Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Chofu RA-1229PVXU - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #1

    Chofu RA-1229PVXU - мнения

    Здравейте ! Реших да споделя моето лично мнение за този климатик Chofu RA-1229pvxu миналата година доста проучвах климатиците от високия клас първоначално се бях спрял на Mitsubishi Electric модел MSZ-FA35VA едно наистина добре изработено климатично устройство докато мой близък приятел ми предложи марка Chofu нямах общо взето голяма информация за този японски производител но проучих нещата и се оказа че са доста добър производител на климатични устройства моят приятел ми предложи неговия климатик RA-1229pvxu видях му харектеристиките всичко ! но основното което ме накара да закупя това устройство е прецизната изработка на електрониката по управляващите блокове и как цялата полупроводникова част на климатика е залята със силикон против овлажняване и добре инсталирания във външното противозамръзващ нагревател и високият коефицент от 4.43 на отопление наистина високата цена от 2495лв се оправдава кото получаваш такова качество толкова го закупих от град Стара Загора със влючен монтаж съветвам ви проучете всичко за това устройство и ще останете доволни на 100% и проблема за отопление е решен при минусови температури

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    Хубаво е че си решил да споделиш положителните си впечатления от този модел, но ако може дай да видим сервизната му документация.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    30
    #3

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    rusen , дай моля ти се още малко информация , ще е интелресно на хората предполагам да разберат как се държа климатика в най-големите студове при температури под -15 градуса .... как се размразява , шум на телата , някакви забелязани проблеми и т.н.
    Chofu по принцип са бая екзотична марка за България , та няма да е зле да се знае повече за нея , чувал съм само , че се произвеждат в Япония и , че някои модели не били особенно сполучливи при зимни условия , макар че при тебе с този оригинален уйнтер кид едва ли е имало проблеми ....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #4

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    ето линк от японския саит pdf - фаил вътре подробно описват всичко !
    http://www.chofu.co.jp/en/products/p...nditioners.pdf

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #5

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    това е цялостния каталог вътре ще намерите за модела информация а относно шума му нормален работи добре и няма проблеми с размразяване и не вдига врява нооо истината си е такава климатик с нагревател !!!!!!!!!!!!!! си е най добре кой каквото иска да си говори и колкото си ще професори в интернед колкото искаш . просто съм изключително доволен от сравнително тиха работа на външно и вътрешно тяло . И друго искам да кажа че човек който държи на парите си трябва да ги дава за качествени машанарии и да е проучил всичко от игла до конец и само върхови модели със всички уреди е така с аудио клими хладилници печки и други по добре е човек ако няма необходимите средства за такъв тип климатик от тоя тип цена е по добре да събере средства с времето или да използва програмата ( енергиина ефективност ) да си позволи тази машина или друга марка подовна в нейния клас защото всичко евтино не СТАВА ! макар че в българия го има и този вариант да дадеш много лев и да получиш дръвче жаргонно казано

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    rusen: Без съмнение скъпите предмети са по-хубави от евтините такива. Всеки сам си знае финансовото положение и може да си прецени какво е в състояние да си позволи да закупи.

    При тази си цена климатика би трябвало да е хубав, но бих искал да видя отвътре как е направен, тази информация я има в сервизната документация към модела, ако можеш намери я, все пак това си е твоят модел.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #7

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    ще се опитам да я свърша тая работа

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #8

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    rusen за нагревател по дъното на тават ли става дума?? ако е така добре мен ми казаха че топ марките не ги слагали з аради елконсумацияата ама като замръзнат всички бучат кто хеликоптери така че ако има такъв си си много добре

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    55
    #9

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    Не знам ,казват че имат нагреватели наистина но комшията под нас е с такъв в студа висулките/а те бяха доста големи/ се подаваха отвсякъде другаде но не и откъдето трябва да и зтича.Иначе ца шум не съм го чул/точно под стаята на малката е/ А и нещо друго една фирма в Стара Загора /аз съм от там/отрича всякакви други включително и Дайкин само и само да продаде точно тези/не казвам нищо лошо за машината сигурно е хубаво но не може затова че ти си вносител на някоя марка да удариш черта на Мицубиши,Дайкин,Тошиба,фуджицу/

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #10

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    Цитат Първоначално публикувано от mely
    Не знам ,казват че имат нагреватели наистина но комшията под нас е с такъв в студа висулките/а те бяха доста големи/ се подаваха отвсякъде другаде но не и откъдето трябва да и зтича.Иначе ца шум не съм го чул/точно под стаята на малката е/ А и нещо друго една фирма в Стара Загора /аз съм от там/отрича всякакви други включително и Дайкин само и само да продаде точно тези/не казвам нищо лошо за машината сигурно е хубаво но не може затова че ти си вносител на някоя марка да удариш черта на Мицубиши,Дайкин,Тошиба,фуджицу/
    На някои климатици, нагревателя се включва от дистанционното/примерно Мидея/, може и твоя съсед да не е включил тази функция

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #11

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    mely може и да се размразява и след като изтече вече от климатика да прави висулки...макар че ако замръзне сигурно ще го чуеш като минава ан 24 нали го чуваш?)))) Аз съм от Ст загора също и доколкото знам вносителят на Чофу е Старозагораска фирма и нищо чудно да си хвалят стоката. Важното после да няма проблеми между другото и монтажът е много важен тук имахме в друг форум спорове относно качеството му. Но важното е да няма повреди ако нещо стане мале мила моето мнениее че тук не ги чуват тия работи. Най много замени да правят и то ако искат и могат А Чофу си е чистокръвен японец и май единственият (засега щот можде и край Босфора шум да се дигне и с него скоро) и би следвало да е качествен Времето ще покаже.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #12

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    Не само Chofu имат силиконова защита на платките, такива имат и други марки. За отделен нагревател не съм много убеден, че е необходим (особено за Стара Загора).

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #13

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    joton за силикона ок, но за нагревателя не съм съгласен под 0 си прави лед вече ....

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #14

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    Прекалено много пари, а нещата които получаваш в повече - реотан и запечатване на платката със силикон - мерси

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #15

    Re: Климатик Chofu RA-1229pvxu

    На този климатик , не може да се намери в нета servise manual, за да се види как е направен. Ако е върхов модел, сигурно е с двоен топлообменник и не е с капилярка. Характеристиките му са добри и ще е интересно да се види какво има вътре.
    Иначе е доста скъп и може би е доста качествен, истински японски

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI SRK35ZGX-S или Chofu RA-1231PVXU
    От nask във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 10
    Последно: 12-11-08, 18:40
  2. Fujitsu ASYA12LC или Chofu RA-1231PVU
    От ilko03 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 18-02-08, 13:37
  3. Chofu Sereno 1231 PVU - кога е произведен?
    От inakad във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-08, 22:04
  4. Chofu, General, Fujitsu или Daikin ???
    От djok във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-08, 23:36
  5. Климатици Chofu
    От joton във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 35
    Последно: 19-12-07, 22:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе