Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Климатици Chofu

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #16

    Re: Климатици Chofu

    Прочетох теми, но за съжаление не достигнах до никакъв извод
    Има ли ефект от тампоните и какво е решението.
    Косьо щте се радвам да споделиш за решението на проблема.

  2.  
     
  3. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #17

    Re: Климатици Chofu

    И аз взех инвертор Osaka CH14LBP и аз имам проблеми с бученето при определени обороти,вчера взех от фирмата извършила монтажа(много,много пекани,това бе и основната причина да закупя Osaka) специални силиконови тампони(яд ме е че не ги снимах,най-общо представляват две шпилки без връзка помежду си, завършващи в силиконов цилиндър с височина около 3 см. който стои м/у лапите на външното тяло и стойките).
    Ефект от тампоните има препоръчвам ги,боботенето(нискочестотен звук) намаля почти до границата на чуваемостта,но все пак съществува,като най-интересното е, че се чува само в стаята,иначе външното тяло е тихо като мушица.
    Звука се получава при ниски обороти на компресора ,когато зададената температура в стаята е почти достигната.
    Доста четох по въпроса и стигнах до извода ,че този звук го има при повечето(ако не и при всички) инвертори-просто при някоя от честотите на въртене на компресора се получава резонанс,от там и боботенето.
    Мисля, че това е един от минусите на инверторната технология,за който ако знаех,нямаше да си закупя такъв климатик.
    Сигурен съм ,че при конвенционалните,с постоянна честота на компресора ефекта не съществува.
    И все пак ми е интересно мнението и на другите потребители с инвертори и най-вече с това на Косьо тъй като мисля,че е извървял този път.
    Малко се отклоняваме от темата за което моля да бъда извенен от създателя и.
    П.П.Забравих да спомена, че живея в тухлена къща и външното тяло е закрепено на стена изградена от два реда тухли единички,така че предположението че виновник е панела и арматурите в него не е вярно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #18

    Re: Климатици Chofu

    Цитат Първоначално публикувано от felipe
    Мисля, че това е един от минусите на инверторната технология,за който ако знаех,нямаше да си закупя такъв климатик.
    Сигурен съм ,че при конвенционалните,с постоянна честота на компресора ефекта не съществува.
    И все пак ми е интересно мнението и на другите потребители с инвертори и най-вече с това на Косьо тъй като мисля,че е извървял този път.
    Малко се отклоняваме от темата за което моля да бъда извенен от създателя и.
    П.П.Забравих да спомена, че живея в тухлена къща и външното тяло е закрепено на стена изградена от два реда тухли единички,така че предположението че виновник е панела и арматурите в него не е вярно.
    Да наистина срещнах такъв проблем и при тухлата в последствие, но при панела е по-силно изразен.
    Да, това е проблем проявяващ се при инверторите НО не при всички!!!! Именно затова споменах, че го има при Чофу с мисълта, че това не са толкова хай изделия и според мен не заслужават парите си.
    Да, наистина тампоните решават нещо, но според мен е нищо, защото при по-интензивно натоварване /например зимата/ проблемът лъсва с пълна сила.
    Какво установих:
    Първата и основна причина е в изделието.
    Такъв проблем съм нямал и нямам със истински японски инвертори- втора ръка- без никакви тампони? Имам два такива. Единия го махнах и сложих на негово място нов- уж японси- и проблемите се появиха.
    Сагата ми първоначално обаче започна с новомонтиран Хайер.
    Питах и тук, питах и по сервизи и представители. Само един пич в София, ми подметна за подобни проблеми при тях и ме посъветва да сменя външното тяло с по-модерен- диджитал инвертор /DI/- вътрешните тела са същите. Междувременно вече бях сменял и външното със същото такова, но ефект никакъв- не бе от конкретното тяло. Бях направил супер сложна тампонна конфигурация и от към стената дори, без твърди връзки, бях сменял и мястото на външното тяло наляво и надясно колкото позволява тръбния път- нулев ефект.
    С DI-то очевадно брума бе по-слаб!!!
    Тогава сложих Фуджитсу- още по-слабо проявление, но все пак го имаше и особено както казах зимата. И така стигаме до втория проблем- мястото на външното тяло.
    Преместих го от под прозореца, на по-плътна и твърда част-колона- в страни на прозореца. Естествено с възможност за посягане от към съседна тераса. Без никакви тампони!!!! Колоната пое всичко и подобен шум вече няма!!!! Забравих да спомена, че имах съмнения в старата и халтава дървена дограма, която също дрънчеше слабо. С нова, уплътнена и здраво хваната алуминиева- проблема се позасили дори!!!
    Според мен проблема въобще не е в окачване на външното тяло, а може би в:
    - окачване на компресора;
    - лагеруване на ротора на компресора;
    - начин на инвертиране и последващо евентуално филтриране на правоъгълните импулси или въобще на преобразуваното захранване. Според мен се появява един и същ силен, неизчистен хармоник, който прави цялата работа. Компресорите са изключително малоразмерни и претоварени /особено с 410А/, с повишено /в сравнение с R22/ и променящо се във времето налягане и обороти в широк диапазон! Когато от всичко това е спестено нещо, използват се контролери с една и съща логика на управление с различни компресори и е направено в Китай- се стига до нашия случай. Почти съм убеден, че нямаме на пазара продукция различна от произведена в Китай и производните му.;
    - мястото на монтиране на външото тяло и дължината на тръбния път /тръбите също вибрират и допринасят към общия фон/, а мястото трябва да успее да погълне смущенията и да не ги предава навътре.
    Да спра до тук, че стана дълго.

  5. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #19

    Re: Климатици Chofu

    Косьо -изключително професионално мнение,евала !
    За мен извода е ,че всеки индивидуално трябва да търси решение на проблема.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #20

    Re: Климатици Chofu

    Цитат Първоначално публикувано от felipe
    Косьо -изключително професионално мнение,евала !
    За мен извода е ,че всеки индивидуално трябва да търси решение на проблема.
    Ето това е лошото- как всеки да се ориентира и какво да избере.
    А иначе не продължик във философстването, защото проблемите са още по-дълбоки според мен и опират в масовото производство ширпотреб, но "дълбоката" ми теория се подкрепя от фактите- масовите, нови инвертори на нашия пазар имат доста по-кратък живот от очаквания и обявения!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #21

    Re: Климатици Chofu

    Тампоните не са панацея. Ако стената има собствена честота равна на честотата на компресора ще има резонанс каквито и тампони да си сложил.

  8.  
     
  9. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #22

    Re: Климатици Chofu

    Лошото в случая е че тъй като честотата на компресора при инверторите е променлива все някоя ще съвпадне с тази на стената и ще се получи резонанс.
    Иначе поне според мен мнението на Косьо трябва да бъде прочетено от всеки тръгнал да си купува климатик,малко хора се замислят за тези неща.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #23

    Re: Климатици Chofu

    Може би трябва да се направи отделна тема специално по този въпрос.

    Преди не бях видял това
    http://www.ivtlampopumput.fi/pdf/SP%...r%2012FR-N.pdf
    Не знам колко е вяно и че не са споменати конкретно модели но не изглезда добре за Chofu
    Какво мислите за Mitsubishi Heavy Industries ZD-S сериите. Дали това щте е по-добрия избор?


  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #24

    Re: Климатици Chofu

    Закупих си Panasonic CS/CU-E9GKE наскоро, сложен е на двете стойки без каквито и да е тампони и от компресора само свистенето на перката съм чул. Не знам дали е до стената или до климатика. Ако някой е с този модел до пише как са нещата при него.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #25

    Re: Климатици Chofu

    Най-накрая реших да закупя Mitsubishi Heavy Industries ZG -S. Това е новата серия сходени с ZD-S.

    Помещението е 14 мвадратми метра, 270 мм височина, тухла последен етаж (има тавански помещения над мен) без изолация, дървена дограма (но допълнително изолирана, южна, вътрешна но ме топлят само от едната страна (засега). В стаята има компютър и усилвател които бая греят
    Притеснява ме, че като попитам какав климатик ми е необходим за това помещение консултантите ме питат само за квадратурата и не ги интересува повече, което според мен не е много нормално
    Да се върнем на конкретния модел.
    Обадих се на представителството на CONDEX за Стара Загора и човека ми обясни че за това помещение ми е достатачна 20 (каза че това е от някаквав програма за изчисляване), но в магазина ми казаха, че 20 ште е маклко за това помещение.
    За съжаление не мога да открия официално за какви по площ помещения са подходящи двата модела.
    Единствено от тук http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=165 но незнам колко е достоверно.
    Май много се отплеснах
    Въпросът ми е дали 20 (доколкото разбрах отговаря на 7) ще се справи с това помещение (главно за отопление).
    Благодаря предварително.

    Забравих да спомена, че въпросните Chofu за тази стая препоръчват 12 ?!?!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #26

    Re: Климатици Chofu

    HAIER е правен по лиценз на CHOFU

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #27

    Re: Климатици Chofu

    joton, помещението е достатъчно малко, а и ти вземаш хубав инвертор за него. 20-цата на Mitsubishi ще е напълно достатъчна според мен. 25-ца инвертор мисля, че прекалено много ще спира и се губи смисъла на инвертора.
    Опс, чак сега видях колко стара тема е повдигнал klimatik.
    joton, как е климатичето?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #28

    Re: Климатици Chofu

    Цитат Първоначално публикувано от joton
    Най-накрая реших да закупя Mitsubishi Heavy Industries ZG -S. Това е новата серия сходени с ZD-S.

    Помещението е 14 мвадратми метра, 270 мм височина, тухла последен етаж (има тавански помещения над мен) без изолация, дървена дограма (но допълнително изолирана, южна, вътрешна но ме топлят само от едната страна (засега). В стаята има компютър и усилвател които бая греят
    Притеснява ме, че като попитам какав климатик ми е необходим за това помещение консултантите ме питат само за квадратурата и не ги интересува повече, което според мен не е много нормално
    Да се върнем на конкретния модел.
    Обадих се на представителството на CONDEX за Стара Загора и човека ми обясни че за това помещение ми е достатачна 20 (каза че това е от някаквав програма за изчисляване), но в магазина ми казаха, че 20 ште е маклко за това помещение.
    За съжаление не мога да открия официално за какви по площ помещения са подходящи двата модела.
    Единствено от тук http://www.ekomatik.com/products.php...ubishi&pid=165 но незнам колко е достоверно.
    Май много се отплеснах
    Въпросът ми е дали 20 (доколкото разбрах отговаря на 7) ще се справи с това помещение (главно за отопление).
    Благодаря предварително.

    Забравих да спомена, че въпросните Chofu за тази стая препоръчват 12 ?!?!
    Нямаш проблеми с тази 20-ка. На такова помещение не се слага 25-ца инвертор. АКо се слага конвенционален ще трявба да бъде 25-ца. При теб номиналната мощност е като на 9-ка конвенционален, а климатика може да работи и на доста по-висока мощност ако е необходимо.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #29

    Re: Климатици Chofu

    Цитат Първоначално публикувано от Косьо


    -Почти съм убеден, че нямаме на пазара продукция различна от произведена в Китай и производните му.;
    .... ...С риск да съм банален ,ще кажа за Дайкин уруру сарара..., ако не съм сигурен ,че е произведен в Япония както ме убеждават за произхода на тоя модел ,или поне в Белгия където правят моделите за европейския пазар, поне съм сигирен ,в това ,че външното тяло на това животно, е практически безшумно....МОНТИРАНО Е ВУРХУ ЕПК, Т.е. В БЕТОН.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #30

    Re: Климатици Chofu

    Накрая закупих Mitsubishi zg-25.
    Страшно много се колебах между 20 и 25, но накрая избрах 25.
    Засега се нямам забележки. Ще видим като се застуди как ще е
    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Chofu RA-1229PVXU - мнения
    От rusen във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 33
    Последно: 17-03-23, 20:11
  2. MHI SRK35ZGX-S или Chofu RA-1231PVXU
    От nask във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 10
    Последно: 12-11-08, 18:40
  3. Fujitsu ASYA12LC или Chofu RA-1231PVU
    От ilko03 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 18-02-08, 13:37
  4. Chofu Sereno 1231 PVU - кога е произведен?
    От inakad във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-08, 22:04
  5. Chofu, General, Fujitsu или Daikin ???
    От djok във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-08, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе