Резултати от 1 до 6 от общо 6

Haier HSU-10HB03(B) - обороти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    3
    #1

    Haier HSU-10HB03(B) - обороти

    Момци, въпросното климатиче имаше проблем преди да топли моя дом. Беше смачкана (явно при залеждане) тръба от втория ред на външния топлообменник... Заварка, фреон (R22-870гр) и заработи... НО - зададени 30 градуса, издухвана температура 42 градуса, средна вентилация. А на силен вентилатор ~40-38 градуса, при 22 градуса стайна темп. налягането го вдига до 22 bar и отпуска (стабилизира се) на 19bar, външната беше около 10 градуса. При зададена 24 достига до 23 градуса. Проблема ми е, че компресора не може да реши на какви обороти да работи, мени ги през 30тина секунди, около средни са на слух... От максимална консумация към 1,4 киловата той не ще да се напъне на повече от 960 вата... На достигната темп. си отпуща до към 650 вата от минимум 560 вата... При разскрежаване компресора се напъва на максимум, разскрежава си се успешно на ~30 минути, (предполагам щото е под нулата), но кое определя на какви обороти ще работи компресора и някви предположения кое не му позволява да се напъне?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Haier HSU-10HB03(B) - обороти

    Ограничаване на компресора може да има ако компресора прегрява, за това следи датчик на нагнетателната тръба на компресора. Климатика не дава грешка докато положението с компресора не излезе от контрол, а щом е под контрол всичко е наред.

    Тъй като климатика е с капилярки може да има регулиране оборотите на компресора с цел контрол температурата на изпарение за да не се залее компресора с течност. При спадане на температурите изпарението намаля и са два вариантите за контрол, ако имаше EEV щеше да го притвори, но тъй като няма остава контрол върху мощността на компресора.

    За да има форсиране на компресора трябва да има голяма температурна разлика между зададена и стайна температура, а също и вентилатора да е на максимум. Ограничаване мощността на компресора също може да има, ако датчикът на топлообменника на вътрешното тяло отчита високи температури.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Re:Haier HSU-10HB03(B) - обороти

    Вален,има и друг проблем.Не може да дигне 22 бара(р22) и да вади 38-40 градуса при 22 стайна.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    3
    #4

    Re:Haier HSU-10HB03(B) - обороти

    Благодарности на Valen! Климата вдига 22bar но за някви секунди, и пада на 19... По вчерашната проверка, на 30 зададена 20 стайнаи -5 външна се напъна но на силен вентилатор, вдигна обороти, консумация но издухвана 41гр. Имам манометри но бях премръзнал от бачкане и не ми се закачаха... Като ги свържа ше направя подробно изследване и ше коментираме

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Haier HSU-10HB03(B) - обороти

    21° разлика изход-вход при външна -5° е добре. До сега да не би разликата да е била повече.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    3
    #6

    Re:Haier HSU-10HB03(B) - обороти

    Не мога да кажа, понеже е свален от клиент който не иска да го вижда повече тоя климатик :D Но предполагам, че нормална работа на всеки един инвертор е когато при пълна мощност отдава около 45-47 при 21-22 стайна температура, а и съм включил ватметър от кауфланд... Мерките му са, че се напъва на 1480W (достига тавана по сервизни данни) и след 30тина секунди отпуска обороти (на слух) а показанията му са 930W... Тоест през 30тина секунди прави хистерезис 930W>1480W>930W>1480W и така постоянно... Разковах му сандъка, ама ся ше слагам един навес на един айсберг, докато го разчукам и разледя ше са вкочаня :D ... После ше сложа манометри, но отвън заскрежава първо от средата надолу и адски леко нагоре, след известно време се вижда че е равномерно заскрежил... Та може и да му сложа 100гр R22 и да го видя кво ше прави... Ше докладвам дали пак мени обороти и издухвана ? при налягане ? ...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329115849[/time]_________________________________________________

    Пичове, писна ми... Сложих 10Ком вътрешен тръбен (неговия беше някви 8.5Ком) пусна турбината на 19 бара като че се пооправи за 10 мин и пак се почна отпуска обороти, издухва 37-40градуса... Сложих му 15Ком пуска турбината на 25 бара, но като почне да обдухва явно му се вдигат килоомите и отпуска на контролни обороти турбината, пак подгрява до 25бара и пак така... Няа са занимавам повече, оставям го с неговия си датчик и ше сложа една OSAKA CH-12SL дето ми беше занимавка за свободното време, само датчици и остана да и сложа... по мое невнимание я бях заредил с R22 и се чудих що не ще да вдига налягане, така 10тина минути се чудих и се усетих... После ден, два без газ с отворени кранове да излязат парите, вакуум към 1час и зареждане по кантар! Дали се е пресякло вече маслото?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Haier HSU-10HB03(B) мига лампичката на Operate и не тръгва
    От niki721220 във форум Климатици Haier
    Отговори: 24
    Последно: 15-07-11, 21:19
  2. Забавител на обороти
    От divi4 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-09, 22:50
  3. Haier HSU-10HB03 (B) - отказва да топли
    От MAP във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-08, 09:22
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13
  5. Регулиране на обороти...
    От Caesar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-05, 11:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе