си работи. Това се повтаря през няколко часа постоянно. А докато не работи температурата на помещението пада осезаемо. Качвам и клип, където да видите точно как мига диода: https://www.youtube.com/watch?v=0hxn...ature=youtu.be
    Обаждахме се в сервиза, казаха ни, че това било нормално/ по този начин климатика се е размразявал... но, как може при такива температури да замръзва? Било част от процеса...
    Моля за вашето мнение.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Отговор: Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    Абсолютно нормално си е. Явно и машината работи малко по-натоварена. Този модел има сравнително къс и бърз дефрост. Едва ли го прави по 15 мин. За да изстива помешението толкова бързо, явно има проблеми с топлозагубите, но това са само предположения.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #3

    Отговор: Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    Разбирам. С климатика отопляваме хранителен магазин. С бързото изстиване съм съгласен. Но все пак не мога да си обясня, защо при положителна външна температура ще го прави, но... знам ли, сигурно е нормално както се твърди. Благодаря за бързия отговор. Поне да не се притеснявам.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Отговор: Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    В колко м3 е сложен климатика и на какви градуси е настроен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #5

    Отговор: Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    Помещението е около 120-130 м3. Климатика работи средно на 23-24 градуса и си я поддържа температурата на практика. Пробвал съм и 30 експериментално, но ми става много горещо. Не мисля, че се пренатоварва.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #6

    Отговор: Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    Цитат Първоначално публикувано от leo34 Виж публикацията
    Разбирам. С климатика отопляваме хранителен магазин. С бързото изстиване съм съгласен. Но все пак не мога да си обясня, защо при положителна външна температура ще го прави, но... знам ли, сигурно е нормално както се твърди. Благодаря за бързия отговор. Поне да не се притеснявам.

    Замръзва при положителни температури, защото външното тяло е по студено от околната среда и по него замръзва влагата от въздуха, особено голям проблем е мъглата!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #7

    Отговор: Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    Разбирам. Аз живея в такъв район, че мъглите са по-често явление. Благодаря за отговорите

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #8

    Отговор: Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    Здравейте отново. Тази сутрин климатика спря да работи. Изписва ми следната грешка:
    Operation LED: 8 times flash
    Timer LED: 6 times flash
    Economy LED: Continuous flash

    Discharge Pressure Sensor Error
    Suction Pressure Sensor Error
    High Pressure Switch Error

    Днес ще се обаждам в сервиза, но не знам дали ще работят вече... а климатика ми трябва.
    Весели празници на всички!
    Този пост е редактиран от leo34; 27-12-14 в 08:53.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    33
    #9

    Отговор: Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    Описаният начин на работа в началото на темата е съвсем нормален, аз имам същият само че 18ка и работи точно така в помещение 100 м3 без изолация от където идват и всички проблеми с по честият дефрост защото климатика на практика почти винаги работи на максимална мощност... помисли как да намалиш топло загубите...
    това обаче че ти е дало тия грешки не е добре може да е изпуснал фреон... пиши как е минал ремонта ...
    mirandi одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #10

    Отговор: Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    защо не сложи две машини бе джанъм..........за какво е магазина,ако не е тайна

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    17
    #11

    Отговор: Странно поведение fujitsu asyg24lfcc

    Обадих им се, озоваха се на следващия ден. Не било нищо сериозно, казаха ми "все едно да ти изгори бушона на ел. мрежа". Оправиха го за 5 мин. Сега вече всичко е нормално. Магазина е хранителен, по-често се отваря вратата.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. CH-09-SBP странно поведение
    От ilia_d във форум Климатици Osaka
    Отговори: 12
    Последно: 16-06-21, 08:54
  2. Странно поведение на батерия на лаптоп.
    От blue1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 08-04-12, 19:26
  3. HAIER HSU 12 HT 03(B) странно поведение
    От izashev във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 24-07-11, 10:25
  4. windows 7 non-unicode ??? странно поведение
    От glarus във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 06-09-10, 23:11
  5. Странно поведение на taskbara-решено
    От izashev във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 09-04-10, 19:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе