Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Климатици Chofu

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #1

    Климатици Chofu

    Здравейте,
    от доста време следя форума и научих доста полезна информация.
    Предстои ми покупката на климатик в магазина ми препорачаха марката Chofu, не бях я чувал до сега и искам да попитам мнението ви за нея.

    http://www.chofu.co.jp/en/products/air.html

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #2

    Re: Климатици Chofu

    Цитат: "Японската компония CHOFU SEISAKUSHO Co.Ltd. е основана на 1 Юли 1954 година в едноименния град с богата история и традиции.Днес CHOFU е един от водещите производители на климатична техника в япония.Компанията е с 1400 души квалифициран персонал и реализира оборот от 43милиарда иени.Всички климатизатори се сглобяват само в Япония.Политика на компанията е да не изнася свои заводи извън пределите на Япония.CHOFU разполага с собствени лоборатории и най модерни тестващи системи.Продукцията се отличава с много високо "японско"качество и надежност........"

    и най-хубавото е че отговаря на истината.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #3

    Re: Климатици Chofu

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    Цитат: "Японската компония CHOFU SEISAKUSHO Co.Ltd. е основана на 1 Юли 1954 година в едноименния град с богата история и традиции.Днес CHOFU е един от водещите производители на климатична техника в япония.Компанията е с 1400 души квалифициран персонал и реализира оборот от 43милиарда иени.Всички климатизатори се сглобяват само в Япония.Политика на компанията е да не изнася свои заводи извън пределите на Япония.CHOFU разполага с собствени лоборатории и най модерни тестващи системи.Продукцията се отличава с много високо "японско"качество и надежност........"

    и най-хубавото е че отговаря на истината.

    И аз подкрепям Крис- както винаги е точен и ясен,но с едно голямо НО! Не че се правя на голям разбирач и не, че се съмнявам в казаното от него. Аз също преди време препоръчах на приятел тази марка и той се "изръси" по негови думи- с 1700лв. НО се появиха проблемите, от които и аз пострадах- особен шум /вибрации/, като стояща вълна, идващ от външното тяло и предаващ се навътре в стаята и апартамента. Подчертавам, че става въпрос за панел!!!! Особеното бучене го има при различни честоти на инверторния компресор!!!! Имам доказани подобни случаи и със скъпи Митсубишита, Дайкини и т.н. "Най-лошото" е, че нямам такива случаи със 100V-тови японки?! Вярно, че доказах за себе си, че проблема най-вече е в панела, НО все пак се замислям за чисто японския произход и хай качеството обявени в горецитирания текст! И аз съм го срещал по сайтове!
    Успех в избора!

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Климатици Chofu

    Я сега кажете къде се продава тая марка та да я поразглеаме отблизо

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #5

    Re: Климатици Chofu


  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Климатици Chofu

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    За София - ясно, а дали има в други градове - на сайта има само адрес в София?

    \\ Добавено
    Варна

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #7

    Re: Климатици Chofu

    Закъде те интересува

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #8

    Re: Климатици Chofu


  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Климатици Chofu

    10x

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #10

    Re: Климатици Chofu

    Пак заповядай

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #11

    Re: Климатици Chofu

    Моделите на Chofo ги видях в Стара Загора от БГКлима.
    Интересното е, че в самия магазин имат инсталиран техен модел за демонстрация. Външното тяло е затворено в нешто като плексигласов купол. С датчици на външното, вътрешното към 4 датчика бяха. Пуснаха ми го и външното тяло свали температурата до към -20 градуса. Абе постарали са се хората. така трябва и да бъде.
    Направи ми впечатление че е доста тих както вътрешното, така и външното.
    Ако имате други предложения в този ценови клас ште се радвам да ги прегледам.
    Поздрави.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Климатици Chofu

    Цитат Първоначално публикувано от Косьо
    И аз подкрепям Крис- както винаги е точен и ясен,но с едно голямо НО! Не че се правя на голям разбирач и не, че се съмнявам в казаното от него. Аз също преди време препоръчах на приятел тази марка и той се "изръси" по негови думи- с 1700лв. НО се появиха проблемите, от които и аз пострадах- особен шум /вибрации/, като стояща вълна, идващ от външното тяло и предаващ се навътре в стаята и апартамента. Подчертавам, че става въпрос за панел!!!! Особеното бучене го има при различни честоти на инверторния компресор!!!! Имам доказани подобни случаи и със скъпи Митсубишита, Дайкини и т.н. "Най-лошото" е, че нямам такива случаи със 100V-тови японки?! Вярно, че доказах за себе си, че проблема най-вече е в панела, НО все пак се замислям за чисто японския произход и хай качеството обявени в горецитирания текст! И аз съм го срещал по сайтове!
    Успех в избора!
    Върни се назад в тази тема от преди 2-3 години - имаше една тема за тампоните и вибрациите. Проблема е решим.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #13

    Re: Климатици Chofu

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Върни се назад в тази тема от преди 2-3 години - имаше една тема за тампоните и вибрациите. Проблема е решим.
    Lupus, братче, ами нали точно аз повдигнах тогава въпроса? Не става с никакви тампони и окачвания- пробвах всичко. Друго и решението!

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Климатици Chofu

    Цитат Първоначално публикувано от Косьо
    Lupus, братче, ами нали точно аз повдигнах тогава въпроса? Не става с никакви тампони и окачвания- пробвах всичко. Друго и решението!
    Ами нека поизтупаме праха от тази тема:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,29692.0.html
    и да видим какво ново е измислено.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #15

    Re: Климатици Chofu

    Темата е по-отрано:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top....html#msg87857
    и ако не е оффтопик мога да споделя опита си, но понеже и тогава нямаше интерес, не завърших с представяне на резултатите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Chofu RA-1229PVXU - мнения
    От rusen във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 33
    Последно: 17-03-23, 21:11
  2. MHI SRK35ZGX-S или Chofu RA-1231PVXU
    От nask във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 10
    Последно: 12-11-08, 19:40
  3. Fujitsu ASYA12LC или Chofu RA-1231PVU
    От ilko03 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 18-02-08, 14:37
  4. Chofu Sereno 1231 PVU - кога е произведен?
    От inakad във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-08, 23:04
  5. Chofu, General, Fujitsu или Daikin ???
    От djok във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 7
    Последно: 07-02-08, 00:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе